Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

u sustini, pokusavaju da metode tiranije usklade sa vladavinom prava, da nadju neki kompromis izmedju kidnapovanja i due process of law. vidimo kako im ide, sada ce da udju u diplomatski rat sa Juznom Amerikom.
Meni od početka nije jasno šta im uopšte treba ova lakrdija, nekakav payback, šta li... Mislim, vidimo i sami koliko su štete izazvali kablovi, iskreno sam mislio da je bilo čuda za 3 dana i gotovo... ali. Da ne pričam što će u zaleđe mutljavinama poput Zakayeva uleteti nobles poput Redgrejvke, a Asanžu palamar - skroz mi sve jadno i bedno ispalo iz UK - taman Srbendama na penal, neće moći da se živi od pametnjakovića.Edit: Eto, Vasa isto rek'o, lepše. Edited by zorglub
Link to comment
Meni od početka nije jasno šta im uopšte treba ova lakrdija, nekakav payback, šta li... Mislim, vidimo i sami koliko su štete izazvali kablovi, iskreno sam mislio da je bilo čuda za 3 dana i gotovo... ali. Da ne pričam što će u zaleđe mutljavinama poput Zakayeva uleteti nobles poput Redgrejvke, a Asanžu palamar - skroz mi sve jadno i bedno ispalo iz UK - taman Srbendama na penal, neće moći da se živi od pametnjakovića.
Meni je jasno, tj. imam intuiciju koja ne mora da bude tacna.Nije stvar u steti, ona jeste bila minorna. Fora je u tome sto su diplomatsko-obavestajni krugovi, tj. mocni, nedodirljivi pojedinci u tim krugovima, ozbiljni muskarci sa skupim porocima i sirokim mrezama uticaja, slucaj doziveli kao udar na koren njihove profesije: tajnost diplomatske poste.
Link to comment
Upravo. Potpuno nepotrebna glupost da bi se uhvatio realno nebitan lik.
Nije bitan Asanz. Bitna je poruka koja se salje nekom buducem Asanzu. Kako to ne kapirate.
Link to comment
Nije bitan Asanz. Bitna je poruka koja se salje nekom buducem Asanzu. Kako to ne kapirate.
pa to. sve moze, samo ne mozes da diras osnove sistema, jer onda zakon vise ne vazi i mozemo da ti radimo sta hocemo.
Link to comment
Meni je jasno, tj. imam intuiciju koja ne mora da bude tacna.Nije stvar u steti, ona jeste bila minorna. Fora je u tome sto su diplomatsko-obavestajni krugovi, tj. mocni, nedodirljivi pojedinci u tim krugovima, ozbiljni muskarci sa skupim porocima i sirokim mrezama uticaja, slucaj doziveli kao udar na koren njihove profesije: tajnost diplomatske poste.
pa nije to koren, to je samo sredstvo. koren je igra moći, uticaja i poslova.
Link to comment

Meni ustvari nije jasno kako je taj lik uopste ziv. Da me je neko pitao pre par godina rekao bih da drzave takve probleme verovatno resavaju bez "optuznica".

Link to comment
Meni ustvari nije jasno kako je taj lik uopste ziv. Da me je neko pitao pre par godina rekao bih da drzave takve probleme verovatno resavaju bez "optuznica".
zavisi koje drzave. i sa svim svojim defektima, od kojih su neki zaista odurni, zemlje angloamericke imperije ipak dobro paze na svoj imidz sustinski slobodnih zemalja. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
pa na ovakvog 1 dođe 5 njih koji ne dospeju u novine ali dospeju 2 metra ispod zemlje.pogotovo ako nisu deo finog, wasp-ovskog sveta.
to je tacno. no i to je neki civilizacijski pomak :) molim da se moja apologija paksa amerikane shvati samo kao mizantropski cinizam koji je svestan da nas u ovakvom svetu moraju radovati i male stvari, kao sto je ta da Assangea nisu ubili, a mogli su.
Link to comment

Ubistvom se ne šalje dovoljno jaka poruka. Ubijenog se posle dva meseca više neko ne seća, tako da posle šest meseci nekome ponovo može da padne na pamet da nešto objavi.Ovako je mnogo ubedljivije: prvo ga pretvore u silovatelja, onda mu život pretvore u kućni pritvor, na kraju ga čeka neograničeni period u samici bez suđenja, sve sa sleep deprivation tretmanima i potapanjem u tešku vodu. I dokle god je tehnički živ, o tome će se pričati u medijima i priča će uvek biti dovoljno podgrejana. Niko pri čistoj svesti neće poželeti da podeli takvu sudbinu tako da se postiže mnogo bolji efekat odvraćanja.

Link to comment
Fora je u tome sto su diplomatsko-obavestajni krugovi, tj. mocni, nedodirljivi pojedinci u tim krugovima, ozbiljni muskarci sa skupim porocima i sirokim mrezama uticaja, slucaj doziveli kao udar na koren njihove profesije: tajnost diplomatske poste.
Heh, baš sinoć bio dokumentarac o Openhajmeru i njegovoj sudbini, odnosno događajima koji slede kada se (zbog najmanje moguće trivijalnosti) zamerite jednom jedinom čoveku s uticajem i neograničenom sujetom. Koliki kolektivni ego cirkuliše kada se skupi cela bulumenta takvih, evo vidimo sada - nema vekovni parlamentarizam, nema demokratija - law, schmaw. I koliko će se prag opšte kurcobolje za pravne države (koje nama i dalje izgledaju kao utopije) spuštati, ono je što me zanima, čisto zbog bezbrižne otvorenosti u pokazivanju moći ovih struktura, u ovom slučaju.
Link to comment
Meni uopste nije jasno kako ovo drugacije moze da se zavrsi osim time da Assange provede narednih xy godina u zgradi Ekvadorske ambasade. Britanci ce ga uhapsiti ako promoli nos kakav god pasos i imunitet da ima.Ja tu imam dvojako razmisljanje. Sa jedne strane principijelno podrzavam sve pokusaje da se politicke elite razbucaju bez obzira sto je ceo wikileaks razocaranje, a sa druge strane ako je optuzen za "nekoriscenje kondoma" (komicno) treba da izadje pred sud. Onda dodjemo do toga da ga Ameri jos ni ne traze pa se onda postavlja pitanje da li treba biti na nnjegovoj strani samo zbog pretpostavke da ce ga juriti.
Voleo bih da vidim kako ga hapse sa ruskim ili kineskim diplomatskim pasosem i azilom. To se nije radilo ni u Hladnom ratu jer bi odmah sledio odgovor druge strane.To sto on nije otisao kod doticnih, iako je optuzivan(Guardian, BBC, bese i CNN) da je njihov zbog saradnje sa RT, meni govori da on ne zeli da se vezeuje za drzave i da ga ne interesuje taj odnos. On je lagano mogao da useta u rusku ambasadu u Londonu.
Link to comment
×
×
  • Create New...