Jump to content

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

ma znam, ali jebote, ovo je optuzba sa druge strane klackalice nosila je minic pa je sama izazvala silovanje.od svih pravnih bedastoca, kada je u pitanju neutralnost, svicarci su bar nasli kostunicarsko legalisticko objasnjenje.
Bolju nemaju.
Link to comment
Ma mene zanima da li bi blijedunjavi-impotentni-vladari-ppp™ posegli za represijom, banom za vinovnika i brisanjem leaka. Također, postoji li skriveni moderatorski pdf i ako postoji, koji mu je raison ďetre? Baš bi bilo zanimljivo da neko na ovo odgovori. Argument da je država javna stvar koja služi građanima, a forum privatna koja "služi" vlasnicima, bi mi zvučao kao izmigoljavanje.
Predlazem da se ovo zajebavanje bojkotuje i da forumasi ne slede ovu liniju rasprave posto je njen cilj ludilo. Malopre sam dao neoboriv argument protiv ove analogije. Louie, plati odrzavanje servera pa ponovo pokreni to pitanje. Forum jeste privatan i ti na njemu nemas apsolutno nikakva prava, sam si pristao na to. I ne znam odakle ti ideja da postoji moderatorski ptf. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
isuse.gifOslo -- Kina i još 18 zemalja, mešu kojima je i Srbija, nisu prihvatile poziv da prisustvuju ceremoniji dodele Nobelove nagrade za mir kineskom disidentu Liju Sjaobou.
evo, recimo ovo. ja bih, kao poreski obveznik i gradjanin ove transparentne zemlje, zelela da postoji mogucnost da neki novinar pozove predstavnika za stampu vlade srbije ili ministarstva spoljnih poslova i pita zasto je doneta ova odluka.mislim, znam zasto, ali hocu da imam mogucnost da se to javno kaze. gradnja mosta u borci, krediti, dvesta hiljada kineza u srbiji, sve to nije top secret. e zato hocu da vidim kabl u kome jeremic pise ambasadoru u svedskoj da ne moze da ide na dodelu.
Link to comment
evo, recimo ovo. ja bih, kao poreski obveznik i gradjanin ove transparentne zemlje, zelela da postoji mogucnost da neki novinar pozove predstavnika za stampu vlade srbije ili ministarstva spoljnih poslova i pita zasto je doneta ova odluka.mislim, znam zasto, ali hocu da imam mogucnost da se to javno kaze. gradnja mosta u borci, krediti, dvesta hiljada kineza u srbiji, sve to nije top secret. e zato hocu da vidim kabl u kome jeremic pise ambasadoru u svedskoj da ne moze da ide na dodelu.
pokvario nam se jeroplan.^_^
Link to comment
pa Lujo se izvoleo složiti sa bizarnom i metodološki pogrešnom Kinikovom analogijom, a verujem da čovek KL-ovog kapaciteta zaslužuje da mu bude ukazano na ozbiljnu grešku u razmišljanju.
Pravda za Kinika.
Ovo sa Andurilom i "obelodanjivanjem moderatorske prepiske" je samo bila, sala, slagvort da tvrdim da je ova ujdurma oko Asanza jedna povelika "qrirska" glupost. Uvek ce biti sveta koji ce radoznalo sopati splacine i uvek ce biti zagrcnurih ideoloskih boraca za "istinu" koji bi za mene "da spasu svet", sto ja od njih uopste nisam trazio.
I dalje ne vidim grešku u razmišljanju. Većina ljudi ovdje kao da ima potpuno jasan stav oko principa transparentnosti državnih službi i njegovog dosega. Priznajem da sam daleko od toga. Kao i mnogi od vas uživam u ujdurmi, rado vidim da su vladarisvijeta unepriličeni, ali ne čestitam sebi na tom originalnom doživljaju. Još malo Kinika.
Neko ko na ulici nadje novcanik i dokumenta, ili mu ih u dzep strpa neki dzeparos koji bezi od policije bi trebao da te stvari, koje mu ne pripadaju, vrati vlasniku ili barem policiji.Neko ko nastavi da koristi dokumenta i novac iz tog novcanika je jednostavno lopina.I ne postoji opravdanje za takvo elementarno lopinstvo.
Kao i za Manninga, jedna stvar vrijedi i za Assangea, ovo herojstvo je za i na vlastiti račun. Možemo ga lajkovati dok nam jagodice prstiju ne pomodre, guzica je i dalje u toplom.
Link to comment
Kao i za Manninga, jedna stvar vrijedi i za Assangea, ovo herojstvo je za i na vlastiti račun. Možemo ga lajkovati dok nam jagodice prstiju ne pomodre, guzica je i dalje u toplom.
Želim da verujem da bi barem neki članovi ovog našeg uvaženog internet tela postupili slično Manningu kada bi došli u posed dokumenata koji teško inkriminišu ustanovu/kompaniju za koju rade. Guzica je u toplom pošto nije stavljena na iskušenje, a postupci kao što je Manningov vraćaju veru u to da takve aktivnosti imaju smisla.
Link to comment
Forum jeste privatan i ti na njemu nemas apsolutno nikakva prava, sam si pristao na to.
OK. Iz čega izvire Julianovo, tvoje i moje pravo da znamo sadržaj leakova?
Link to comment
Ma mene zanima da li bi blijedunjavi-impotentni-vladari-ppp posegli za represijom, banom za vinovnika i brisanjem leaka. Također, postoji li skriveni moderatorski pdf i ako postoji, koji mu je raison ďetre? Baš bi bilo zanimljivo da neko na ovo odgovori. Argument da je država javna stvar koja služi građanima, a forum privatna koja "služi" vlasnicima, bi mi zvučao kao izmigoljavanje.
zasto izmigoljavanje? forum je privatna svojina, prepiska na zatvorenom pdf-u (koji mozda postoji, a mozda i ne) isto. verovatno bi neke sankcije usledile. i ti bi pokusao da kaznis (ili tuzis, u zavisnosti od zakonodavstva zemlje u kojoj si) nekoga ko bi ti upao na komp i objavio istoriju konverzacija na msn-u. to bi bila validna analogija (a one ti nesto nikad nisu polazile za rukom). za razliku od drzave, vlasnik 1 foruma ima potpuno pravo da bude netransparentan, izbrise post (ili nick) koji mu se ne svidja, ukine ga, ili zagovara upotrebu sopstvene pisacke u medicinske svrhe. razumijes?
Link to comment
Što se tiče tajne diplomacije, Eco je u onom linkovanom članku objasnio, zbilja u velikoj mjeri gubi smisao, osobito kad je riječ o profiliranju lokalnih aktera. Ali uzmimo napr. diplomatske procese oko pregovaranja s Arapima u vezi s Iranom, ili s Palestinom. Da li bi bilo moguće realizirati multilateralne pregovore uz simultano objavljivanje njihovog sadržaja?
Ni meni nije jasno kako bi to bilo moguće.Ni u eri demokracije nije moguće ni zaratiti, ni zamiriti, ni smiriti bez tajne diplomacije. Neke kompromise se mora prihvatiti tajno odmah, a objaviti tek kad dođe cukor, neke kompromise se zbog sigurnosti svijeta i bojazni od reakcije uspaljene domaće ili strane demokratske javnosti ne želi objaviti još pokoje desetljeće (Kennedyjevo povlačenje Jupitera iz Turske za rješavanje Kubanske krize, npr.).Čim se prihvaća (ako se prihvaća) postojanje države, prihvaća se i postojanje organizacije čiji ljudi vode određene igre i kockaju na određen iracionalan način veličinama i pojmovima stranima normalnom demokratskom građaninu i individualcu, koji nama kao win-lose ili win-win situacije 'dočaravaju', približavaju i 'objašnjavaju' medijluk i/ili punditarija.Anarhizam nije a la carte menu iz kojeg možete uzimati pojedine dijelove.E sad, dio ove dobrodošle zabave za nas i cijeli svjetski puk je što je ovaj trač iscurio baš iz američkih dvora; što možemo voajerisat iza kulisa; nikakve štete nema osim za Amerikance koji će sad izgubiti poneke kvalitetnije ali i sitnije izdajničke kadrove tipa onog malog kancelarijskog Nijemca koji je dobio nogu.
Link to comment
Kao i za Manninga, jedna stvar vrijedi i za Assangea, ovo herojstvo je za i na vlastiti račun. Možemo ga lajkovati dok nam jagodice prstiju ne pomodre, guzica je i dalje u toplom.
ne vidim sta je lose u tome.guzica mozda jeste u toplom, ali to ne potire da su muda do kolena.i volela bih da vise ne citiras postove tog nesrecnog mislioca iz kruga dvojke. da mi je do njegovih bisera mudrosti na koje dahcu sredovecne hadzipesicke i maloletni staaaarobeogradjani, registrovala bih se ponovo na tom forumu.
Link to comment
OK. Iz čega izvire Julianovo, tvoje i moje pravo da znamo sadržaj leakova?
Mrzi me da ti objašnjavam pošto diskutuješ samo da bi diskutovao. To se jezikom Crkve zove praznoslovlje i kanonski se tretira kao nekorisna aktivnost koju valja izbegavati.
Link to comment
Kao i za Manninga, jedna stvar vrijedi i za Assangea, ovo herojstvo je za i na vlastiti račun. Možemo ga lajkovati dok nam jagodice prstiju ne pomodre, guzica je i dalje u toplom.
Dapače, ubija se od topline zatvorske ćelije. Optužen za silovanje, završio na crvenim poternicama, do kraja života će morati da se osvrće kada prelazi ulicu i da se moli kada ubacuje ključ od automobila u bravu. Plus ga najveći svetski degenerici razvlače kao svinja mastan džak. Sa koliko god keša da izađe iz ovoga, presešće mu svaki cent.
Link to comment
Želim da verujem da bi barem neki članovi ovog našeg uvaženog internet tela postupili slično Manningu kada bi došli u posed dokumenata koji teško inkriminišu ustanovu/kompaniju za koju rade. Guzica je u toplom pošto nije stavljena na iskušenje, a postupci kao što je Manningov vraćaju veru u to da takve aktivnosti imaju smisla.
Tužno je da izbacuješ ovakav romantičan load of shit. Anonimno internetovsko uvjeravanje u spremnost na žrtvovanje za stvar. :isuse: Ko kakav deran.I koji kabel "teško inkrimiše" USA? Ono da se diplomate bave obavještajnim radom? :yawn:
Link to comment
Dapače, ubija se od topline zatvorske ćelije. Optužen za silovanje, završio na crvenim poternicama, do kraja života će morati da se osvrće kada prelazi ulicu i da se moli kada ubacuje ključ od automobila u bravu. Plus ga najveći svetski degenerici razvlače kao svinja mastan džak. Sa koliko god keša da izađe iz ovoga, presešće mu svaki cent.
Covek hoce da kaze da je nasa gujsca u toplom, sto je ad hominem argument kojim se ne treba baviti ako se hoce ista pametno reci.
Link to comment
OK. Iz čega izvire Julianovo, tvoje i moje pravo da znamo sadržaj leakova?
Из реципроцитета. ЈМС је, например, лично стекао право на бар 50 специјалних цурки само због количине података које су власти о њему покупиле по аеродромима. Мени дођу бар три комада, колико пута су ме снимили својим камерицама којегде.
Link to comment
×
×
  • Create New...