Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

А Њујорк Тајмс? А сме ли се Визом и Мастеркардом плаћати претплата за талибански Гардијан?

Link to comment
А Њујорк Тајмс? А сме ли се Визом и Мастеркардом плаћати претплата за талибански Гардијан?
Oni su dio sistema, i već imaju muda na poznatim adresama koja se mogu stisnuti ako baš zagusti. I kao pokušavaju se samokontrolirati i biti odgovorni društveni činitelj i tako...edit: Btw, upravo leakovan 1 dug napravljen na karticama. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
hella je to upravo to najasnije pokazao kad ti je nasapunao dasku koju stranicu ranije. laugh.gif
Ma, da. Kad odseces neku izjavu od lika i dela njenog autora na svasta mozes da naletis. Doduse, nisam ocekivao bas na forumu da ce se neko baviti stosevima koje sam poslednji put video u sestom razredu osnovne skole ali i to je deo forumskog sarma.
Link to comment
Kako smo upravo pročitali, za wikileaky su i Ljiljana Smajlović i neimenovani kremaljski izvor. Prvu ne smatram pristojnom osobom, u pristojnost drugog opravdano sumnjam. Jako me zanima kako će se "svi pristojni ljudi" vremenom nositi s činjenicom da im iz svojih razloga aplaudira i raznorazna osvjedočena bagra. Podsjeća na situaciju kad su u BRD ljevičari morali decenijama vući DDR kao mlinski kamen. Pogotovo što je agenda ekipe oko Juliana daleko od transparentne. Koliko znamo o kontroverzama vezanim za usvajanje strategije objavljivanja? O tome da li objavljivati sve, ili selekciju? Kriteriji redoslijeda objavljivanja? Kronološki? Po nekom drugom kriteriju? Po kojem? Seiriti što je USA administracija dobila opravdano po nosu je malo.
To oko kriterijuma objavljivanja mi je potpuno nejasno. Pogotovo što sam najpre na samom WL sajtu pročitala o njihovom raw principu, tj. da će curiti materijal u svakom smislu oslobodjen intervencije bilo na tekstu (osim XXXXXX-ovanja) ili po redosledu - pa sam u prvi mah pomislila da mu i iz izvora tako isto curka, a posle razumela da je sve depeše dobio/kupio odjednom djuture. Zato ovo curkanje, stalno Asanžeovo podizanje suspense najavljivanjem budućih šokantnih otkrića skrivenih u tom tra-la-la moru (da li je bilo nešto danas?), pa onda osvetničkom upozoravajućetm iskakanje sa tim spiskom objekata van reda vožnje... dakle sve to mi ne ostavlja utisak nekih jasnih principa i strategije, nego pre taktiziranje prema ličnoj potrebi i razvoju dogadjaja. Zar to nije manipulacija svoje vrste? Što u takvim manipulacijama vaskoliko čovečanstvo ostaje (ili će ostati) uskraćeno za obećane informacije od najvećeg značaja kao da JA/WL (više) ne brine mnogo!? Zar ne bi bio pravi potez dostojan herojatm istresti sad sve te preostale stotine hiljade depeša na gomilu? Čemu curkanje? Prilično mi je zaparalo uho Asanžeova najava/pretnja još nekoliko dana pre podizanja ove švedske poternice, da će u slučaju da bude uhapšen (tad se mislilo zbog depeša) WL pustiti teško inkriminišuće dokumente!? Dakle, Asanž ima neke tako važne informacije u rukavu a čuva ih kao pretnju/lično osiguranje, ali ako ga ne uhapse onda ih neće objaviti!?... Hej, a transparentnosttm:unsure: Inače, od početka mi se čini da XXXXX-ovanje podanika nekog diktatora neće tim ljudima mnogo pomoći. Ali bojim se da o njihovim sudbina u tim netransparentnim zemljama nećemo saznati. Zato ne vidim uopšte kao žrtvu onog momka iz Nemačke - hej, dobio otkaz! Zar je trebalo da ignorišu otkriće ili da ga čak nagrade za doprinos zapadnoj transparentnostitm? :lol: Da li sam pogrešno shvatila da je herojtm američkih depeša njih ustvari prodao Asanžeu (umesto donirao za više ciljeve)? Ako jeste, za kolike novce? I ko je prvi istupio sa predlogom za transakciju?
Link to comment
Kako smo upravo pročitali, za wikileaky su i Ljiljana Smajlović i neimenovani kremaljski izvor. Prvu ne smatram pristojnom osobom, u pristojnost drugog opravdano sumnjam. Jako me zanima kako će se "svi pristojni ljudi" vremenom nositi s činjenicom da im iz svojih razloga aplaudira i raznorazna osvjedočena bagra. Podsjeća na situaciju kad su u BRD ljevičari morali decenijama vući DDR kao mlinski kamen. Pogotovo što je agenda ekipe oko Juliana daleko od transparentne. Koliko znamo o kontroverzama vezanim za usvajanje strategije objavljivanja? O tome da li objavljivati sve, ili selekciju? Kriteriji redoslijeda objavljivanja? Kronološki? Po nekom drugom kriteriju? Po kojem? Seiriti što je USA administracija dobila opravdano po nosu je malo.
zaista se trudim da razumem tvoj krstaski pohod, ali sem vrlo uvredljivih generalizacija i, ako bih bila senzitivnija, trpanja moje (ili svih pro-wl) podrske kapanju u isti kos sa "osvjedocenom bagrom", ne shvatam.zasto bi me bilo briga ko se, narocito medju politicarima, svrstava na stranu asanza i druzine? zar nisam mislece bice koje, samim tim sto ucestvuje u javnom/izbornom zivotu svoje drzave, a interesuje se i za situaciju u drugima, ima pravo, mogucnost, svest, sta god hoces, da formiram sopstveno misljenje o tome? da ne ulazim u licne, profesionalne i ostale moguce sfere zivota.na to da agenda ekipe oko zulijena nije transparentna ne zelim da odgovorim dok ne vidim argument za to. odgovori na ostala pitanja se lako mogu dobiti. da li su tacni, pokazace buducnost, ako nisu, sigurna sam da ce biti dovoljno krstasa koji ce ih secirati u najsitnija crevca.ne vidim nikakvog smisla u bahatom postavljanju navodno pravednickih pitanja kada odgovori postoje. mislim da je sasvim dovoljno linkova postavljeno na ovom topiku, a ako zelis da proucavas istorijat wla, i to je sasvim dostupno.i moja guzica koju si pomenuo u sklopu sa ostalima koje sede na toplom u neku ruku zavisi od necije administracije, ali me to ne sprecava da rasudjujem nezavisno od nje. kao sto me ne grize nikakva savest, niti strahujem od moralne policije zato sto dajem novac/vreme onima koje, iz ovih ili onih razloga, podrzavaju u ovom trenutku neki sa kojima ne zelim da disem isti vazduh.ako zelis analogiju, a vidim da ih volis, to bi znacilo da nije trebalo da podrzavam otpor u kampanji protiv slobodana milosevica jer je medju njihovim finansijerima bila amerika ciju spoljnu, a bogami sve vise i unutrasnju politiku smatram sve vecom farsom. e pa nece da moze, i po cenu da me eraser smatra domacicom i gledateljkom farme, a ti najboljom drugaricom ljilje smajlovic.
Link to comment

После Вубелића - Вубутуровићка. За нас иберменше с ППП-а текст је млака водица, али је зато већини парнопрсташа који коментаришу чланке у "Политици" поново забила трн међ папке.

Gosp.Buturovic,ljudi nazalost i imaju (pravo) ja se ne secam nekog perioda kada se nije osluskivalo (pazljivo) sta ti "mocnici" govore kome pruzaju ruku a u koga upiru prst,ako se izuzme period Starih Slavena i seoba naroda kad se zivelo po instiktu.
Verovatno ste u pravu, a sta ako niste ??!
Prava statistička inženjerska analiza sa ETF-a, bez veze sa stajem duha, svesti, duše i srca jednog, svog naroda. To se dogadja kada se mladi dugo bave po inostranstvu.

Link to comment
После Вубелића - Вубутуровићка. За нас иберменше с ППП-а текст је млака водица, али је зато већини парнопрсташа који коментаришу чланке у "Политици" поново забила трн међ папке.

 

Kakvi divni komentari. Mislim da cu refleksno udariti u glavu prvog sledeceg teoreticara koji mi kaze "Sve to stoji i tu si u pravu, ali sta ako nije tako?"P.s. Ovaj je ipak pobednicki"Докторице промашили сте тему, ако је истина све о Викиликсу и не постоји ѕавера између њега и Америке, онда ће он показати да Срби нису без разлога у параноји, надам се, а ако ико треба да буде параноичан од 1990. године до данас онда су то Срби, јер немамо појма ко се са ким шта договарао на нашим просторима. Ако постоји и једна нормална ствар у вези решавања питања на нашим просторима од 1990 до данас од стране светских моћника Ви је наведите"
Link to comment

Hvala Hella na linku posto ne pratim Politiku. Steta sto autor vise nije na forumu - bar ne pod starim nikom.Sa prvim delom teksta se i ne slazem jer pomalo pojednostavljuje stvari. Nije problem samo sto ljudi precenjuju mocnike, problem je i sto ti mocnici ponekad precenjuju sami sebe. Najbolji primer je upravo Fed ili vlada SAD koja sada i reaguje na nacin na koji reaguje jer je ispala smesna/nekompetentna sto je opet rezultat precenjivanja sopstvenih mogucnosti.Sa ovim drugim delom se apsolutno slazem i o tome pisem vec godinama na ovom i onom forumu:

Ради се о томе да српска јавност хронично прецењује способност утицајних појединаца да управљају светским догађајима, и паралелно са тим, игнорише важност свакодневних избора и навика „малих” људи по судбину заједнице. А све то има далекосежније последице од заблуда у вези са конкретним историјским догађајима.Основна последица је занемаривање индивидуалне одговорности, тј. последица сопственог понашања. За сваки друштвени проблем, стваран или умишљен, од популарности „Фарме” и свађа у СПЦ до одлива мозгова и ниског наталитета, „крив” је неко други – корумпирани политичари, свемоћне стране силе – свакако не појединци који праве конкретне животне изборе. За деведесете су криви Милошевић и стране силе; за период после Милошевића, Коштуница, Тадић и, наравно, стране силе. У реалности, већина контрапродуктивних потеза повучених у последње две деценије је уживала већинску подршку народа. Чак је и омражено присуство страних сила у доброј мери нужна последица попуњавања јаза између реалних финансијских могућности и очекиваног животног стандарда.
i jos:
Још једна последица је прилично фасцинантна, али у суштини нездрава – опсесија спољном политиком. Пошто се најутицајнији појединци налазе ван Србије, грађани у нереалној мери траже узроке и решења својих проблема ван њених граница. За то не треба кривити странке, јер оне у највећој мери рефлектују преокупације бирачког тела: ко о чему, Срби о међународној политици. Велики број грађана, који упркос губитку толиких ратова и територија, за себе очито мисли да има фантастичан увид у геостратешка дешавања, верује у европског Деда-Мраза и/или тајна удружења које филигрански прецизним манипулацијама спречавају да невиђени потенцијал српског народа дође до изражаја. Наизглед парадоксално, све то непрекидно бистрење светских дешавања као резултат није дало дубље разумевање међународних односа већ, у највећем броју случајева, контрадикторну смесу наивних идеализација и бизарних заблуда.Проблем са теоријама завере није првенствено у погрешним или непотпуним информацијама о конкретним догађајима, мада је то увек нужно случај, већ у изопаченом виђењу начина на који људске заједнице функционишу и, као нужној последици, тешкоћама у прилагођавању реалности.
Edited by Anduril
Link to comment
4.50pm: Big news: MasterCard confirms that its SecureCode payments system is in trouble, issuing this statement: Please be advised that MasterCard SecureCode Support has detected a service disruption to the MasterCard Directory Server. The Directory Server service has been failed over to a secondary site however customers may still be experiencing intermittent connectivity issues. More information on the estimated time of recovery will be shared in due course.
Link to comment
Kad smo već kod Vize i Masterkarda (au, sajt Masterkarda i dalje down)...
4.08pm: Good morning from Washington DC – where State Department spokesman PJ Crowley has just tweeted that the US government had nothing to do with PayPal's action to block WikiLeaks donations: The U.S. government did not write to PayPal requesting any action regarding #WikiLeaks. Not true.
Link to comment
×
×
  • Create New...