Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Na stranu što ima toliko "poverljivih informacija" samo zato što je USA mirođija u svakoj čorbi i u svakoj živoj zabiti nešto murdari i podešava "svojim interesima". I sad kad je "mačka puštena iz torbe" opet guraju nos u tuđa posla, hoće da hapse (i likvidiraju) tuđe državljane, špijuniraju advokate onog koga proganjaju na tuđoj teritoriji (u UK) i ultimativno će hteti da odrede pravila igre na internetu za ceo svet (a kukaju onoliko što Kina to radi u, ovaj, Kini)... Nema šta, "osvajaju srca i umove" i levo i desno, širom planete.

Link to comment
...
Lepo rečeno, ali meni nešto miriše da je ovo sa gledišta običnog PR-a pucanj sebi u nogu. Ceo projekat je stekao ogroman deo popularnosti samo na tome što običan little guy imao osećaj da je osnovna svrha celog poduhvata "u interesu javnosti da zna neke stvari". Teško mogu da shvatim odluku koja je ovaj kabl pustila, ma koliko sve to bilo u krajnjem slučaju nebitno, jer ovo predstavlja vrlo laku metu da se urla da su sad šegrti terorista.I nemam drugo objašnjenje osim da bi ovo mogla biti čista "osveta" za celu fatvu koja se digla na Asanža i na krusejd da se internet zauvek očisti od bilo čega što ima Wikileaks oznaku. A to mi deluje prilično glupo. Mnogo bi bolje bilo da najzad krenu sa bilo kakvim pipavim depešama/informacijama koje se tiču već te famozne "major US bank and a pharmaceutical company", kakav su pustili teaser pre nekoliko dana. Počinjem da mislim da je to bio samo veoma zvučni naslov bez mnogo suštine.
Link to comment

Mislim da je Indy dao dobru poentu i ujedno dobru svrhu objavljivanja liste industrijskih postrojenja. Tek da se vidi kako malte ne nema zemlje na svetu u kojoj nešto od industrije nije tu kako bi služilo Interesima. Mislim, kada su toliko u fazonu da svima propisuju sve, onda neka se pomire i sa time da svi to mogu da pročitaju s vremena na vreme.

Edited by beowl
Link to comment
WikiLeaks je posledica gore pomenute skandalozne politike davanja pristupa poverljivim informacijama. Uzroke treba tražiti u Administraciji.
ako ima srbalja u US sa sekuritate klirensom koji mogu ovde da se ustekaju, neka nam jave sta ima novo na siprnetu
SIPRNET ACCESS REQUEST AND USER AGREEMENTG-6 WORK ORDER NUMBER: PRIORITY OF REQUEST: 0 Routine 0 Urgent (Please explain in comments)TYPE OF REQUEST: 0 Add New Account 0 Remove Account 0Modify AccountCOMMENTS: NATO BRIEF DATE: NAME: (Last, First, MI) RANK/GRADE: TITLE: ADDRESS/BUILDING NUMBER: CITY:QUANTICO STATE:VA ZIP CODE:22134 COUNTRY: USCOMPANY: DEPARTMENT: OFFICE: WORK PHONE: FAX NUMBER: OTHER: RequestorsDIRECTOR/ SUPERVISOR Signature: (Commander/Director/Supervisor)Print and Sign:_______________________________________ Date:CommandSecurityManager Signature (Command Security Manager) Print and Sign:________________________________________ACCESS ROSTER: MIL 0____ CIV 0____ VISITOR0 Date:AC/S G-6 Approved for access to SIPRNETPrint and Sign: _______________________________________ Signature: (Assistant Chief of Staff, G-6) Date:Director/Supervisor signatures indicates agreement to fund NMCI costshould any be encountered. Commands will be notified upon receipt ofthis request if NMCI funding is required.It is the requesting organizations responsibility to ensure all information is completed prior to submitting to the G-6. Missing or incorrect information will result in the form being returned to the Requestor and no action taken on the request.FOR G-6 USE ONLY: User Notified of receipt of form by G-6: _________________NMCI MAC SUBMITTED:Date: ACCOUNT CREATED:Date:DOMAIN: DATE ADDED: DATE NOTIFIED: FAX COPIES ARE NOT ACCEPTEDORIGINAL SIGNATURES REQUIREDUSER RESPONSIBILITY AGREEMENTAs a SIPRNET user, I understand that I am responsible and accountable for following all requirements of this agreement. I am solely responsible for all access and actions carried out under my user identification and password. As part of my responsibilities, I agree that:1. USE OF ANY DOD INTEREST COMPUTER SYSTEM CONSTITUTES A CONSENT TO MONITORING AT ALL TIMES. I UNDERSTAND THAT THE COMMAND ISSM HAS THE RIGHT TO REVOKE MY ACCESS AND INSPECT ALL FILES WHICH I CREATE IAW THE NATIONAL TELECOMMUNICATIONS AND INFORMATION SYSTEMS SECURITY DIRECTIVE (NTISSD) 600, “COMMUNICATIONS SECURITY (COMSEC) MONITORING”. FAILURE TO ADHERE TO THESE RULES WILL RESULT IN IMMEDIATE SUSPENSION OF YOUR ACCOUNT.________(User Initials)2. The SIPRNET is a SECRET, system high, United States only network. Therefore, I will protect my password as SECRET.__________(User Initials)3. I will not disclose my password to anyone, write it down, or transmit it electronically.______(User Initials)4. I will limit the use of the SIPRNET to official government business.________(User Initials)5. I will notify the ISSM immediately of computer security incidents.________(User Initials)6. I will not enter, display or process classified data where visible to unauthorized personnel._____(User Initials)7. I will not circumvent security requirements to obtain unauthorized access._________(User Initials)8. I will report any changes in my status to the ISSM (ie, transfer, change in requirements for “Need to Know”, or removal of security access)._________(User Initials)9. I will protect all information on the SIPRNET as SECRET. Printed material will be brought under control in accordance with MCBO P5510.1B. SIPRNET documents and print outs are not considered working papers. ______(User Initials)10. I understand that introduction of classified information to the NIPRNET (Unclassified Network) could result in punitive action.USER SIGNATURE:___________________________ DATE:_____________
kliknite na 'go to the current page'My link Edited by TBoneSteak
Link to comment
Tako da, čitav ovaj krstaški pohod na servere, domain hostere i pay servise sa kojima je Asanž radio, predstavlja obračun sa posledicom a ne sa uzrokom. WikiLeaks je posledica gore pomenute skandalozne politike davanja pristupa poverljivim informacijama. Uzroke treba tražiti u Administraciji.
Mislim da je Indy dao dobru poentu i ujedno dobru svrhu objavljivanja liste industrijskih postrojenja. Tek da se vidi kako malte ne nema zemlje na svetu u kojoj nešto od industrije nije tu kako bi služilo Interesima. Mislim, kada su toliko u fazonu da svima propisuju sve, onda neka se pomire i sa time da svi to mogu da pročitaju s vremena na vreme.
Malo sam zbunjen, jel treba da navijam samo za Juliana, ili i za onog redova što mu je predao kablove? Priznajem da sam raspolućen, srce veli da podržim Juliana, glava zakera s posljedičnim ograničavanjem protoka informacija i s profitom na strani neprijatelja slobode&demokracije. Posljednji izbor za objavljivanje mi se ni malo ne sviđa. Ako je opredjeljenje da se pusti sve bez obzira na posljedice, pa daj onda sve odmah. Naravno, pišem pod naivnom pretpostavkom da je prokleta Amerika ipak u ovom zvjerinjaku najbolji kandidat za branitelja slobode. Kao kad je drug Tito u ratu zezao jednog starog Crnogorca što je volio kralja Nikolu. A ovaj mu kaže, pa ja nijesam imao koga drugog voljeti. Ukratko, za to sam da Merika dobije po prstima, ali pedagoški i konstruktivno, ne tako da se zlikovcima daju argumenti.
Link to comment

je li vikiliks sabotirao svoj angazman u nedemokratskim zemljama ovim objavljivanjem americkih povjerljivih dokumenata?veca (mada manje zvucna) korist je ustupanje komunikacionog kanala trecem i drugom i po svijetu u kom stampa ne objavljuje ama bas nista sto bi trebalo da objavljuje. spram toga meni ovo sa amerikom djeluje kao sarmantno i hajpovano nista (sa maglovitim kapacitetom da pomjeri odnose moci u korist obicnih smrtnika na trulom zapadu)doduse, nije da pratim scenu.niko nije pohvalio hilarin stajling ocvale tetke :(

Edited by morgana
Link to comment

mada, sad nesto kopam (nisam sve do kraja proucila) ali sve ove navedene institucije i "institucije" su javne, tj u vecini zemalja koje se pominju, nalaze se bez po muke. neke nisu ni na security listama.bilo bi dobro razjasniti, a nadam se da ce neka od novina to i uraditi, sta je zapravo americki interes u njima.mislim da nije u pitanju "osveta", najavljeno je da ce vremenom ici sve pikantniji materijali. banke idu malo kasnije.ali i dalje mi je najzanimljivije sto impakt i posledice cele price pozdravljaju i brane istoricari, politikolozi i opinionisti, dok se novinari mogu nabrojati na prste, dobro, obe ruke.odlican joseph palermo

Link to comment
Priznajem da sam raspolućen, srce veli da podržim Juliana, glava zakera s posljedičnim ograničavanjem protoka informacija i s profitom na strani neprijatelja slobode&demokracije. Posljednji izbor za objavljivanje mi se ni malo ne sviđa. Ako je opredjeljenje da se pusti sve bez obzira na posljedice, pa daj onda sve odmah.
To je trenutno pitanje svih pitanja. Možda bi trebalo dopustiti i mogućnost da Assange zapravo od početka cilja na dogovor sa puno ništica. Mada ne vidim svrhu takve isplate kada su milioni ljudi imali pristup informacijama. To je do sada iscurelo svuda osim u medije.Edit: "sve i odmah" nije nabolje rešenje; bio bi cunami od nekoliko nedelja a onda bi lagano počelo da se zaboravlja i ustupa mesto drugim vestima. Ovako ima materijala da se narednih 10 godina bude u Top 5 Headlines. Edited by beowl
Link to comment
niko nije pohvalio hilarin stajling ocvale tetke :(
Moguće da smo obraćali preteranu pažnju na Hilarino špijuniranje UN osoblja i slično. Edited by Indy
Link to comment
Od ove argumentacije se efikasno može braniti pre svega podsećanjem da je za curenje poverljivih informacija odgovorna isključivo skandalozna politika davanja pristupa istim šakom i kapom. Bilo je pitanje vremena kada će neko sve to zipovati u jedan fajl, narezati i dostaviti Asanžu. Ja lično mislim da na jednog Bredlija Meninga dolazi barem desetak malo lukavijih i pohlepnijih likova koje boli uvo za svetsku pravdu, nego su narezali fajl i prodali ga svima koji su bili zainteresovani, od stranih obaveštajaca do Al-Kaide. Cenim da bitne ekipe širom sveta odavno imaju sve ovo, nego je sad ispala frka pošto se najzad našao i neko ko bi da upozna javnost sa sadržajem depeši.
Točnu forenziku je sažeo 1 patriot Jason Perlow na ZDNetu:
So if SIPRNet is secure, and with the NetTop 2 environment it’s impossible to copy data off to a USB flash drive or a DVD from a secure session, how the heck was Manning able to dump that data to Wikileaks?Well, the problem is that in this case, the US Army didn’t deploy NetTop 2 for the workstations that Private Manning had access to in Iraq. Instead, he had access to two laptops, with functional DVD writers which were directly connected to the SIPRNet and JWICS, not through secure, isolated virtual desktop sessions.This resulted in a chink in the armor that was exposed to the wrong type of person — a mentally unstable, angry young 22-year old Army Private who had carte blanche capability to copy and suck down everything from SIPRNet and the JWICS that he could get his grubby little hands on.
1 balkanska šlampavost.
Link to comment
niko nije pohvalio hilarin stajling ocvale tetke niko nije pohvalio hilarin stajling ocvale tetke niko nije pohvalio hilarin stajling ocvale tetke
izgleda kao da ce da da ostavku povodom WL, zar ne? ali, ona je prezivela sve slick willie-jeve vragolije bez ostavke. ona je US diplomata barem do jan 013;/effective I might add :D / morace da jede govna pri susretima sa ministrima spoljnih poslova koji su pomenuti u WL, ali .... valjda je vredelo :(
Link to comment
Moguće da smo obraćali preteranu pažnju na Hilarino špijuniranje UN osoblja i slično.
vise sam mislila niko na kablu nego na topikuako je uopste bitnono ok, strog si i pravedandodacu adekvatnog smajlija sljedeci put Edited by morgana
Link to comment
s profitom na strani neprijatelja slobode&demokracije
Vođe koalicije hotećih su ipak odgovorni nama (mislim, državljanima njihovih zemalja), a Osama et al. mi ne polažu račune (niti ih finansiram porezom, itd). U vezi većine onog najinteresantnijeg što je dosad iscurelo preko Wikileaks (ne mislim samo na kablove) zaista ne vidim gde se tu "branila sloboda", što im je, recimo, posao. Nešto se branilo, jeste, ali šta? To je legitimno pitanje, na koje naši (koalicioni) političari kao da patološki nisu u stanju da daju jasan odgovor. Zato uživam u njihovom cvrčanju ovih dana.
Link to comment
no ok, strog si i pravedan
Nisam, uopšte... ali ljut jesam (ne na tebe, naravno). Moj bivši premijer ćućori sa Hilarijom o tome kako treba pokazati "silu" Kinezima. Što smo kog vraga smačinjali Slobu. Edited by Indy
Link to comment
Mislim da je Indy dao dobru poentu i ujedno dobru svrhu objavljivanja liste industrijskih postrojenja. Tek da se vidi kako malte ne nema zemlje na svetu u kojoj nešto od industrije nije tu kako bi služilo Interesima™. Mislim, kada su toliko u fazonu da svima propisuju sve, onda neka se pomire i sa time da svi to mogu da pročitaju s vremena na vreme.
Ne sporim ja nimalo to što je Indy napisao, kao i činjenicu da je maltene sve na ovom spisku već ohoho na listi ciljeva bilo koje terorističke organizacije koja drži do sebe, osim Judejskog Oslobodilačkog Fronta. Ali smatram da pri objavljivanju bilo koje informacije treba razmotriti kako će širi sloj™ ciljne grupe reagovati na nju. A pošto se ovde radi o do sada nezabeleženom fenomenu gde svaki dan i odluka maltene kroje svoju istoriju i stvaraju presedane, još je više akcenat na tome da svaka odluka treba da se meri triput. Kao što već mnogo ljudi rekoše, nisu simpatije za Wikileaks baš tolikog opsega da mogu da misle "sad smo toliki da nam se može baš sve". A teško mi je da poverujem da od 239.999 dokumenata koje imaju na raspolaganju ovo bio najbolji i najsrećniji izbor, više da je u pitanju trapav i netaktičan potez povučen iz inata.
Link to comment
×
×
  • Create New...