Jump to content

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

hell hath no fury u najsekspirovskijem izdanju. procitaj ono sto sam linkovala pre par dana, prevod sa svedskog nekog don kihota koji se namerio na ancicu koja je istovremeno i "christian feminist, animal rights activist, anti-abortion activist" i sta sve ne.
Питање је било реторичко, прочитао сам то што си линковала с особитим занимањем. Рул ов ло рула.
Link to comment
Btw. američke diplomate vidim potpuno drukčije od onoga kako su opisane u onom minijaturnom postu, čiju je lešinu bus onako urnebesno secirao. Vidim pismenu i duhovitu imperijalnu gospodu koja se sprda s okolnim bizarnim barbarima. A ona projekcija s blijedunjavim, impotentnim "gospodarima svijeta" kao da je došla iz pera jedne Marije Šerifović u okviru reflexija o Fincima općenito i Ahtisaariju osobito.
Svako vidi ono sto hoce da vidi. Vazi i za mene i za tebe. Sticajem okolnosti upoznao sam dosta ljudi iz tog sveta i ima tamo sjajnih ljudi. Medjutim, vecina je upravo onakva kakvim sam ih opisao.Pismena i duhovita imperijalna gospoda. :lol: Ako je nesto karakteristicno za vecinu birokrata iz diplomatskog sektora to je potpuni i dosledan nedostatak humora.
Link to comment

nego oko poredjenja sa tajnim moderatorskim PTF-om (koji mozda postoji, a mozda i ne).pravilno postavljena analogija bila bi: ima li forumas koji novcano doprinosi opstanku foruma, tj, bez cije donacije foruma ne bi ni bilo, pravo da vidi sadrzaj tog PTF-a ukoliko ga se taj sadrzaj neposredno tice?

Link to comment
S tim sto, to sam vec i rekao, ja razumem zasto se oni jogune, bune i kukaju ali ne razumem otkud tolika solidarnost sa njima u krugovima koji izmedju ostalog treba da sluze da ocuvaju balans izmedju neophodnosti potrebe za drzavnim aparatom i gradjanskih sloboda (NGO, mediji). Taj deo mi je najogavniji u citavoj ovoj prici jer je potencijalno najopasniji. Niko nije juce rodjen pa da veruje da NGO i mediji nisu pod stalnom paskom drzavnih aparata ali ono sto je opasno je da se niko vise od njih i ne trudi da se makar nacelno drzi svoje uloge. Naprotiv, dobar deo tog sveta je krenuo u advokatisanje drzavi kao da su bas zbog toga napravljeni i placeni.
Svako se cese tamo gde ga svrbi.I mediji i NGO se boje da ce postati "visak" koji nicemu ne sluzi. Borba za ocuvanje sopstvenih pozicija.
Link to comment

Jel se to ovde ozbiljno porede internet forumi sa američkom administracijom? Btw, skaredno hapšenje, nadam se da će ovo podići rejting wikileaksu. Moraš biti moron da prihvatiš ovu optužnicu kao ozbiljnu. Tu uključujem samo one koji su do sada zaista i imali sexualne odnose ili ih bar gledali na televiziji.

Link to comment
Jel se to ovde ozbiljno porede internet forumi sa američkom administracijom? Btw, skaredno hapšenje, nadam se da će ovo podići rejting wikileaksu. Moraš biti moron da prihvatiš ovu optužnicu kao ozbiljnu. Tu uključujem samo one koji su do sada zaista i imali sexualne odnose ili ih bar gledali na televiziji.
pa Lujo se izvoleo složiti sa bizarnom i metodološki pogrešnom Kinikovom analogijom, a verujem da čovek KL-ovog kapaciteta zaslužuje da mu bude ukazano na ozbiljnu grešku u razmišljanju.i da, skaredno i cinično hapšenje koje pokazuje da su zakoni i u tiranijama i u demokratijama - ipak samo stvar konsenzusa, i da se po potrebi mogu isavijati kako ti dune.što se Asanžove sudbine tiče, US of A mu teško može suditi. ko kaže da će mu uopšte suditi? mogu da ga zatvore, bace ključ i naknadno izmisle formulaciju po kojoj će ga držati "dok se ne rastope boje". Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

dobro, zulijen je dobrovoljno otisao u stanicu i od samog pocetka je pricao i on i advokat da ce to uraditi.znaju sta je dobar pr.svedska mi je najmanje jasna. bar su se tamo kurcili transparentnoscu, pa cak i bez kurtona.

Link to comment
dobro, zulijen je dobrovoljno otisao u stanicu i od samog pocetka je pricao i on i advokat da ce to uraditi.znaju sta je dobar pr.svedska mi je najmanje jasna. bar su se tamo kurcili transparentnoscu, pa cak i bez kurtona.
svecka je kurton.
Link to comment
dobro, zulijen je dobrovoljno otisao u stanicu i od samog pocetka je pricao i on i advokat da ce to uraditi.znaju sta je dobar pr.svedska mi je najmanje jasna. bar su se tamo kurcili transparentnoscu, pa cak i bez kurtona.
Svedska necim mora da placa svoju fiktivnu neutralnost a ovo sa Asanzeom je ipak neuporedivo manja cena nego vracanje brodova sa Jevrejima izbeglim iz Nemacke sa njenih obala ili dozvola nemackim trupama da preko njene teritorije okupiraju susednu zemlju. U dobru je lako dobar (transparentan) biti, treba se drzati principa kad te stisne.
Link to comment

u, sjebasmo erdogana!samo mi malo zao sto zbog revolucije nisam mogla da glasam za ovu dvojicu

1 Julian Assange 90 2463462 Recep Tayyip Erdogan 82 2173163 Lady Gaga 73 1345674 Jon Stewart and Stephen Colbert 82 698355 Glenn Beck 31 77107
jedva cekam 2012. glen bek i lejdi gaga imaju zajedno skoro isto glasova koliko zulijen.
Link to comment
zasto ti smeta neogranicena transparentnost javnih sluzbi/drzave? ne tajnih sluzbi, ne vojnih tajni, vec ministarstva spoljnih poslova koje je takodje javni servis? naravno da i unutar njega postoji tajni deo, ali tajna diplomatija danas vise nema nikakvog smisla. u novom romanu le carrea se desava nesto slicno kablovima, civili slucajno bivaju ukljuceni u diplomatsko/bankarsko/ruskomafijasku igranku i toliko je "transparentnosti" da nadjebavaju golim razumom i birokrate i moderne spijune.
Ne smeta mi. Vlastiti stav prema pitanju transparentnosti vidim kao nedovoljno informiran i neprincipijelan. Iz svoje udobne pozicije sam za transparentnost all the way, ali ne vjerujem da diplomati i političari mogu odustati od skrivanja, dvostrukih igara, razgovora iza leđa i sličnih marifetluka. Što se tiče tajne diplomacije, Eco je u onom linkovanom članku objasnio, zbilja u velikoj mjeri gubi smisao, osobito kad je riječ o profiliranju lokalnih aktera. Ali uzmimo napr. diplomatske procese oko pregovaranja s Arapima u vezi s Iranom, ili s Palestinom. Da li bi bilo moguće realizirati multilateralne pregovore uz simultano objavljivanje njihovog sadržaja? Priznajem da u svemu ovome lutam i da nemam spreman, razrađen stav prema svakom pojedinom aspektu afere. Previše je složeno i ne vidim sve implikacije.
hipoteticki, sta bi se dogodilo? nista. ko sto i kad se prenose tracevi da je snajka rekla drugoj da je treca glupa, treca se eventualno pocupa za kosu sa prvom i nikom nista. ili, ako ti je draze, prozivka izmedju dzejkej, seke i cece. dize se tiraz tabloidima, dakle, nekom eventualnom pdfu bi stiglo desetine novih citalaca, posto bi ga verovatno miralem moderisao, moglo bi da bude i pickaranja i ko i svako cudo, trajalo bi tri dana.
Ma mene zanima da li bi blijedunjavi-impotentni-vladari-ppp posegli za represijom, banom za vinovnika i brisanjem leaka. Također, postoji li skriveni moderatorski pdf i ako postoji, koji mu je raison ďetre? Baš bi bilo zanimljivo da neko na ovo odgovori. Argument da je država javna stvar koja služi građanima, a forum privatna koja "služi" vlasnicima, bi mi zvučao kao izmigoljavanje.
Link to comment
Svedska necim mora da placa svoju fiktivnu neutralnost a ovo sa Asanzeom je ipak neuporedivo manja cena nego vracanje brodova sa Jevrejima izbeglim iz Nemacke sa njenih obala ili dozvola nemackim trupama da preko njene teritorije okupiraju susednu zemlju. U dobru je lako dobar (transparentan) biti, treba se drzati principa kad te stisne.
ma znam, ali jebote, ovo je optuzba sa druge strane klackalice nosila je minic pa je sama izazvala silovanje.od svih pravnih bedastoca, kada je u pitanju neutralnost, svicarci su bar nasli kostunicarsko legalisticko objasnjenje.
Link to comment
×
×
  • Create New...