Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Ne znam samo koji vas nivo praćenja interesuje. Običan vebmaster sajta u administratorskom delu ima izlistane IP adrese posetilaca, a preko njih može da sazna svašta, ne samo iz koje države, pa i grada se posetilac konektuje. Gugl Analitiks je još detaljniji - od operativnog sistema koji korisnik upotrebljava na svom računaru, pa nadalje ...Pomoću nekih fora, dakle nisu potrebne neke hakerske veštine, možete da saznate matični broj svakog vlasnika nekog preduzeća Jednom kad sam otišao na Google dašbord, dao mi je kompletnu hronologiju aktivnosti na kompu - koje sam sajtove posećivao, koja sam videa tražio na Jutjubu, šta sam radio na Džimejlu i sl. I to samo zato što sam zaboravio da se izlogujem sa Jutjuba, koji je eto vezan nalogom sa Džimejlom, a ovaj sa Gugl analitiksom, a ovaj, opet sa Gugl Adsensom i Gugl webtulzom...Da li je iko mislio da je Fejsbuk prosperirao zahvaljujući izuzetnoj viiziji nedonoščeta Cukenberga?! Zašto je Gugl kupio Jutjub i povezao naloge? Zašto malo-malo traži vaš broj mobilnog radi neke verifkacije u cilju "bezbednosti" vašeg naloga?Zašto Gugl nudi Džimejl sa gotovo bezgranično velikim inboksom? Zašto nudi da na njihovim serverima ostavljate svoje podatke?Da li znate da svaki mobilni, pa čak i kad nema karticu, funkcioniše kao GPS uređaj?Priča je, dakle, jasna, ne znam zašto se ljudi uvek iznova čude i sablažnjavaju. Ali sve to praćenje i špijuniranje treba prihvattiti filosofski - ako vas i prate, to znači da nešto vredite, jer neko troši svoje vreme, energiju i budžetske pare na vas. Ko ima čistu savest, baš ga briga ako ga neko uhodi ...

Link to comment
Cekaj, policajci usli u avion predsednika strane drzave??
Sila Boga ne moli! Da je bilo potrebno, i oborili bi njegov avion. Da li bi iko odgovarao?! Ha-ha-ha-ha ...Mi se ovde zezamo, ali su ogromni ulozi u igri ... Edited by stoka
Link to comment
Ko ima čistu savest, baš ga briga ako ga neko uhodi ...
Ne radi se o savesti, vec o privatnosti. A narocito o tome da ti koji imaju sve te podatke nemaju ni prava, ni mudrosti ni vrline da ih koriste. Oni to ne rade zbog `opsteg dobra` vec zbog svojih partikularnih interesa.Niti ima niti je bilo niti moze biti neke benevolentne vlade koja u interesu svih gradjana vodi racuna o svima. Sama cinjenica da su nekima (ovde akcenat staviti na partikularnosti) data sredstva na raspolaganje kojima mogu da kontrolisu druge neminovno vodi koncentraciji moci i dominaciji. Kao u http://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_prison_experiment.Cela istorija politike je predstavljanje partikularnih interesa kao opstih kako bi se legitimizovali. Ono sto je stvarno sokantno je da se uspelo toliko pasivizirati i apatizirati populaciju da cak vise nikakvo opravdanje nije potrebno. Kao sto stoka kaze - sta se brines ako ti je cista savest. Kod njega ne radi opravdanje da je to radi sigurnosti, ne treba mu opravdanje da se pomiri sa statusom quo i cak da ne vidi nista lose u njemu.
Link to comment

Aна Чепмен проси Сноудена, потез једне царице.ужасно сам се заљубио.http://imgur.com/a/qULUP#b3ykOxS

Edited by 3opge
Link to comment
Priča je, dakle, jasna, ne znam zašto se ljudi uvek iznova čude i sablažnjavaju.
sustina :thumbsup:mada kapiram da se neki politicari navodno sablaznjavaju
Link to comment
Ne radi se o savesti, vec o privatnosti. A narocito o tome da ti koji imaju sve te podatke nemaju ni prava, ni mudrosti ni vrline da ih koriste. Oni to ne rade zbog `opsteg dobra` vec zbog svojih partikularnih interesa.Niti ima niti je bilo niti moze biti neke benevolentne vlade koja u interesu svih gradjana vodi racuna o svima. Sama cinjenica da su nekima (ovde akcenat staviti na partikularnosti) data sredstva na raspolaganje kojima mogu da kontrolisu druge neminovno vodi koncentraciji moci i dominaciji. Kao u http://en.wikipedia.org/wiki/Stanford_prison_experiment.Cela istorija politike je predstavljanje partikularnih interesa kao opstih kako bi se legitimizovali. Ono sto je stvarno sokantno je da se uspelo toliko pasivizirati i apatizirati populaciju da cak vise nikakvo opravdanje nije potrebno. Kao sto stoka kaze - sta se brines ako ti je cista savest. Kod njega ne radi opravdanje da je to radi sigurnosti, ne treba mu opravdanje da se pomiri sa statusom quo i cak da ne vidi nista lose u njemu.
I te kako se radi zbog opšteg dobra.A sigurno ima i zloupotrebe.
Link to comment
I te kako se radi zbog opšteg dobra.
Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety
Link to comment

Da... No ostaje pitanje da li se između ostalog, upravo ovim brane i neke osnovne slobode?Nije pravo na privatnost i zaštita ličnih podataka valjda jedino?Recimo da li je legitimno ograničiti kretanje radi bezbednosti? ;)

Edited by wall
Link to comment
Za vaše dobro™
The US military has blocked access to the Guardian’s website for troops in the Middle East and south Asia, after disclosures about widespread US surveillance. On Friday, the Pentagon and the US army told the Guardian that automated content filters installed on Department of Defense (DoD) networks to prevent the unauthorized dissemination of classified information had blocked access to 'selected aspects' of the Guardian’s website.But in for troops in Afghanistan, the Middle East and south Asia, the restriction applies to the entire website.“This is a theater-wide block,” reads a page that loads when troops in Afghanistan using the Defense Department’s non-classified internet protocol (NIPR) network attempt to access the Guardian online.
Link to comment
×
×
  • Create New...