Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

do dzadza! konacno nesto zaista bitno.nego marcel mars o wikileaksu i netu
Ovo je zaista opasnost koja postoji. Posle ovih napada na Vizu i Masterkard dalja regulacija i cak pokusaji cenzure me ne bi uopste iznenadili. No, moramo imati u vidu da ce sve to ici uporedo sa padom zivotnog standarda u mnogim drzavama pa bi internet isto tako mogao postati glavni izvor/vid bunta populusa protiv elite koja se ocigledno odlepila od modela odlucivanja koji uzima u obzir interese drustva kao celog. Internet me samo da olaksava masovni konzumerizam nego olaksava i bunt. Do sada smo videli pre svega eksploataciju ovog prvog a ono sto sledi moze biti ovo drugo.
Link to comment

Zanimljiva ideja, međutim prava podrška Wikileaksu bi bila da one zemlje koje ga podrže svojevoljno mu dostave svoje tajne. Međutim, čak i kad bi se to dogodilo ostalo bi pitanje da li su te tajne prošle kroz "filter". Tako da dolazimo do toga da su jedine tajne vredne objavljivanja one koje su "ukradene" što je paradoks cele situacije.

Link to comment

cek da vidim kako ovo stoji...

e-novine "Време" у сарадњи са "Светом компјутера" ускоро мирорују "Викиликс"!

ah, lepo.^_^
Link to comment

evo i omiljenog kolumniste mladih:da li je tekst napisan za 15 ili 45 minuta, pitajmo se sad

Zapravo, sve vreme pokušavam da vam se ispovedim, da priznam svoju strašnu tajnu: mene cela ta Wikileaks-fertutma ostavlja savršeno ravnodušnim (doktore, da li je to normalno?). Ni jednog trenutka ne uspevam da osetim makar i najslabiji poriv iskrene radoznalosti, koji bi me terao da prekopavam po ovim "otkrićima", uglavnom sa teritorije trača, opštih mesta i manje ili više umešnog prežvakavanja odavno znanih i objavljenih čionjenica. Ima, dakako, i koječega što, recimo, nije bilo "poznato", ali je to mahom savršeno beznačajno, osim za patološke voajere, bilo političke ili neke druge sorte. Dakako, osećanje dužnosti (smatra se da spada u uzuse mog posla da "budem u toku") nateralo me je da se wiki-dokumentima ipak malko pozabavim, ali što sam više odmicao u bavljenju njima, to je samo jačalo moje osećanje da sve to zajedno ne vredi ni koliko odgrizak trule jabuke zaglavljen u sveže upotrebljenoj WC šolji s neispravnim vodokotlićem. Ako sam, hm, bio dovoljno jasan.
dokaz totalne sizofrenije srpske tzv intelektualne scene, eminentni kolumnista-reditelj je hit
Književnik Matija Bećković za naš list je rekao da je Džulijan Asanž otkrio tajnu koju su svi znali. „Omogućio je ljudima da govore ono što misle. Ono što je otkrio jeste i najbolje obrazloženje ko ga i zašto ga hapsi. Ja mislim da je Asanž najpozitivniji lik početka 21. veka”, smatra Bećković i na opasku da je neimenovani predstavnik Kremlja juče izjavio da bi Asanž trebalo da dobije Nobelovu nagradu za mir, kaže da se slaže s tim stavom ruskog zvaničnika. Za razliku od svog starijeg britanskog kolege Kena Louča, srpski reditelj Gorčin Stojanović nije impresioniran Asanžom i onim za šta se Vikiliks zalaže. „Asanž je ona vrsta instant selebritija koji nekako ne zaokuplja moju pažnju, ne mogu jedinstveno da posmatram to što saznajem o njemu medijski. Ako je kriv za silovanje, ‘neka visi Pedro’, a što se tiče tog materijala koji je procurio, u njemu ne nalazim ništa nepoznato. Sve mi liči na nekakav jako važan trač, ali ipak i dalje trač, a tračevi nisu predmet mog interesovanja”, rekao je Stojanović za „Blic” i dodao da ga činjenica da je Asanž uznemirio duhove zabavlja na isti način na koji ga je zabavljala priča o Moniki Levinski. Teatrolog Jovan Ćirilov naveo je za naš list da je teško reći da li je Asanž pozitivna ili negativna pojava, ali da je njegovo hapšenje veliko licemerstvo, pošto se zna da iza tog čina stoji osveta, iako je osnivač Vikiliksa zvanično optužen za silovanje. „Dobro je što se ovo curenje depeša desilo američkoj, a samim tim i svetskoj diplomatiji, pošto će sada malo razmisliti kako tretiraju tu oblast. Ipak mislim da su strateški interesi i velikih i srednjih i malih država toliko veliki da to curenje neće bitno promeniti svetsku spoljnu politiku”, zaključuje Ćirilov.
Link to comment

Ja ne znam otkud ta malogradjanska potreba da se pokaze da smo, Boze moj, iznad wikileaks-a s_w.gifnego Lubo, kako ti se svidja to sto je 4chan provalio u mainstream...od jutros su me 20 puta pitali sta je to, mnogo se mucim da objasnim i najosnovnije pojmove.4chan FTW! W00t!

Link to comment
„Omogućio je ljudima da govore ono što misle. Ono što je otkrio jeste i najbolje obrazloženje ko ga i zašto ga hapsi. Ja mislim da je Asanž najpozitivniji lik početka 21. veka”, smatra Bećković i na opasku da je neimenovani predstavnik Kremlja juče izjavio da bi Asanž trebalo da dobije Nobelovu nagradu za mir, kaže da se slaže s tim stavom ruskog zvaničnika.
Sad čovek treba da mentalno isključi njega i Smajlovićku i trudi se da racionalno razmišlja o svemu. Nije jednostavna rabota.
Link to comment
Ja ne znam otkud ta malogradjanska potreba da se pokaze da smo, Boze moj, iznad wikileaks-a s_w.gif
Ne znam sto te cudi, kao da to nije u mentalnom sklopu svih kul urbanih hejtera. Oni su uvek iznad svega...
Link to comment
Sad čovek treba da mentalno isključi njega i Smajlovićku i trudi se da racionalno razmišlja o svemu. Nije jednostavna rabota.
Nije, ali fakat je da imaju oko svetlosnu godinu bolji stav o ovoj temi od ubercool kolumnista i lelemuda.
Link to comment
×
×
  • Create New...