Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Mnogo brzo zaboravljamo rat, hiperinflaciju, nestanak novca u bankama, zatvorene granice, prisilnu mobilizaciju... Pomislio bi covek da smo nesto naucili iz toga, kad ono nista, cast izuzecima.

Link to comment
Ja ozbiljno svakome preporucujem da ima minimum dva drzavljanstva, pozeljno sa razlicitim imenima, minimum 10% portfolia u fizickim plemenitim metalima, a moze i koji procenat u bitcoinu ko razume o cemu se radi, mesto gde moze da ode zlu ne trebalo (vikendica, rodjak na selu, prijatelj...) i da ima nekoliko jako dobrih veza sa ljudima bilo da su prijatelji ili rodbina, da mogu da racunaju jedno na drugo. Sve to kao apsolutni minimum.
Ja najozbiljnije preporučujem svakome da bude dobar, lep, pametan i bogat. I zdrav, naravno.
Link to comment

Ceo svet se plaši da se zameri velikom gazdi. Prosto je neverovatno u kakvom svetu neslobode živimo a da toga nismo ni svesni. Postoji dobro ograđeno područje ''slobode'' u kom može da se obitava legalno ali onaj ko prekorači ono što je ograđeno suočiće se sa ogromnim represivnim sistemom koji brižljivo čuva ovo veliko potemkinovo selo iluzija.

Link to comment

Gram zlata je 40 dolara, gram srebra jedan dolar. Prema tome ko ima na primer ustedjevinu od oko cetiri hiljade dolara bi kao minimum kupio 10 grama zlata, 400 grama srebra ili neku kombinaciju izmedju. 10 grama je kao manzetna za kosulju, 400 grama velicine mobilnog telefona.Negovati bliske odnose sa rodbinom i prijateljima moze svako.Dobiti drugo drzavljanstvo takodje daleko od nemoguceg, narocito na prostorima ex-YU (druge republike, Madjarska, Bugarska), preko porekla, braka, rodjenja dece ili boravka u inostranstvu.Ne postoji vlada kojoj treba verovati toliko da joj se dopusti da ima monopol nad vama. To je lekcija koju su Snouden i Asanz naucili.

Edited by noskich
Link to comment
Ja ozbiljno svakome preporucujem da ima minimum dva drzavljanstva, pozeljno sa razlicitim imenima, minimum 10% portfolia u fizickim plemenitim metalima, a moze i koji procenat u bitcoinu ko razume o cemu se radi, mesto gde moze da ode zlu ne trebalo (vikendica, rodjak na selu, prijatelj...) i da ima nekoliko jako dobrih veza sa ljudima bilo da su prijatelji ili rodbina, da mogu da racunaju jedno na drugo. Sve to kao apsolutni minimum.
:kralj:edit: ima smajli za to Edited by DarkAttraktor
Link to comment
Noskich drzi lekcije iz tradecrafta coveku koji je radio za CIA i NSA.Priceless :Hail:
Da se ja pitam, ja bih proterao autobus ovuda :)
Link to comment

Jedna je stvar sta je Snouden trebao da radi, a druga sta prosecan covek koji ne planira da objavi NSA dokumentaciju treba i moze da radi u granicama svojih mogucnosti.Radio je kao sistem administrator ili analiticar i kontraktor, a ne kao spijun. S neba pa u rebra pristup ga je doveo u sasvim nezavidnu situaciju da bude moneta za podkusurivanje. Ocigledno bez ikakvih priprema je zrtvovao svoju slobodu i privatnost sasvim nepotrebno.

Edited by noskich
Link to comment

Da se vratimo na temu.Korea je rekao Asanzu da malo oladi i da se ne oglasava u ime Ekvadora.Izgleda da je putem Asanza Snoudenu obecan azil, ali da korea nije direktno konsultovan. Korea je popizdeo. Ovi preferencijali od 23 miliona dolara u vezi borbe protiv droge nisu vazni, vazni su drugi trgovinski preferencijali koji su jako vazni za Ekvador. Korea je prgmaticno zakljucio da he bolje da se pokrije usima u ovom slucaju.Steta sto je Snouden zajeban, ali pretpostavljam da ionako nije mogao mnogo duze da se zadrzava u Hong Kongu.Takodje je lepo videti rusko-americko bratstvo-jedinstvo - moze spijun, ali whistloblwer, e to ne moze.

Link to comment
×
×
  • Create New...