Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Wikiliks proglasio "stratešku pobedu" kao ovaj će moći da traži pomilovanje za 9 godina!Jbte dečka će da pretvore u zombija za par meseci...Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment
pa dobro, ublazili su kaznu. tuzilastvo je trazilo 60.
Pa sad, stvorio im se Snowden koi je puno gori, moraju za njega ostaviti slobodne tih 11 banki godina zatvora ili doživotnjaču.
Link to comment

Pa, dobro, barem ga nisu osudili na smrt, sto ne bi bilo neobicno za njih (EDIT. Znam da to sada nije bilo na stolu, vec mislim, u principu). Pod uslovom da prestanu da ga zlostavljaju tamo (sto je daleko od izvesnog) prezivece kaznu i kad izadje bice verovatno oko 50, a mozda i mladji... posle moze da ostatak zivota provede kao Mandela antiratnog pokreta.

Edited by Indy
Link to comment

izneverovah, izgleda da njegova odbrana na sudu uopste nije bila deo nekakve osmisljene getaway taktike nego real issue. ja sam bio ubedjen da je sve to sto smo culi pre i u toku sudjenja bilo izneseno za jednokratnu upotrebu - da mu se olaksa kazna.dobra strana je da ovo nije lose uopste, jer su ljudi u US mnogo vise sympathetic prema gender issues-ima nego prema whistleblowerima i protivnicima establishmenta. ovo ce fakat baciti drugacije svetlo na njegov slucaj i gotovo sigurno uzrokovati pazljiviji tretman od strane vojske. a losa strana je sto ce njegov heroizam poceti pripisivati hormonskom disbalansu i cinjenici da je on nenormalan™, te da normalna osoba ovo svakako ne bi uradila (docim je upravo suprotno tacno). tu ce se svakako neki righwingeri nakaciti i krenuti da patologizuju whistleblowing, anti-autoritarizam, novinarstvo i outside of the box thinking kao takav da cemo moci da kazemo - anduril pobedijo.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

Auuuu... Sad su gotovi, sad ih je Asanz razbio... a tek ovi ostali pistavci...Pitanje je samo gde naci dovoljno protocnu kanalizaciju da se slije taj toliki informativni proliv.Cinjenica je da ljudi nisu saznali nista sto se vec nije znalo, a da uprkos tome sto sad kao, eto, najzad postoje dokazi, niko ne moze nista da uradi po tom pitanju.

Link to comment
anduril pobedijo.
Ne mislim da je Anduril na tim pozicijama u slucaju Manninga, mada to verovatno nije ni bitno.Btw. stampa vec pise o Manningu kao o njoj, sto ti daje za pravo glede tankocutnosti mainstream-a u pogledu ovih pitanja.Ne mislim da ovo menja ista bitno, sudbina Manninga kao 1 osobe nije toliko ni bitna u nekoj velikoj slici.
Link to comment
Ne mislim da je Anduril na tim pozicijama u slucaju Manninga, mada to verovatno nije ni bitno.
plus jean, ima Andurilo falinki ali ovde zna sta je sta.inace do sada sam mislio da bi film o vikiliksu trebalo da snima Pol Gringras, ali sada smo dosli do Almodovara i to u fazi s kraja devedesetih.
Link to comment
×
×
  • Create New...