Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

дјед или ђед? и деда мраз има досије :( Similarly, the director of Sarajevo's state-funded preschools attempted to ban Djeda Mraz (Grandfather Frost) in 2007, arguing that Sarajevo is predominantly Muslim and that Djeda Mraz is not part of the Muslim tradition. (Note: Modeled on Santa Claus, Djeda Mraz emerged in Yugoslavia after World War II as a secular figure who gave gifts to children of all religions. End Note) Secular-minded Sarajevo citizens saw the snubbing of Djeda Mraz as an attempt to define for children what it means to be "good" Muslims and organized protests and petitions against the proposed ban.

Link to comment
Od mene veliko plus za americku diplomatiju:Usudili su se, makar i u tajnim depesama, da pisu o sranjima farmaceutske mafije (pfizer).
ovo je kao da kazes da je velika hrabrost kada muz i zena u svom stanu kude vlast.
Link to comment
Jos jednom. :Hail:
Gledam treći put zaredom, ne mere prestat'.Kakva šteta što ovakav čovek nije u mogućnosti da dođe na mesto predsednika Amerike, bez obzira što se na njega kaleme razni redneci. Živo me zanima na šta bi svet ličio posle samo jednog mandata takvog predsednika. Šteta. I dokaz koliko su demokratije u stvari najpre izgovori, pa tek onda alatke za postizanje boljitka.
Link to comment

Jedva čekam da vidim kako hejlujete Paulove libertarijanske nastupe o posedovanju oružja i "socijalističkom zdravstvu". :D Paul je car. Ovaj video ne udžbenik za svakog ko se poziva na načelo slobode i ograničene vlade.

Link to comment
Jedva čekam da vidim kako hejlujete Paulove libertarijanske nastupe o posedovanju oružja i "socijalističkom zdravstvu". :D
Covek mi je oduvek delovao stravicno posteno i dobronamerno, druga je stvar sto se ne slazem sa bas toliko maleckom drzavom kao sto je ona koju predlaze. Nisam ni sumnjao da ce u slucaju wikileaksa biti na strani razuma koji jasno kaze "don't shoot the messenger".
Link to comment

off topic

Jedva čekam da vidim kako hejlujete Paulove libertarijanske nastupe o posedovanju oružja i "socijalističkom zdravstvu". :D
Jedino gde me je ikada ozbiljnije zabrinuo je bilo kada je svojevremeno nesto relativizovao na temu darvinova teorija evolucije vs. inteligentni dizajn. Mislim, on je 1 lekar! Ali, to bi bilo 1 jedini put kad mi je ozbiljno zagrebao usi.Pitanje zdravstvenog sistema u USA (kao sto pacey sigurno zna, samo kazem) nije ni malo jednostavno. "Strategija naoruzanog naroda" je jednostavno njihova (glupa, sto se mene tice) tradicija. Ali je njihova, pa me i ne brine previse, samo dok se ne kopira drugde bez veze.
Link to comment
Ali... deka je samo normalan. Spakovao je u pet minuta recenice iza kojh bi valjda 95% ljudi stalo. Nema tu previse ideologije, pa da se razvrstavamo za i protiv.
To je uglavnom najteže. Biti normalan, pričati normalne stvari i bataliti tzv ideologije. S druge strane imaš Hičensa kao progresivnog demokratu i komercijalnog ateistu 21. veka, pa ti vidi.
Link to comment
za neke, razocarenje, za neke ocekivano:
da li je moguce da je Hitchens namerno zabasurio poprilicno javnu cinjenicu da Assange nije drzavljanin USA i nema zakonske obaveze prema toj zemlji? iz ovog clanka implicitno proizilazi da pripadnost zapadnoj civilizaciji podrazumeva i lojalnost Vasingtonu.wtf? kakav sud? kako pametan covek moze ovo da napise?
And that, of course, prosecution or no prosecution, is what he really ought to do. If I had decided to shame the British authorities on Iraq in 1976, I would have accepted the challenge to see them in court or otherwise face the consequences.
Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
da li je moguce da je Hitchens namerno zabasurio poprilicno javnu cinjenicu da Assange nije drzavljanin USA i nema zakonske obaveze prema toj zemlji? iz ovog clanka implicitno proizilazi da pripadnost zapadnoj civilizaciji podrazumeva i lojalnost Vasingtonu.
Nemoguce. Ja sam sokiran. :o :D
Link to comment
×
×
  • Create New...