Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Bojim se da ce dobiti dozivotnu (najverovatnije). Nada je da ga za 15-20 god. neka progresivnija administracija (ako do takve ikad dodje) - pomiluje.

Link to comment

Postoje neke indicije da su se Ameri malo umorili od (desnih) ekstrema, a hajmo da se nadamo da ce to da se nastavi. Za 15-20 god. bice neki novi ljudi na sceni.

Link to comment

Ja bih voleo da je to tako, ali...Problem nisu ekstremi u Americi. Ti (pravi) ekstremi nece nikada doci na vlast, nesto ili neko ce ih uvek u tome spreciti. Oni koji se sluze ektremnim recnikom kao oruzjem, a u stvari su oportuniste, mozda i uspeju, ali ce se njihov recnik promeniti cim stupe na duznost. Tu se vidi uticaj tea parties-gun lovin' (sto i ne ide nuzno uz strong military i global presence) na malo liberalnije GOP kandidate kao sto su (bili) McCain i Romney. Rekao bi covek da bi oni nesto promenili, postavili se ekstremnije (u ovom ili onom smeru), ali su u stvari i sami kandidati establismenta. Srednja Amerika vapi za normalnoscu i obicnom narodu je preko one stvari prepucavanja i ekstremovanja na obe strane, uverih se u to u mnogim "battle-ground" drzavama za vreme izbora.Problem je sistem, koji je tako napravljen i koji ne dozvoljava nikome da ga izmeni. Ne dozvoljavaju ekstremima, ali ni liberalima. Svi ce oni naleteti na zid, koji je nemoguce pomeriti,a kamoli srusiti.Mozda sam pesimista, ali zaista ne verujem i bilo kakav pomak na bolje, osim u sminkanju fasade (a i tu sam sumnjicav).Bradley Manning je covek koji zaista zasluzuje nobela za mir, samo zbog leakovanja onog snimka sa helikopterom, ali ce njegova zrtva biti uzaludna. Ne postoji niko i nista u Americi, u javnosti, ko bi to mogao da medijski izgura i promovise, a bez da sebi potpise smrtnu kaznu (profesionalno i finansijski, at the very least).

Edited by dragance
Link to comment

Pa, kad se gleda na duge staze, Amerika je sve liberalnija. To je barem kad su drustvene slobode u pitanju.Malo je teze kad je u pitanju ono sto u Americi tragikomicno zovu "odbrana". Ipak se nadam da se stvari koje pricaju godinama i Ron Paul i Noam Chomsky (i ovo sto donosi Wikileaks) negde registruju, makar u podsvesti. Ne bih (bez vrlo ubedljivog i detaljnog istrazivanja koje dokazuje suprotno) odbacio odredjeni uticaj WL na nacin na koji ljudi sirom sveta razmisljaju (i glasaju). Sigurno mogu da posvedocim da su (WL, izmedju ostalih) mene licno radikalizovali i aktivirali. Sigurno nisam jedini slucaj.

Link to comment

Meni situacija takođe ne deluje obećavajuće. Neverovatan fetiš koji su napravili od vojske i oružanih snaga, već je proizveo ozbiljnu autocenzuru među novinarima i analitičarima, kojima je jasno da otvoreno dovođenje u pitanje koncepta opšte militarizacije Amerike gotovo automatski proizvodi ozbiljne zastoje u karijeri. Obaveštajna agencija je pretvorena u odred smrti, waterboarding je potpuno legitimno sredstvo kojim vojska može da se služi, a ovog nesrećnog klinca već godinama drže u potpunoj izolaciji i muče ga uskraćivanjem sna. Čitav sistem deluje poput države u državi, odnosno jedne ogromne interesne grupe koja se uspešno odvojila od američke javnosti i zadržala jedino cevovod koji joj stiže iz budžeta koji ta javnost puni. Postali su nekakav mit koji je sam sebi svrha i nije u obavezi da bilo kome polaže račune, nešto poput srpskih ministara.

Link to comment
  • 2 months later...
James C. Goodale, the so-called “father of reporters’ privilege” and the author of a new book called Fighting for the Press:
When I talk to journalists about Assange—Jesus. They really don’t like him. They say, ‘He’s not one of us. We don’t care what happens to him.’ So I’m saying, ‘Wake up!’ If the government goes after him and gets him, that’s bad for everybody down the line. I’m way out on a limb in this book because it’s three years after the grand jury was convened and it hasn’t done anything. But I am quite confident the grand jury is alive. And I am confident that it has indicted Assange in secret.
Link to comment

e pa posto ga nisu podrzali, eto im ga sad.

WASHINGTON (AP) — The Justice Department secretly obtained two months of telephone records of reporters and editors for The Associated Press in what the news cooperative's top executive called a "massive and unprecedented intrusion" into how news organizations gather the news.
Link to comment
e pa posto ga nisu podrzali, eto im ga sad.
Izgovor je "curenje informacija" o jednoj uspesnoj akciji prevencije teroristickog napada na civilni let.Plus u isto vreme imaju skandal sa "kontrolom" poreske sluzbe raznih desnih udruzenja gradjana...
Link to comment
  • 3 weeks later...
×
×
  • Create New...