Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Lazanski je jedna najobicnija "novinarska prostitutka" (izvinjavam se damama sa "najstarijim zanatom", sto ih poredim sa ovim idiotom), koja "sve zna". Sve je on to jos davno video i objavio, kad bi mu samo neko dao malo paznje.Steta, propustih jednom priliku da ga isamaram i da ga cujem da skici, no mi bilo zao.
+1
Link to comment
Steta, propustih jednom priliku da ga isamaram i da ga cujem da skici, no mi bilo zao.
pih išutirao bi te Lazanski samo tako. Ti kanda ne znaš da je on pored svih mogućih vojnih obuka prošao i 1 ninja školu u Japonu, kao i da je nezvanični Master Shao Lina. Uz to sa sobom nosi uvek laserski pištolj....hf.jpg
Link to comment
Uh-oh
Russia was tracking the assassins of dissident spy Alexander Litvinenko before he was poisoned but was warned off by Britain, which said the situation was "under control", according to claims made in a leaked US diplomatic cable.
Link to comment
Узгред, Викиликс се није догодио све док о њему не прозборе Шкабо и Феђа.
nije fer, neopravdano izostavljas todorica.
Link to comment
Вау.Викиликс информације обично долазе у два облика:1) процене америчких дипломата о некој земљи, субјективно-објективне у омјеру који читалац жели да им припише, и2) белешке о томе ко им је шта рекао, што је: а) аутентично сведочење о томе шта тај неко трећи мисли или како он (она) оцењује тамо неке, или б) трећа особа преноси дипломати оно што су јој рекли четврти, нека врста hearsay-а.Не знам колико читаоци верују кабловима, али ми је утисак да просечан читалац свему верује јербо је ствар 'проваљена'. Мени се чини да су каблови под 2)а заправо они који се готово увек могу узети здраво за готово, дакле као аутентично сведочење о томе шта им је ко рекао. Искривљавања су, наравно, увек могућа.Каблови под 1) су добро сведочење о велтаншаунгу оних који су их састављали. Не нужно тачни или нетачни.Кабл о Литвињенку је онај под 2)б, дакле мож' да бидне, ал не мора да значи. Ипак, природа Викиликс олује значи да је на Британцима да ово кредибилно демантују. Два брата по шпијунажи су имала вероватно 1 искрен и топао разговор уз чашицу веома маторог коњака.
Link to comment

Викиликс је непотребан, има још новинарских хероја. Тако је Тим Џуда једном руком обалио српску владу. Наслов линка на главној страници је још бољи, нешто типа 'наш дописник пњновао српског премијера и присилио га да пошаље некога у Норвешку".За то време, Миша Глени има проблема да прода текстове.

"Tadić je to sve prihvatio i ide istim putem. Nedavno sam čak pokušao da prodam nekoliko članaka evropskoj štampi o Tadićevoj poseti Vukovaru. Niko nije bio posebno zainteresovan i pomislio sam kako su sve vreme predstavljali Srbe kao genocidne manijake, a sada imamo predsednika koji je bio u Srebrenici, a potom u Vukovaru i Ovčari", kazao je Gleni.
Треба да се угледа на Џуду и пише о себи.
Link to comment
The government has not come out of this looking good, but plenty of Serbs who see their future inside the EU will have been popping champagne corks last night.
jes, točio se kristal u potocima zbog ovog milestone-a u pridruživanju. :isuse:
Link to comment
Konačno zanimljive stvari. Prijatno sam iznenađen.
Misliš da je ovaj Rus govorio istinu? Nisam špijun, čak ne čitam ni špijunske trilere, ali ne izgleda mi nevjerojatno da 1 špijun laže drugom u prijateljskom razgovoru. Motiv ima.
Gaddafi: WikiLeaks exposes US "conspiracies"Štivo za antiamerikance svih uzrasta. Urnebesno je kako se srce lomi samo kad je čovjek anti USA i novinar istovremeno, kao Lazanski&co. Nekakav Assange uzima kruh i mjesto pod suncem. Prvo anonimni građanski žurnalizam, sad još i ovo. Dan nakon objave ukidanja anonimnosti na internetu će mi Pančćeva kolumna na tu temu biti jedina utjeha.
Link to comment
Misliš da je ovaj Rus govorio istinu? Nisam špijun, čak ne čitam ni špijunske trilere, ali ne izgleda mi nevjerojatno da 1 špijun laže drugom u prijateljskom razgovoru. Motiv ima.
Ne mislim u kontekstu istinitosti, nego teme.
Link to comment
×
×
  • Create New...