Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Nije samo rusko-američko.Postoje neki "džentlmenski" odnosi između tajnih službi, gotovo kolegijalnost, na neki naopak način.Jeste Robert Ludlum mlatio pare i na tu priču, no zaista je tako.Snouden nije iz te priče, on nije obaveštajac, nije kritca, on je jednostavno "osoblje", a znaju Rusi odlično da se i njima može slično desiti.

Edited by wall
Link to comment
Gram zlata je 40 dolara, gram srebra jedan dolar. Prema tome ko ima na primer ustedjevinu od oko cetiri hiljade dolara bi kao minimum kupio 10 grama zlata, 400 grama srebra ili neku kombinaciju izmedju. 10 grama je kao manzetna za kosulju, 400 grama velicine mobilnog telefona.Negovati bliske odnose sa rodbinom i prijateljima moze svako.Dobiti drugo drzavljanstvo takodje daleko od nemoguceg, narocito na prostorima ex-YU (druge republike, Madjarska, Bugarska), preko porekla, braka, rodjenja dece ili boravka u inostranstvu.Ne postoji vlada kojoj treba verovati toliko da joj se dopusti da ima monopol nad vama. To je lekcija koju su Snouden i Asanz naucili.
Ne znam kako meni nije palo na pamet da 4k dolara pretopim u manzetnu. Ne razmisljam dovoljno van one stvari (kutije).Osim sto je $40 x 10g = $400 a ne 4k, ali ko te pita. Trebalo je da pretopi ustedjevinu u world's largest kolekciju manzetni ili power brick od laptopa. Ali nije thinker i to ga jebe.
Link to comment
Nije samo rusko-američko.Postoje neki "džentlmenski" odnosi između tajnih službi, gotovo kolegijalnost, na neki naopak način.Jeste Robert Ludlum mlatio pare i na tu priču, no zaista je tako.Snouden nije iz te priče, on nije obaveštajac, nije kritca, on je jednostavno "osoblje", a znaju Rusi odlično da se i njima može slično desiti.
pa da. realno, streber koji je zaradjivao sestocifrenu platu godisnje ce morati da pati cisto da bi svojom sudbinom dao pedagoski primer ostalim streberima koji rade za dobre godisnje plate na slicnim poslovima. e sad, kako ce da pati, videcemo ili necemo videti, novi vek je valjda uveo i nove obicaje mada nije dokinuo to o cemu pises. da, neki kodovi te kolegijalnosti se jednostavno moraju postovati u interesima svih sluzbi svih zemalja, drugi par rukavica je sto je to iz perpektive nas obicnih ljudi naopak kodeks sto ne znaci da ne postoji Edited by Pontijak
Link to comment

Snouden vise nikome nije koristan. Zasto bi kvarili odnose sa Amerikom davajuci mu azil? Saznali su sto su trebali saznati i vise im ne treba, sad ce ga odbaciti i to je to. Surovo, ali takav im je posao.

Link to comment
Ne znam kako meni nije palo na pamet da 4k dolara pretopim u manzetnu. Ne razmisljam dovoljno van one stvari (kutije).Osim sto je $40 x 10g = $400 a ne 4k, ali ko te pita. Trebalo je da pretopi ustedjevinu u world's largest kolekciju manzetni ili power brick od laptopa. Ali nije thinker i to ga jebe.
Ja ozbiljno svakome preporucujem da ima minimum dva drzavljanstva, pozeljno sa razlicitim imenima, minimum 10% portfolia u fizickim plemenitim metalima, a moze i koji procenat u bitcoinu ko razume o cemu se radi, mesto gde moze da ode zlu ne trebalo (vikendica, rodjak na selu, prijatelj...) i da ima nekoliko jako dobrih veza sa ljudima bilo da su prijatelji ili rodbina, da mogu da racunaju jedno na drugo. Sve to kao apsolutni minimum.
Edited by noskich
Link to comment
Eh, da je Snouden imao bitcoine, sad bi se druga pesma pevala.
Zao mi je coveka, ali sam je prouzrokovao sta mu se desilo. Umesto sto je naglo doneo odluku da za dve nedelje objavi materijale i svoj identitet mogao je da pripremi teren i zametne trag planski.Na prvom mestu drugi pasos sa drugacijim imenom, novac pohranjen tako da mu se ne moze oduzeti (prevashodno fizicki plemeniti metali i bitcoin), dostavljanje materijala koje ne bi ukazalo na njega - da je dao otkaz, sacekao nekoliko meseci i poslao materijale Wikileaksu preko zasticene veze (na primer Tor) u nekom lokalu sa internet pristupom za musterije, a bez kamera. I naravno platio racun u kesu.Mogao je da ima zivot kao i do sada, porodicu, prijatelje. Sasvim nepotrebno je zrtvovao svoju slobodu i privatnost.Ali kada vec kusa kasu koju je zakuvao verovatno da nema boljeg resenja od Rusije. Ne verujem uopste da ce ga Rusija izruciti. U ovakvoj situaciji kakva jeste ne vidim bolju alternativu.
Link to comment

Naravno, nekako fotokopira pasos, zalepi svoju sliku - ali maskiran, stavi neko fejk ime i niko ga ne bi prepoznao.Samo da ne zaboravi jedan key item prilikom prelaska granice:stock-vector-funny-face-mask-illustration-3045910.jpg

Link to comment
Naravno, nekako fotokopira pasos, zalepi svoju sliku - ali maskiran, stavi neko fejk ime i niko ga ne bi prepoznao.Samo da ne zaboravi jedan key item prilikom prelaska granice:stock-vector-funny-face-mask-illustration-3045910.jpg
Ne, nego legalno steci drugo drzavljanstvo, legalno promeniti ime i dostaviti dokumentaciju tako da ne moze biti identifikovan.Nikakve specijalne spijunske operacije nisu u pitanju. Sve sto preporucujem sam sam izveo. Vrlo jednostavno, samo treba uraditi na vreme.Kupiti zlato i srebro online i pokupiti ga iz prodavnice sutradan kad legne novac. Bitcoin preko Bitinstant servisa tokom istog dana.Tor moze bilo ko da skine i pocne da koristi za pola sata. Pronaci lokal u kojem je brza internet veza obezbedjena musterijama bez CCTV-ja takodje ne bi trebalo da bude narocita vestina.Ime moze da se legalno promeni u zemljama koje to dozvoljavaju, a vecina dozvoljava, za nedelju dana.Ne znam za njegovu licnu situaciju po pitanju drzavljanstva, da li je mogao da dobije drugo drzavljanstvo na osnovu porekla. Ako je italijanskog ili irskog porekla definitivno je mogao.Rekao je da je razmisljao da uradi to sto je uradio pre nego sto je Obama izabran pa ga je njegov izbor pokolebao.Znaci da je imao 5-6 godina da stekne drugo drzavljanstvo radeci svoj posao na drugoj lokaciji.Novca mu takodje izgleda nije manjkalo pa je imao i opciju drzavljanstva kao investitor. Edited by noskich
Link to comment
Ocigledno bez ikakvih priprema je zrtvovao svoju slobodu i privatnost sasvim nepotrebno.
Nisam baš siguran da je nepotrebno. Čovek je napravio ozbiljnu frku, jedan čovek, a poklale su se vlade veoma ozbiljnih država.
Link to comment
:isuse: Iskljucujem se iz ove rasprave (ako mislis da bi ga bilo kakav pasos, legalan ili nelegalan, "spasio").
Ne samo pasos, ne samo zlato, ne samo Tor, vec sve zajedno u kompletu.
Zao mi je coveka, ali sam je prouzrokovao sta mu se desilo. Umesto sto je naglo doneo odluku da za dve nedelje objavi materijale i svoj identitet mogao je da pripremi teren i zametne trag planski.Na prvom mestu drugi pasos sa drugacijim imenom, novac pohranjen tako da mu se ne moze oduzeti (prevashodno fizicki plemeniti metali i bitcoin), dostavljanje materijala koje ne bi ukazalo na njega - da je dao otkaz, sacekao nekoliko meseci i poslao materijale Wikileaksu preko zasticene veze (na primer Tor) u nekom lokalu sa internet pristupom za musterije, a bez kamera. I naravno platio racun u kesu.Mogao je da ima zivot kao i do sada, porodicu, prijatelje. Sasvim nepotrebno je zrtvovao svoju slobodu i privatnost.Ali kada vec kusa kasu koju je zakuvao verovatno da nema boljeg resenja od Rusije. Ne verujem uopste da ce ga Rusija izruciti. U ovakvoj situaciji kakva jeste ne vidim bolju alternativu.
Link to comment
Nisam baš siguran da je nepotrebno. Čovek je napravio ozbiljnu frku, jedan čovek, a poklale su se vlade veoma ozbiljnih država.
Mislim da bi efekat bio isti da je dostavio dokumentaciju anonimno preko Wikileaks. Ne vidim kakva je razlika sto je zrtvovao sebe.
Link to comment
×
×
  • Create New...