Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

za Erasera: nadjoh ovo u pisanom izdanju, pa sam prekucao (naci cu i u e-izdanju).The Guardian"...What WikiLeaks is really exposing is the extent to which the western democratic system has been hollowed out. In the last decade its political elites have been shown to be incompetent (Ireland, the US and UK in not regulating banks); corrupt (all governments in relation to the arms trade); or recklessly militaristic (the US and UK in Iraq). And yet nowhere have they been called to account in any effective way. Instead they have obfuscated, lied or blustered their way through. And when, finally, the veil of secrecy is lifted, their reflex reaction is to kill the messenger..."

Link to comment
za Erasera: nadjoh ovo u pisanom izdanju, pa sam prekucao (naci cu i u e-izdanju).
Evo ovde, trenutno ima 526 komentara. S tim u vezi, meni nije jasno kako je od mojih trista i nešto Fejsbuk "drugara" samo njih dvoje našlo za shodno da pomene Vikiliks (makar i u negativnom kontekstu), ali zato čitam detaljne izveštaje ko je šta jeo za užinu. Izgleda da kampus u srcu Midvesta i nije baš leglo progresivnomislećih studenata i ostale poštene inteligencije (ili je prosečna biološka starost pučanstva od 25 godina bar za 5 veća od realne zrelosti, što i nije daleko od istine - ama, mi smo sa dvadeset rado lupali u šerpe u 19:30)... Ovde mi ni argumenti da ih CNN, Foks i ostali mediji drže u informacionoj pećini nekako ne piju vodu, upravo zbog alternativnog načina na koji se fama o Curenju širi.
Link to comment
Anna Ardin, žena koji tuži Assangea.http://ardin.se/Kliknete na Thesis i tu ima engleska verzija.
Ma koga zanima teza. Kad se kaže Anna Ardin ljudi žele da vide kako izgleda sexually surprised riba, dakle:http://www.google.com/images?q=anna+ardin&rls=com.microsoft:en-US:IE-SearchBox&oe=&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=en&tab=wi&biw=1243&bih=824Pa ko je ne bi iznenadio :s_d:
Link to comment
Zapravo, ja uopšte ne mislim da je Wikileaks kao zamisao loša. Objavljivanje snimka ubistava u Avganistanu je po meni bilo jako dobra akcija. Ali što rekoše u tekstu koji sam ranije danas postovao ovde, a moderacija ga je u napadu kvalitetnog moderisanja poslala na PZD, Assange još uvek nije siguran ni sam da li želi da Wikileaks budu nove Crvene Brigade ili novi transparency international. Otud potiče ta neartikulisanost u aktivnosti koja onda ima efekat na kvalitet i posledice onoga što radi.
? da li sada treba da se zabrinemo za asanza posto su ga se docepale vlasti? neka cudna smrt u prisustvu vlasti? to sugerises?
Link to comment

cable guy bogu da zahvali da je nobelovac na vlasti. taj bi kod djamakejna vec pio vodu/slusao metaliku 24/7 u tmogiju kod pukovnika dzekija nicholsonaa i kablovi su mu do jaja/imperiji se tresu gace

Link to comment
Cim se spomene nesto crveno, eto kim_philby-a :D
naravno ali opet u funkciji ucenja liberala liberalizmu. eto, na primer sada da je program UK parobrod 'nemacka u jesen' imao veze sa istoimenim fasbinderovim filmom o nemackoj 70tih a ne sa jednostavnom cinjenicom da je podmladak LDP-a isao u septembru mesecu u nemacku (danas esen, sutra beograd i tako to) mozda se irejzer ne bi frljao ovako crvenim brigadama i terorizmom. ali sta ces manjkavosti partijskog obrazovanja.no da se vratimo temi: irejzer kaze da se tradicionalni mediji vise ne bave istrazivackim novinarstvom. zasto je to tako? mislim, ja sam jutros citao newsweek i doslo mi je da se izbljuvam. Edited by kim_philby
Link to comment
no da se vratimo temi: irejzer kaze da se tradicionalni mediji vise ne bave istrazivackim novinarstvom. zasto je to tako? mislim, ja sam jutros citao newsweek i doslo mi je da se izbljuvam.
Zato sto to nije cost-effective. Redakcije ne zele da placaju novinare koji ce deset ili trideset dana ljustiti slojeve luka sa jedne teme, i umesto toga ocekuju da u desk salju kratke i efektne jednokratne price. Kako se pozalio jedan stariji americki novinar, "oni zele da svi budemo agencijski izvestaci".Pre nekog vremena na blogovima koji se bave istrazivackim novinarstvom pojavio se interni memo koji jasno pokazuje kako funkcionise ovaj mehanizam u kome se veliki i stari casopisi takmice sa agencijama. Nemoj da mislis da je ovo izuzetak, svi rade ovako. -----------------
Wall Street Journal managing editor Robert Thomson sent the following memo — which signals that Dow Jones plans to compete more aggressively against Reuters, Bloomberg and AP — to all Journal and Dow Jones Newswire reporters on Thursday:

“There is no doubt that co-operation between Newswires and Journal journalists has improved markedly over the past year, but true fraternity remains more nascent than mature. Our structure must complement the needs of all Dow Jones readers and reflect the contemporary value of what is crudely called ‘content.’

“A breaking corporate, economic or political news story is of crucial value to our Newswires subscribers, who are being relentlessly wooed by less worthy competitors. Even a headstart of a few seconds is priceless for a commodities trader or a bond dealer – that same story can be repurposed for a range of different audiences, but its value diminishes with the passing of time.Â

Given that revenue reality, henceforth all Journal reporters will be judged, in significant part, by whether they break news for the Newswires. This is a fundamental shift in orientation which will also require a fundamental change in the inaptly named Speedy system.

“The Speedy was designed with a simple objective: the urgent dissemination of breaking news unearthed by WSJ reporters. Apart from being an important facet of the Newswires service, the system was intended to enhance the newspaper’s reputation as the world’s leading source of financial, business and general news.Â

“In the age of digitally compressed content, the Speedy should have been a defining advantage for Dow Jones – but, alas, too many of these items were written in a way which neither made sense to Newswires users nor maximized the value of the news they sought to convey.

“The system is in need of revolution, not reform. We must all think of ourselves as Dow Jones journalists and, at the least, have some comprehension of the life-cycle of a news story and its relative worth to our readers around the world. Not all content demands to be free and our content, in particular, has a value that is sometimes better recognised by our readers than our journalists. That we have multiple opportunities to generate income from this content is in stark contrast to many other revenue-challenged news organizations, which have not sold their soul – they have merely given it away.

“With these objectives in mind, we are sending  Speedy to the knackery and saddling up a successor,  the URGENT. New nomenclature alone will not generate news, so there must also be basic changes of principle and practice at the Journal. A guide to the new system will be published next week and we are aiming to launch on April 15. In coming days, please raise any relevant issues with your bureau chief or editor. There is much angst-ridden, vacuous debate about the fate of American journalism – this is an important practical measure to secure the long-term future of journalists at Dow Jones.”

Link to comment

dobro, to bas i nije istina i ne vazi za sve. narocito nije tacna pausalna i arogantna tvrdnja da je nyt poslednju aferu razotkrio pre sest godina, vec samo pokazuje da su i konzumenti -- jer ovakvo pisanje poput eraserovog na ovom topiku samo tako moze da se nazove -- tek postali nezainteresovani za price za koje moraju da ukljuce makar tri mozdane celije.naravno da postoji i mislim da je zaludno navoditi price i novinare koji se bave istrazivanjem i kopanjem. mioba je tacno navela razlog, jedan, ali vrlo vazan, o slobodi trzista koji dovodi do restrikcija.ali krivicu snose i korisnici informacija koji su dovoljno lenji da se zadovolje tviterovanom verzijom. zato je takodje wikileaks vazan -- jer je pokazao da i tviter-140 karaktera moze da prenese znacajnu informaciju. tako, ova revolucija drma i proizvodjace i konzumente. to sto neko to ne zeli ili nece da vidi govori o svojevrsnom strahu od odgovornosti, i kod proizvodjaca i kod konzumenta.postovani marko,taj dopis se odnosi na rupertove medije i oni zaista tako postupaju. zato je sjajan zulijenov uvodnik u jucerasnjem australianu koji zapocinje pricom o rupertovom ocu. a dokaz da nije profi novinar lezi u cinjenici da je izgubio kiker - ne zavrsava tekst istim.

Link to comment
...srcano brani profesiju, bas kao sto i treba...
Izostavio sam ogradu da to ne vazi za sve, vec da postoji trend da se zanemaruje in-depth coverage sa praaavim staaaarim istrazivanjem, a u korist brzih formi. (Takodje sam trebao da dodam i da je ovaj memo arogantno sranje, ali mi se cinilo da je to dovoljno ocigledno smile.gif)Kako god, ja nisam uopste pesimista u pogledu istrazivackog novinarstva. Verujem da ce se danasnji oblici naprednog blogovanja, hacktivizma, whistle blowinga itd, u nekom trenutku homogenizovati u jedan novi oblik distribuiranog izvestavanja koje ce imati participatorne mehanizme dostupne svim faktorima neke velike price, kao i filter na kraju koji ce odstranjivati rekla-kazala i pretvarati masu informacija u - pricu. Taj filter, dabome, cinice ljudi, i sklon sam da verujem da ce oni taj posao raditi dobro ili nikako. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

pa i ove kablove su prenijeli nekakvi medijine radi mi nijedan normalan tv kanal, a gledajuci rt stekla sam dojam da se teziste price prebacuje na asanza kao hakeraedit: haknut mastercard sajt

Edited by morgana
Link to comment

Taj video je so full of win :Dinace, lik Terence Moonseed-a u Rap News serijalima je preocigledna referenca na gurua new agea Terence McKenna-u i 90s psychedelic movement, koji - iako im je srce bilo na pravom mestu - se prosto nisu snalazili sa informacionim tehnologijama.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment
On a visit to Serbia on Wednesday, Swedish Foreign Minister Carl Bildt said there had been no contact with US authorities about the possible extradition of Mr Assange from Sweden to the US.
Luba, znaci neko je ipak pitao Karla?
Link to comment
×
×
  • Create New...