Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Ne znam da li pratite, ali je stani-pani za Asanža: ili će biti uhapšen (zbog kršenja kaucije), ili će dobiti azil od Ekvadora. Koliko god me je nervirao ranije, ne mogu da ne navijam za njega. Ne love tako Ruperta Murdoka i bankstere, mamicu im njinu. Nego im još pomažu. Gde je Max Bunker da nacrta ovu komediju od sveta.
Neizvesno je i da li će Ekvador da mu da azil, a zavisi od toga da li će Ekvadorci proceniti da li Asanžu preti smrtna kazna. Pošto od smrtne kazne nema ništa, a ekipa za hapšenje stoji uveliko ispred ambasade, mislim da je to to.
Link to comment
Celebrities back Assange's asylum bidA group of high-profile Americans, including filmmaker Michael Moore and author Naomi Wolf, have signed a letter of support for Julian Assange's asylum bid.The WikiLeaks founder is still holed up in the Ecuadorian Embassy in London seeking political asylum.
U potpuno nevezanom slučaju mladića Richard O'Dwyera se događa sledeće.
What brought the ICE (US immigration and customs executive) agents to O'Dwyer's door (in the UK) was his role in setting up a small (UK) website, TVShack.net, linking to sites where people could watch US TV and movies online. To prosecutors in New York, this made him a worthwhile target in the battle against copyright infringement.
(Dopune u zagradama moje).Britanski momak uspostavi sajt hostovan u UK i na vratima mu se pojave:
Then policemen turned up with two American men, wearing matching Top Gun jackets
O'Dwyer was presented with two US charges: criminal infringement of copyright, and conspiracy to commit criminal infringement of copyright. Each carries a maximum five-year prison sentence.
Australijski ministar spoljnih nas u međuvremenu uverava da:
Nekako mi teško u to da poverujem, kad momku preti 10 god. robije u USA samo za linkovanje sajtova sa filmovima i serijama. Kanda ih je Assange malčice više nagazio.EDIT. Ne mogu da prestanem da mislim o svinjariji sa ovim O'Dwyerom. Pa to je isto kao kad bi meni na vrata zakucali australijski panduri u pratnji 2 kineska policajca, koji hoće da me odvedu i sude u Kini zato što sam negde napisao da je Mao Ce Tung govnar (siguran sam da u Kini ima neki zakon protiv toga, a oni su poznati po doslovnom provođenju svojih zakona)... pa jbt, ovaj svet je poludeo. Edited by Indy
Link to comment

Ekvador jednostavno nema nacina da izgura ovo, nisu dovoljno "veliki". Dok "braca Rusi" cute ko zaliveni i nece da zalegnu za njega. Jednostavno, pitanje je dana kada ce dobrovoljno ili dobrovoljno napustiti ambasadu i face the music. Ocekujem da ga Svedska isporuci Amerima nekin godinu i po kasnije (najkasnije) u USA dok se sve ne stisa.

Link to comment
Ekvador jednostavno nema nacina da izgura ovo, nisu dovoljno "veliki". Dok "braca Rusi" cute ko zaliveni i nece da zalegnu za njega. Jednostavno, pitanje je dana kada ce dobrovoljno ili dobrovoljno napustiti ambasadu i face the music. Ocekujem da ga Svedska isporuci Amerima nekin godinu i po kasnije (najkasnije) u USA dok se sve ne stisa.
U stvari, tu je očigledan i jedini pravi krivac vlast ove države gde ja živim, koja je 1 apsolutno bezmudi lakej USA (uostalom, kao i UK). Protiv toga se ne može ništa naročito, jer praktično svi mejnstrim političari koji dođu u obzir za liderske pozicije moraju da budu aminovani od strane Amera. Nije nikakva teorija zavere... ima Wikileaks. :D Zato je Assange i najebao. Zato ga i Rusi ne podržavaju, i oni su ispali cvećke u Wikileaks. Doduše, i Ekvador, ali s druge strane njima se suviše sviđa da pokažu srednjak Amerima. PS. Možda je Assange trebalo da traži azil od Islanda, oni su ga svojevremeno dali Bobby Fischeru, za kojim je bila relativno mnogo manja američka jagma. Ali, valjda mu se ne sviđa klima, i verovatno mu je pun k. skandinavaca.A, da, Švedska... nije ono što smo nekad mislili da je.
Link to comment

Vlast tvoje drzave je u nevidjenom qrcu, sto mi je neshvatljivo imajuci u vidu relativni prosperitet (barem za sada i dok Kina jos nije otisla u neku stvar) i izolovanost od krize. Julia se jedva drzi u zivotu zahvaljujuci akrobatijama na kojim bi im Krle i Saper pozavideli, a Mladja kopirao. Opozicija, odnosno lider, je jos jadniji, a u Queenslandu ih zabole polni organ za njega - iako mi se cini da bi vecina stanovnistva volela da vlada zalegne za njega, barem u pola koliko su za onu ofucanu dilerku Schapelle Corby.Ali, necemo mi tog filma gledati (barem ne dok Labor ne bude zavisio samo od glasova Zelenih - a mozda ni tada) veoma dugo.

Link to comment
iako mi se cini da bi vecina stanovnistva volela da vlada zalegne za njega, barem u pola koliko su za onu ofucanu dilerku Schapelle Corby.
+1Kada se pogleda ono što su lideri ovde u Aus. rekli, a takođe (možda i bitnije) ono što nisu rekli, jasno je da neće da mrdnu prstom za Assangea... Mada se izgleda to malčice menja, verovatno suviše sporo za Assangea. U Senatu je pre neki dan usvojen predlog vladi da povuče stavove o Assangeu koje su ranije izneli.
A Greens motion in the Senate passed today with Coalition support, calling on the government to withdraw prejudicial statements made on Mr. Julian Assange.“Grossly irresponsible statements have been made by lawyers in our Cabinet. In December 2010 the Prime Minister stated that Wikileaks publishing diplomatic cables was illegal. A quick investigation by the Federal Police proved otherwise. The Prime Minister has never apologised or withdrawn that statement,” Senator Ludlam said.“I acknowledge and appreciate the Coalition’s support for this commonsense motion. The vast majority of Australians want their Government to do more for Julian Assange; for the first time, the Senate has added its voice. “The Attorney General stated that Mr. Assange fled Sweden, when he had done nothing of the sort. And today in a shocking revelation we learn that under the former Attorney General, consideration was actually given to tear up his passport. This demonstrates just how little responsibility to protect this government feels it owes this Australian citizen.“These senior members of the government should withdraw these statements. Many Australians believe this would be the right thing to do. As of today, so does the Senate.”The resolution also objected to inconsistent or elective application of consular services and called for the government’s efforts on behalf of Mr. Assange to be consistent with the highest level of support provided to other Australians.
Link to comment

Samo sto nikog nije velika briga sta Senat kaze... Dzaba legalisanje i moralisanje svima nama, kada je ocigledno sta ga ceka i tu je vec sve reseno. Samo je pitanje vremena.

Link to comment
Ekvador jednostavno nema nacina da izgura ovo, nisu dovoljno "veliki". ...
A šta ako ipak izgura? Teleportovaće se u Ekvador ili ima neki način da izađe iz UK a da ga ne uhapse?
Link to comment
U stvari, tu je očigledan i jedini pravi krivac vlast ove države gde ja živim, koja je 1 apsolutno bezmudi lakej USA (uostalom, kao i UK). Protiv toga se ne može ništa naročito, jer praktično svi mejnstrim političari koji dođu u obzir za liderske pozicije moraju da budu aminovani od strane Amera. Nije nikakva teorija zavere... ima Wikileaks. :D Zato je Assange i najebao. Zato ga i Rusi ne podržavaju, i oni su ispali cvećke u Wikileaks. Doduše, i Ekvador, ali s druge strane njima se suviše sviđa da pokažu srednjak Amerima. PS. Možda je Assange trebalo da traži azil od Islanda, oni su ga svojevremeno dali Bobby Fischeru, za kojim je bila relativno mnogo manja američka jagma. Ali, valjda mu se ne sviđa klima, i verovatno mu je pun k. skandinavaca.A, da, Švedska... nije ono što smo nekad mislili da je.
Zapravo, u Wikileaks dokumentima ima vrlo malo kompromitujuceg materijala za Koreu. Sa druge strane, drugi Ekvador, tj. intelektualci koji su isli na prijateljsko caskanje sa americkim amabasadorom su se prilicno izblamirali. Sa vremena na vreme, Korea se poziva na wiki dokumente kada mu zatreba da kompromituje nekoga. U tom grmu lezi ljubav.
Link to comment
A šta ako ipak izgura? Teleportovaće se u Ekvador ili ima neki način da izađe iz UK a da ga ne uhapse?
Pa ima, ako si dovoljno bitna drzava. Teritorijalna protekcija stranog predstavnistva vazi i za vozila, i svako prevozno sredstvo doticne drzave. Presedanje iz jednog u drugo prevozno sredstvo moze da bude jedina slaba tacka, ali i to ne bi bilo frka ako bi vazilo ono iz prve recenice.
Link to comment
Pa ima, ako si dovoljno bitna drzava. Teritorijalna protekcija stranog predstavnistva vazi i za vozila, i svako prevozno sredstvo doticne drzave. Presedanje iz jednog u drugo prevozno sredstvo moze da bude jedina slaba tacka, ali i to ne bi bilo frka ako bi vazilo ono iz prve recenice.
ovde očigledno država nije mnogo bitna. bio je slučaj da je neko tako proveo preko deset godina u jednoj sobi ambasade zemlje od koje je dobio azil ali nije mogao da je napusti. u mađarskoj, čini mi se.ako mu odbiju azil hapšenje pa u švedsku gde posle svega teško da će biti baš oslobođen, ako odobre možda i godine izolacije u ambasadi. vlada USA ga ima na nišanu, ne verujem da će ga lako i brzo pustiti.asanž u izolovan u ambasadi ili zatvoru i bredli mening pod torturom u USA, dobra poruka za potencijalne zviždače.
Link to comment
×
×
  • Create New...