Jump to content

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Ono, nije da ne možemo da vidimo šta se tamo piše (barem kao gosti) pa da se mora ovde postovati. Zagnojile stare rane čim je Šmeling bacio kosku.
Hm, samo je grozno gledati ordinarne fashiste kako se predstavljaju kao "chuvari demokratije". Nishta vishe.
Link to comment
Pravda za Llosu, država jest nešto bez čega se ne može. Sam si naznačio zašto. S time da država ne da tek "olakšava" život ljudskog društva, ona ga od određenog civilizacijskog stupnja čini uopće mogućim. Čitajući neke komentare izgleda mi kao da neki ljudi žive u svijetu medvjeda i leptirova. Jedini zaključak, kojeg je moguće izvesti, je da, kad bi sami upravljali državom, ne bi bilo tajne komunikacije niti sigurnosnih certifikata za državne službenike. Gluplje i licemjernije od najgluplje i najlicemjernije reakcije diplomatskog establišmenta. Kritika Amerike može imati tisuću lica. Ovdje prijeti da se sva stope u jedno. Gdje je evil empire, gdje stanuje veliki satan? Jesu li u mraku baš sve mačke crne?
Bojim se da ce na kraju ispasti ne da neko zivi u svetu medvedova i leptirova nego da neko zivi u 1984.-oj i abera ne daje. Naravno da drzava ima i svoje tajne (imamo ih i svi mi) i bezbednosne procedure ali drzava ne sme da se ponasa kao da je otkrivanjem tih tajni uhvacena u spajzu svojih sopstvenih gradjana sa rukom u tegli, a narocito ne sme da preti odmazdom onim svojim gradjanima koji se usude da na zicu okace njihov prljav ves koji je neko drugi (drzavni sluzbenik, by the way) izneo. Ovde valja napomenuti da se u slucaju Wikileaks-a ne radi o dokumentima koje je sama drzava proglasila za dokumenta od posebne tajnosti (kakva je to tajnost ako potencijalni pristup toj tajni ima par miliona ljudi), tako da se stice utisak da se oni ne bune zbog toga sto ce sadrzaj tih dokumenata da osteti ovoga ili onoga vec se bune zbog toga sto se neko uopste usudio da se mesa u te drzavne poslove kojima, jel'te, niko van te drzavne sluzbe ne sme i ne treba da ima pristup. Dakle, ovde se radi iskljucivo o cehovskom stanovistu i sva dalja prica o teroristima, zlim momcima, posledicama po bezbednost i drugim "razlozima" zasto Asange treba da bude ocrnjen, prokazan pa likvidiran nije nista drugo do samo pokusaj da se pustanjem magle prikrije blamaza clanova kluba povlascenih koji su se malo zaneli ogovaranjima uz konjak i cigaru.S tim sto, to sam vec i rekao, ja razumem zasto se oni jogune, bune i kukaju ali ne razumem otkud tolika solidarnost sa njima u krugovima koji izmedju ostalog treba da sluze da ocuvaju balans izmedju neophodnosti potrebe za drzavnim aparatom i gradjanskih sloboda (NGO, mediji). Taj deo mi je najogavniji u citavoj ovoj prici jer je potencijalno najopasniji. Niko nije juce rodjen pa da veruje da NGO i mediji nisu pod stalnom paskom drzavnih aparata ali ono sto je opasno je da se niko vise od njih i ne trudi da se makar nacelno drzi svoje uloge. Naprotiv, dobar deo tog sveta je krenuo u advokatisanje drzavi kao da su bas zbog toga napravljeni i placeni.
Link to comment

Kinik

Nego, - mozes li nam ti postovati par socnih konverzacija Modova oko banovanja 4umasha?
nešto slično sam ja uradio,.................ruku na srce, nije mi ništa mnogo falilo. Dubok prezir dojučerašnjih kolega, šut u dupe sa moderatorske funkcije i moderatorsko odobravanje postova neko vreme. I to je manje više to.tako da sam ja ustvari pravi Djulijan Asanaž....a ne onaj kuždravi plavušan...... angry.gif ....slobodni ste sve novce za borbu za našu stvar, uplatiti meni ............ :lol:
Link to comment
pusti sad to, and bow to the master. niko ti neće zameriti, bilo je prejako.
Vec sam se u prvom postu poklonio majstoru, nema razloga da to radim ponovo. Usinucu se. :D
Link to comment
Ovde valja napomenuti da se u slucaju Wikileaks-a ne radi o dokumentima koje je sama drzava proglasila za dokumenta od posebne tajnosti (kakva je to tajnost ako potencijalni pristup toj tajni ima par miliona ljudi), tako da se stice utisak da se oni ne bune zbog toga sto ce sadrzaj tih dokumenata da osteti ovoga ili onoga vec se bune zbog toga sto se neko uopste usudio da se mesa u te drzavne poslove kojima, jel'te, niko van te drzavne sluzbe ne sme i ne treba da ima pristup. Dakle, ovde se radi iskljucivo o cehovskom stanovistu i sva dalja prica o teroristima, zlim momcima, posledicama po bezbednost i drugim "razlozima" zasto Asange treba da bude ocrnjen, prokazan pa likvidiran nije nista drugo do samo pokusaj da se pustanjem magle prikrije blamaza clanova kluba povlascenih koji su se malo zaneli ogovaranjima uz konjak i cigaru.S tim sto, to sam vec i rekao, ja razumem zasto se oni jogune, bune i kukaju ali ne razumem otkud tolika solidarnost sa njima u krugovima koji izmedju ostalog treba da sluze da ocuvaju balans izmedju neophodnosti potrebe za drzavnim aparatom i gradjanskih sloboda (NGO, mediji). Taj deo mi je najogavniji u citavoj ovoj prici jer je potencijalno najopasniji. Niko nije juce rodjen pa da veruje da NGO i mediji nisu pod stalnom paskom drzavnih aparata ali ono sto je opasno je da se niko vise od njih i ne trudi da se makar nacelno drzi svoje uloge. Naprotiv, dobar deo tog sveta je krenuo u advokatisanje drzavi kao da su bas zbog toga napravljeni i placeni.
Upravo. Realna šteta po Ameriku od ovih dokumenata je ništavna. ili u najgorem slučaju mala. Dakle, nema puno realnih razloga za histeriju. et bold - ovo i jeste najopasniji aspekt. To što će Palinova da traži Džulijanovu glavu, nije iznenadjenje. Iznenadjenje je strašna jednostranost Javnosti, koja ili deli stav gdje Palin ili se djentlmenski pravi looda.Na žalost spin od 9/11 se najstrašnije primio. Cenim da ćemo u budućim danima tek plaćati cenu toga. :unsure:
Link to comment
×
×
  • Create New...