Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Lujo, jbt? Internet forumi i USA administracija kao 2 u 1.
Analogija jest za kosu nategnuta, ali nisam siguran da je jezgro argumenta moguće bagatelizirati time, aaaa, pa nemoj nas/mene, mi/ja smo/sam drugo, nije to isto. U primjeru s ppp je indikativno da se argumentacija (miralem, vasudeva, ti) zasniva na formalnim odnosima, a implicitni "društveni ugovor", koji održava postojanje foruma suštinskije od formalnih parametara, se potpuno previđa. Pa ako je tako i s Amerikom i Assangeom, držimo se onda formalno-pravnog okvira i ostavimo prava ljudi i građana na informaciju na osnovu društvenog ugovora. Assange koristi nelegalno stečene informacije, tuđu imovinu. Piraterija&anarhija. Kad već moraliziramo, pošteno je priznati averzije/simpatije na osnovu svog ličnog, neuniverzalnog položaja, a ne zaklanjati se principima.
Link to comment
...i sada ne mogu da se odlučim za to da li si glup ili samo bezobrazan...
Možda je samo na državnim jaslama, to je dovoljno da se osetiš ugroženim od robinhudovski raspoloženih haktivista.
Link to comment

@klfrogs-and-grandmothers.jpgdrustveni ugovor nema nikakve veze, u onom smislu u kome ti to tumacis, sa forumima, sportskim drustvama, sadomazo klubovima i masonskim lozama.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
A da je anonimno izjašnjenje o spremnosti na plaćanje cijene morala, uz dužno poštovanje, ipak samo prđenje, vulgarnije od korištenja izraza guzica&prđenje u diskusiji s mnogopoštovanim, visokomoralnim i na žrtvu spremnim sugovornikom, za tu tezu ne trebam daljih dokaza.
o čemu ti pričaš, ništa slično nisam napisao. malo si se zajebo ako misliš da ću baš tebi tri puta objašnjavati nešto što sam savršeno precizno rekao.
O, pa izvini onda, pogrešno sam razumio ovaj tvoj post niže.
Želim da verujem da bi barem neki članovi ovog našeg uvaženog internet tela postupili slično Manningu kada bi došli u posed dokumenata koji teško inkriminišu ustanovu/kompaniju za koju rade. Guzica je u toplom pošto nije stavljena na iskušenje, a postupci kao što je Manningov vraćaju veru u to da takve aktivnosti imaju smisla.
Učinilo mi se kao da tvrdiš da bi ti isto riskirao život i slobodu za stvar u koju vjeruješ, samo da te stave na iskušenje. Ček, jel ono beše Julian bio "stavljen na iskušenje", ili je sam od sebe počeo povlačiti mečku za rep tražiti belaja? I izvini što te nerviram, dogodi se, ljudi smo. Nemoj odmah tako kategorično. Zamisli kako bi ti tek bilo da razmišljaš ovako pogrešno kao ja.
Link to comment
Analogija jest za kosu nategnuta, ali nisam siguran da je jezgro argumenta moguće bagatelizirati time, aaaa, pa nemoj nas/mene, mi/ja smo/sam drugo, nije to isto. U primjeru s ppp je indikativno da se argumentacija (miralem, vasudeva, ti) zasniva na formalnim odnosima, a implicitni "društveni ugovor", koji održava postojanje foruma suštinskije od formalnih parametara, se potpuno previđa. Pa ako je tako i s Amerikom i Assangeom, držimo se onda formalno-pravnog okvira i ostavimo prava ljudi i građana na informaciju na osnovu društvenog ugovora. Assange koristi nelegalno stečene informacije, tuđu imovinu. Piraterija&anarhija. Kad već moraliziramo, pošteno je priznati averzije/simpatije na osnovu svog ličnog, neuniverzalnog položaja, a ne zaklanjati se principima.
Hajde da pretpostavimo da mu je te informacije dao netko iz administracije (shto ja, je li, ne znam ... ali pretpostavljam da je tako) ... kakva je njegova obaveza da ih chuva tj. shta to treba da ga sprechi da ih ne iznese u javnost i zashto?
Link to comment
Hajde da pretpostavimo da mu je te informacije dao netko iz administracije (shto ja, je li, ne znam ... ali pretpostavljam da je tako) ... kakva je njegova obaveza da ih chuva tj. shta to treba da ga sprechi da ih ne iznese u javnost i zashto?
Patriotizam...<_<
Link to comment
Analogija jest za kosu nategnuta, ali nisam siguran da je jezgro argumenta moguće bagatelizirati time, aaaa, pa nemoj nas/mene, mi/ja smo/sam drugo, nije to isto. U primjeru s ppp je indikativno da se argumentacija (miralem, vasudeva, ti) zasniva na formalnim odnosima, a implicitni "društveni ugovor", koji održava postojanje foruma suštinskije od formalnih parametara, se potpuno previđa. Pa ako je tako i s Amerikom i Assangeom, držimo se onda formalno-pravnog okvira i ostavimo prava ljudi i građana na informaciju na osnovu društvenog ugovora. Assange koristi nelegalno stečene informacije, tuđu imovinu. Piraterija&anarhija. Kad već moraliziramo, pošteno je priznati averzije/simpatije na osnovu svog ličnog, neuniverzalnog položaja, a ne zaklanjati se principima.
u sustini, ti tvrdis da cipela i lubenica formalno nisu isto, ali sustinski da. filovano "drustvenim ugovorom", koji je, sto se drzave tice, davno napusten koncept. a sto se foruma tice, nikad nije ni razmatran, iz jasnih razloga. pri tom,, izjednacavas instituciju whistle blowera sa lopovom. mene bi bilo sramota da na ovaj nacin razvlacim diskusiju, smesno je.
Link to comment
O, pa izvini onda, pogrešno sam razumio ovaj tvoj post niže.Učinilo mi se kao da tvrdiš da bi ti isto riskirao život i slobodu za stvar u koju vjeruješ, samo da te stave na iskušenje. Ček, jel ono beše Julian bio "stavljen na iskušenje", ili je sam od sebe počeo povlačiti mečku za rep tražiti belaja? I izvini što te nerviram, dogodi se, ljudi smo. Nemoj odmah tako kategorično. Zamisli kako bi ti tek bilo da razmišljaš ovako pogrešno kao ja.
jezivo isuse.gif
Link to comment
Patriotizam prema USA, chiji nije drzhavljanin, ili prema svetu ... (polu)svetu diplomatije?
Ma, od svih se očekuje da budu američke patriote... Pa makar i ne bili amerikanci...
Link to comment
Hajde da pretpostavimo da mu je te informacije dao netko iz administracije (shto ja, je li, ne znam ... ali pretpostavljam da je tako) ... kakva je njegova obaveza da ih chuva tj. shta to treba da ga sprechi da ih ne iznese u javnost i zashto?
Kabel sa spiskom industrijskih postrojenja nije trebao objavljivati iz moralne obaveze da se teroristima ne olakšava posao.
Link to comment
Ovo makar ima nekog smisla. Ti i oni, a ne univerzalna pravda.
С једне стране, упрво су Срби онај блесави народ што у химни запомаже за правдом.С друге стране, још пре него што је измишљен Гугао овде се, а и другде, огуглало на то што власти раде свашта што им нико није дао у надлежност ("надлештво", иначе, по Момоу Капору потиче од "над лешом"), и слабо ко прави у глави списак шта све ту спада.Отуд је навијање за Асанжа увек помало лично а неодређено. Знамо да имамо рашта да имамо пизму на ту државу, ама заборављамо појединости, ко би то све избројао. Наша држава има ту неке глупости још из Јеротијевих дана (нпр, зашто морам да од државе тражим своје податке да бих их предао истој тој држави на другом шалтеру - кад се вади лична карта, а и то, зашто уопште морамо да је имамо?), али је још већи блам шта све та држава ради под диктатом ЕУ и опште глобализације. Ено га онај закон о лековима, па онај о ракији, а нисмо заборавили ни како су нас дочекивале на својим границама те државе.Све је то врло лично и опиздило је сваког од нас по прстима, ал' ко ће све то памтити (remember), па се у правом тренутку сетити (remember). А избије свакако, и пошто углавном не уме себе да објасни, изгледа неразумно. А није.
Link to comment
×
×
  • Create New...