Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

dok ga ne operisu, muski zatvor.valjda...samo da se zna da se ne sprdam sa ovim, Manning je vratio "man" u "ning" i nekako mi je drago sto je uspeo da izvuce kaznu sa kojom se moze nastaviti zivot, posto je vec bilo jasno da ce biti drakonski osudjen. samo, ova sad situacija je toliko apsurdna da bi ovakav scenario, kad bi ga neko poslao mejdzorsima, bio ljubazno vracen autoru.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

dobar nacin da se zeza sistem. najgora stvar koja mu se moze desiti jeste da bude zaboravljen i da cami u nekom vojnom zatvoru. sa ovim ce biti tu negdje i podsjecati ljude na ovo sto su mu uradili.

Link to comment

Bezveze je sad uspotaljati tu vezu sa zezanjem sistema.Mene vise nervira kada se u 1 Blicu pojavi naslov kako Maning hoce da bude Celzi. Prosto, kao i u slucaju Asanza i seksualnog uznemiravanja namerno tabloidno pomeranje fokusa na licnost umesto na temu, sluzi da se tema zaboravi.

Link to comment

Mislim da su motivi suprotni (ako u Meningovom slucaju ima takvog motiva. To je moje nagadjanje, moze biti da lupam gluposti) Silovanje kod Asanaza je imalo dvostruk cilj: ocrnjivanje nekoga ko je establismentu nanio ozbiljnu politicku stetu i stvaranje krivicnog slucaja kako bi se od drzava iznudilo izrucenje silovatelja a ne potencijalnog politickog zatvorenika (u ovom slucaju je opravdan azil)Kod Meninga je motiv strah da ce ostati zaboravljen i napusten kada prodje hajp i kada drugi dogadjaji odnesu primat u vijestima. Opet, mozda je covjek zaista transgender i onda ja lupam gluposti, a mozda ima i jednog i drugog.

Link to comment

mening je napravio gomilu prekrsaja u vojnoj sluzbi, njegova odbrana je trazila kaznu do 25 godina. i ovo je zaista slucaj za nobelovca, da pokaze da je bio javni interes da se objave neki podaci, i amnestira ga ili mu smanji kaznu, ne znam kakva je procedura. nadam se da ova promena pola nije deo nekakve nagodbe sa civilnom administracijom, da tu pronadju razloge za smanjenje kazne a husein ne postane izdajnik zbog toga. ali to bi bio bas bizaran rasplet.

Edited by Takeshi
Link to comment
dok ga ne operisu, muski zatvor.valjda...samo da se zna da se ne sprdam sa ovim, Manning je vratio "man" u "ning" i nekako mi je drago sto je uspeo da izvuce kaznu sa kojom se moze nastaviti zivot, posto je vec bilo jasno da ce biti drakonski osudjen. samo, ova sad situacija je toliko apsurdna da bi ovakav scenario, kad bi ga neko poslao mejdzorsima, bio ljubazno vracen autoru.
snimice to kronenberg.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment

možda ne mejdžrsima, ali wrong karl-maj, ili abas nakitumistani, a s obzirom na histrijonski ocd koji obojica neguju spram hubris-havarija dosadno-dugačkih "ostvarenja", će zasigurno pretočiti ovu mor den lajf dramu u pokretne slike

Link to comment
NSA payed millions to Internet companies to cover surveillance program costsTop-secret national security documents leaked to the Guardian newspaper reveal that the United States government compensated the tech companies that signed on to participate in the controversial NSA spy program known as Prism.The Guardian published on Friday new documentation attributed to former intelligence contractor Edward Snowden in which it’s suggested that the US National Security Agency spent millions of dollars making sure the biggest names on the Internet were kept compliant with an international surveillance program disclosed by the leaker earlier this year.According to the paperwork provided by Snowden and discussed by the Guardian’s Ewen MacAskill on Friday, the NSA emptied millions of dollars on ensuring Google, Yahoo, Microsoft and Facebook were able to share information sent over the Web with the federal government.
Jebene pare.
Link to comment

A documentary that exposes what corporations and governments learn about people through Internet and cell phone usage, and what can be done about it ... if anything.http://viooz.co/movies/21142-terms-and-conditions-may-apply-2013.html

Link to comment
×
×
  • Create New...