Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

ma tesko da su naseli. humor mocnih, cisto da daju inspiraciju snoudenu da se preznojava cim se ukrca u neki avion ako uopste ima ikakav plan sta ce sa sobom i da podsete sve strebere sa sestocifrenim godisnjim platama da nije lepo zajebati svog poslodavca

Link to comment
Priča je, dakle, jasna, ne znam zašto se ljudi uvek iznova čude i sablažnjavaju.
Obozavam ovakve opservacije. Evo, da ti odgovorim, posto u dobroj meri potpadam pod te kojima se ti obracas. Zato sto ima delova sveta, verovao ili ne, gde postoji neka vladavina zakona i postoji i uglavnom funkcionise neka predstavnicka demokratija, i postoji i uglavnom se dosledno sprovodi licna i korporativna odgovornost. E, sad, ako slusas noskicha, takvih zemalja ili nema, ili je u sustini rec o "nebitnim" razlikama. Dozvoli da ima nas koji se s tim nikako ne slazemo, ja npr, a to sto ti mene de facto zoves "zacudjenim i sablaznjenim" je zabuna, naime ja radim na popravljanju tog sistema (za koji noskich misli da ne postoji/ne funkcionise/pogresno funkcionise/sta vec)... otuda obracam intenzivnu paznju na ovakve pojave. A mislim da nisam usamljen u tome. To si ti procitao kao "zacudjenost i sablaznjenost". Nije to, vec je u pitanju 1 aktivizam.Ponavljam mog omiljenog australijskog senatora, koji otprilike predstavlja tu "zacudjenost i sablaznjenost", ali to je ono cim se on bavi... a ne stanje zaglupljenosti.http://youtu.be/Vn8MIGHR__0EDIT.
Jednom kad sam otišao na Google dašbord, dao mi je kompletnu hronologiju aktivnosti na kompu - koje sam sajtove posećivao, koja sam videa tražio na Jutjubu, šta sam radio na Džimejlu i sl. I to samo zato što sam zaboravio da se izlogujem sa Jutjuba, koji je eto vezan nalogom sa Džimejlom, a ovaj sa Gugl analitiksom, a ovaj, opet sa Gugl Adsensom i Gugl webtulzom...
BTW. Google history sam iskljucio pre vise godina (mozes i ti). Edited by Indy
Link to comment
postoji neka vladavina zakona i postoji i uglavnom funkcionise neka predstavnicka demokratija, i postoji i uglavnom se dosledno sprovodi licna i korporativna odgovornost.
Predstavnicka demokratija u kojoj su dve, tri, X partija direktno finansirane od strane milijardera/korporacija i ciji program nikada ne pokusava ni da dodirne status quo, kamoli da ga dovede u pitanje.Zakoni koji se kreiraju da odgovaraju finansijerima.Korporativna odgovornost je marketing.Sudski sistem u kojem pobedjuje onaj ko ima bolji tim advokata i ponudi vecu nagodbu.Mogao bih sad ovde da pisem do iznemoglosti o brojnim primerima koji potvrdjuju ovo iznad.Evo za Indija australijskog ekologa jedna vest: http://www.perthnow....c-1226509862178* Samples and video evidence filmed by a whistleblower show that Barrick Gold contaminated groundwater in the Goldfields with arsenic at levels up to 30 times the safe limit at its Kanowna Belle mine site.* Residents are suffering asthma and breathing difficulties after the operators of Kalgoorlie's Super Pit failed to stop toxin-rich dust blowing over homes.* A plant called the Gidji Roaster which processes Super Pit ore and is one of the world's worst mercury polluters is still allowed to operate despite Department of Environment director-general Keiran McNamara saying its mercury and sulphur dioxide emissions were so great the plant "would not be allowed in most other Australian states or other developed countries".In documents obtained under Freedom of Information laws, Mr McNamara called for a cap on emissions, more stations for air monitoring, a 1km exclusion zone and better smokestack filtering at the Gidji Roaster, run by operator KCGM.But none of his recommendations, which he made in a confidential submission in 2010 to the Environmental Protection Agency, was ever adopted.Ja u ovoj vesti ne vidim razliku izmedju Kine i Australije. Ista stvar, drugo pakovanje. Edited by noskich
Link to comment
Obozavam ovakve opservacije. Evo, da ti odgovorim, posto u dobroj meri potpadam pod te kojima se ti obracas. Zato sto ima delova sveta, verovao ili ne, gde postoji neka vladavina zakona i postoji i uglavnom funkcionise neka predstavnicka demokratija, i postoji i uglavnom se dosledno sprovodi licna i korporativna odgovornost. E, sad, ako slusas noskicha, takvih zemalja ili nema, ili je u sustini rec o "nebitnim" razlikama. Dozvoli da ima nas koji se s tim nikako ne slazemo, ja npr, a to sto ti mene de facto zoves "zacudjenim i sablaznjenim" je zabuna, naime ja radim na popravljanju tog sistema (za koji noskich misli da ne postoji/ne funkcionise/pogresno funkcionise/sta vec)... otuda obracam intenzivnu paznju na ovakve pojave. A mislim da nisam usamljen u tome. To si ti procitao kao "zacudjenost i sablaznjenost". Nije to, vec je u pitanju 1 aktivizam.Ponavljam mog omiljenog australijskog senatora, koji otprilike predstavlja tu "zacudjenost i sablaznjenost", ali to je ono cim se on bavi... a ne stanje zaglupljenosti.http://youtu.be/Vn8MIGHR__0EDIT.BTW. Google history sam iskljucio pre vise godina (mozes i ti).
Matori, to i sam i ja provalio, ali tek kasnije ... A do tada su već, da su hteli, mogli da naprave jedan prilično detaljan profil. Drugo, koliko njih zna da treba da obriše Gugl histori? Možda 10 odsto korisnika interneta ...Treće, da li si ti potpuno siguran da brisanjem Gugl historija brišeš sve podatke o sebi?Četvrto, koliko je bilo na mitingu podrške za Snoudena ispred Bele kuće? Mnogo manje nego na koncertu Jelene Karleuše, mogao si da ih izbrojiš ... A od tog broja, ko zna koliko je bilo "bezbednjaka" ...Peto, hteo to da priznaš ili ne, potrošačko društvo napravilo je od 95 odsto ljudi stoku koja razmišlja šta može da izgubi, a ne šta da dobije političkim aktivizmom ... Utišana je građanska svest, stvorena je predstava da se i ne vredi boriti, da nema svrhe ...Ako misliš da to nije istina, reci mi da li bi ti LIČNO učestvovao ponovo u nekom novom 5. oktobru, znajući u šta se prethodni pretvorio? Edited by stoka
Link to comment
Matori, to i sam i ja provalio, ali tek kasnije ... A do tada su već, da su hteli, mogli da naprave jedan prilično detaljan profil. Drugo, koliko njih zna da treba da obriše Gugl histori? Možda 10 odsto korisnika interneta ...Treće, da li si ti potpuno siguran da brisanjem Gugl historija brišeš sve podatke o sebi?Četvrto, koliko je bilo na mitingu podrške za Snoudena ispred Bele kuće? Mnogo manje nego na koncertu Jelene Karleuše, mogao si da ih izbrojiš ... A od tog broja, ko zna koliko je bilo "bezbednjaka" ...Peto, hteo to da priznaš ili ne, potrošačko društvo napravilo je od 95 odsto ljudi stoku koja razmišlja šta može da izgubi, a ne šta da dobije političkim aktivizmom ... Utišana je građanska svest, stvorena je predstava da se i ne vredi boriti, da nema svrhe ...Ako misliš da to nije istina, reci mi da li bi ti LIČNO učestvovao ponovo u nekom novom 5. oktobru, znajući u šta se prethodni pretvorio?
Hm, pa neke od tih stvari koje si izlistao sam i sam ranije pisao (u sustini da mi dobrovoljno njima dajemo svoje podatke, itd. itb).Htedoh samo reci da je manji problem u onima koji se cude ili sablaznjuju, nego u onima koji sablaznjavaju (do te mere da se cak poneki zaposleni u - u osnovi - spijunskoj organizaciji, kakav je bio E. Snowden - zapanje nad onim sto vide.Mozda i nehotice si pogodio ono sto ja mislim da je glavna tema u vezi ovoga sto se dogadja sada - ovaj do sad nikad dostignuti nivo nipodastavanja privatnosti postoji samo zato sto je to moguce (tehnicki).Ne verujem da ce tu pomoci nekakav 5. oktobar, nisam nikada bio siguran u te vrste pritisaka (mada, ko zna, mozda ponekad i valjaju). Pomoci ce transparentnost, ovo sto je uradio Snowden, i pre njega Manning... i sto ce sigurno ponovo uraditi jos neko. U najgorem slucaju, bar cemo znati tacno sta nam rade, pa cemo moci svoje ponasanje da saobrazimo tome (kao sto je, pomenuto u govoru senatora iznad, J. Appelbaum rekao - o ozbiljnim stvarima vise ne razgovara ni sa svojom zenom u krevetu, a kamoli sa nekim na internetu). Upravo zato (sto znamo da spijuniraju i da to hoce da zloupotrebe) ja sad preferiram neke institucionalne pritiske, npr. kroz stranku (Zelenih, u mom slucaju, a i neki pravi libertarijanci bi dosli u obzir). Premda je i to na skliskom terenu, recimo da se i to sve osmatra... bez ikakve sumnje.
Link to comment

Nadam se sad da ce se i domoci te Venecuele bezbedno. Posto je to izgleda nova fora ovih iluminata™, da se nikako ne dozvoli aktualno preuzimanje azila.

Link to comment

i mene zivo zanima kako ce izvesti preuzimanje azila. to deluje nekako teze nego sve ovo.sa aktualnim pronalazenjem azila.islandani su uzgred prdnuli u cabar:

Iceland parliament declines Snowden's citizenship bidBy Robert RobertssonREYKJAVIK | Fri Jul 5, 2013 3:14pm EDTiceland.jpg(Reuters) - A bid by Edward Snowden for Icelandic citizenship failed when the country's parliament voted not to debate it before the summer recess, lawmakers said on Friday, with options for the U.S. fugitive narrowing by the day. The vote leaves Snowden - believed to be staying in a transit area at a Moscow airport - with one option fewer as he seeks a country to shelter him from U.S. espionage charges.Following the news in Iceland, WikiLeaks announced that Snowden had applied to another six countries for asylum, adding to a list of more than a dozen countries which he has already asked for protection. The anti-secrecy organization, which has been supporting Snowden's efforts to find a safe haven since his exit from Hong Kong 12 days ago, said on Twitter it could not reveal the names the countries due to "attempted U.S. interference".Six members of Iceland's parliament tabled a proposal late on Thursday to grant Snowden citizenship after they received a request from him via WikiLeaks, opposition parliamentarian Birgitta Jonsdottir said. But a majority of parliamentarians voted late on Thursday against allowing the proposal to be put on the agenda, a day before parliament went into summer recess. It does not reconvene until September. "Snowden has formally requested citizenship. But nothing is now going to happen. We could not even vote on it," Jonsdottir told Reuters. In a letter dated July 4, posted on Jonsdottir's blog, Snowden wrote that he had been left "de facto-stateless" by his government, which revoked his passport after he fled the country and leaked information about U.S. surveillance operations. Most of the countries he has already sought asylum in, including Iceland, say he must be on their soil for his application to be accepted.His request for citizenship was a different tack, hoping that Iceland would give him a passport, as it has done in at least one similar case in the past. "I appreciate that Iceland, a small but significant country in the world community, shows such courage and commitment to its higher laws and ideals," he wrote in the letter. Under Icelandic law, parliament can grant citizenship to foreigners, which can otherwise usually only be gained through naturalization after a period of residence.Chess master Bobby Fischer was granted Icelandic citizenship by parliament after he got into trouble with the United States over tax evasion and breaking sanctions by playing a match in Yugoslavia in 1992. After years living abroad, he was detained in Japan, where he applied for and was awarded Icelandic citizenship in 2005. He spent his last years in Iceland before dying in 2008. Iceland's recently elected center-right government is seen as far less willing to engage in an international dispute with the United States than the previous government, even if it will want to maintain the country's reputation for promoting Internet freedom."It is a disappointment that he is facing limited options," WikiLeaks Icelandic spokesman Kristinn Hrafnsson told Reuters. "I am not optimistic that the new conservative government will take steps of courage and boldness to assist Mr Snowden."Russia has shown signs of growing impatience over Snowden's stay in the country. Its deputy foreign minister said on Thursday that Snowden had not sought asylum in the country and needed to choose a place to go. Moscow has made clear that the longer he stays, the greater the risk of the diplomatic standoff over his fate causing lasting damage to relations with Washington.
Link to comment
×
×
  • Create New...