Jump to content

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Znam da je Greenwald van sebe od besa zbog navodnog izvlacenja Snowdenovog pisma iz konteksta, gde mu se odredjene izjave stavljaju u usta (ili izvitoperuju). Nemam sad vremena da se udubljujem... Uglavnom, i dalje mislim da nije Snowdenova sudbina ono sto je najbitnije u celoj stvari, ovo sve je mnogo vece od toga.

Link to comment

Ekekekeke

Brazil Picks Sweden's Gripen For Its Air ForceBRASÍLIA — Sweden’s Saab edged out French and US rivals to win a multi-billion-dollar contract to supply Brazil’s air force with 36 new fighter jets, Defense Minister Celso Amorim said Wednesday....Brazilian press reports said Rousseff was leaning toward the F/A-18 but recent disclosures of extensive US cyberspying on Brazil dashed Boeing’s hopes....
Brazil chooses Swedish fighter jets following NSA scandalToday @ 09:16
  1. By EUOBSERVER

Following the NSA scandal, Brazil has snubbed US manafacturer Boeing and offered a €3.3bn contract on 36 fighter jets to Swedish Saab AB. "Boeing was very close but then the NSA booted them out of the air," David Fleischer, a political scientist at the University of Brasilia, told the BBC.

Ok, ima nešto i u nižim troškovima kod Gripena ali je baš fino da su svi na ovaj način protumačili odluku :D
Link to comment

Пре колико година су сви они што су тврдили да Пенџери и ини имају мала врата куд Ција може д'уђе били исмејавани?http://www.reuters.c...E9BJ1C220131220Е, господо теоретичари завере, грдно сте се зајебали. Није Ција, него НСА.

Edited by расејан
Link to comment
Već vidim hedlajnove™: Why USA should claim $3bn from Edward Snowden, his family, friends and supporters
Тај хедлајн замишљам као клоудслајн за само су на њему окачене главе уместо веша.
Link to comment
Пре колико година су сви они што су тврдили да Пенџери и ини имају мала врата куд Ција може д'уђе били исмејавани?http://www.reuters.c...E9BJ1C220131220Е, господо теоретичари завере, грдно сте се зајебали. Није Ција, него НСА.
Da je bar samo tu. Gardijan je beše objavio tekst o tome kako su godinama sve više uticali na implementaciju standardnih protokola i enkripcije kod tehnoloških lidera na tržištu, koji su - gle čuda - uglavnom locirani u US. Ispada da ako se osloniš na bilo koju šire korišćenu implementaciju (od nečeg banalnog poput SSL-a pa nadalje), rabiš verziju koja ima ugrađenih xy bekdorova. Kapiram odavno da je to istina, jer znam iz prve ruke šta su radili jednoj od mojih bivših firmi koja je htela da prodaje svoj softver na američkom tržištu sa svojom novom patentiranom enkripcijom. Mogu misliti kakve su onda pritiske radili na firme tek koje baš jesu američke.Tu su u Gardijanovom tekstu pale neke opaske da te bekdorove mogu da koriste samo oni, "good guys", pa je onda sve to valjda u redu. Mada svi mi onda znamo da ako postoje rupe, one se mogu iskoristiti i sa drugih strana. Sve ovo nije poljuljalo poverenje u (njihovu) državu i državne službe, nego je poljuljalo osnove i softvera i tehnologija koje svi danas koristimo. Na korak od prevlačenja toliko stvari na cloud.
Link to comment
Na korak od prevlačenja toliko stvari na cloud.
А тек ко мисли да су му подаци у облаку безбедни, тај живи у облацима. Хотел у ком одседају твоји подаци не само да не сме да одбије налог за увид у штагод има, него не сме никоме ни да каже да ли је тај налог икад постојао ни у ком је то свемиру било.
Link to comment

Da, oni su već hteli to da revidiraju i kroz javne diskusije da prilagode aktuelnim uslovima, ali ova stoka ih je pretekla i nepotrebno izazvala štetu neprocenjivih razmera.

Link to comment
×
×
  • Create New...