Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

Eraseru, nemam problem ni sa wikileaks, ni sa Ruleaks ili Anyleaks kada objavljuju depese, dokumente.Ali, kada neko objavi sliku i onda se napise sledece:

Iako stranica ne tvrdi da se radi o Putinovom letnjikovcu u živopisnom mestašcu Praskovejevka, nedaleko od skrivenog mondenskog crnomorskog turističkog mesta Gelendžika, ruska javnost je prilično sigurna da je reč o Putinovoj vili. Na fotografijama koje su dospele u javnost vidi se i jedan radnik koji se slikao u brojnim sobama dvorca, pa i u radnoj sobi ukrašenoj ruskim grbom i stolom koji je identičan onom iz Putinove podmoskovske rezidencije u Novo-Ogarjovu, što samo pojačava ruske sumnje. Da je dvorac Putinov tvrdi i izvođač građevinskih radova Sergej Kolesnjikov, koji je o tome pisao i predsedniku Medvedevu. "Putinov dvorac" smešten je na 68 hektara uz samu obalu. Sličan je vilama ruskih plemića iz 19. veka u neoklasicističkom stilu, sa freskama na plafonima, vinogradom, italijanskim vrtom i fontanom, a tu je i "lovački kutak". Monumentalno zdanje, vredno oko milijardu dolara, formalno pripada biznismenu Nikolaju Šamalovu, prijatelju ruskog premijera.
nadam se da ces priznati da je neodgovorno, nije potkrepljeno (jos) cinjenicama i dokazima. Sto nije slucaj sa Wiki, zar ne?!Sve i da jeste Putinovo, odakle procena od "milijardu dolara"?
Link to comment
Zapravo, ovo nema naročite veze sa Wikileaksom kao takvim...Svakako, verovatno je ceo Wikileaks donekle inspirisao i ovaj poduhvat, tj da se izvor osećao prilično sigurnim u doturanju materijala Gardijanu.
naravno. kao sto napisah, inflacija (curenja).
Link to comment
Eraseru, nemam problem ni sa wikileaks, ni sa Ruleaks ili Anyleaks kada objavljuju depese, dokumente.Ali, kada neko objavi sliku i onda se napise sledece:nadam se da ces priznati da je neodgovorno, nije potkrepljeno (jos) cinjenicama i dokazima. Sto nije slucaj sa Wiki, zar ne?!Sve i da jeste Putinovo, odakle procena od "milijardu dolara"?
Procena je najverovatnije glupost, ali vila je i dalje tu. Što da ljudi ne znaju za to? Pa neka se zaključi da je procena glupost.Ja od samog starta nisam za to da se ono što leaksi objavljuju uzme bez rezerve bilo da se radi o Wiki, Ru ili RS. Edited by Eraserhead
Link to comment
Procena je najverovatnije glupost, ali vila je i dalje tu. Što da ljudi ne znaju za to? Pa neka se zaključi da je procena glupost.
Što glupost? Kao što si i sam zaključio postavivši vest i pored napomene samog ruleaks-a: Nikao dvorac - dvorac je u Rusiji - Putin je glavni u Rusiji - to je Putinov dvorac.
Link to comment

I RuLeaks i B92 i mene. Zapravo meni nije jasno šta ti meni zameraš. Preneo sam vest koju je objavio RuLeaks a prenela B92. Tebi se ta vest ne sviđa i sada sam ja kriv što nisam istraživao pozadinu kako bi potvrdio tvoje zaključke. Vila se zida ili za Putina ili za nekog njegovog tajkuna.

Link to comment

bek tu biznis, mozda nekog jos i zanima.ko sto se moglo pretpostaviti, nyt se izvlaci umiveno i diplomatski, bas kako prilici ticusljetnoj tradiciji.

Whether the arrival of WikiLeaks has fundamentally changed the way journalism is made, I will leave to others and to history. Frankly, I think the impact of WikiLeaks on the culture has probably been overblown. Long before WikiLeaks was born, the Internet transformed the landscape of journalism, creating a wide-open and global market with easier access to audiences and sources, a quicker metabolism, a new infrastructure for sharing and vetting information and a diminished respect for notions of privacy and secrecy. Assange has claimed credit on several occasions for creating something he calls “scientific journalism,” meaning that readers are given the raw material to judge for themselves whether the journalistic write-ups are trustworthy. But newspapers have been publishing texts of documents almost as long as newspapers have existed — and ever since the Internet eliminated space restrictions, we have done so copiously.
keler je ionako vec dugo za bljak, istina, ali u ovom tekstu ga onako, slinavski pretera. izgleda da ni wl, ni odlazak vorena bafeta ne pomazu dizanju ugleda na kapitalnom brdascetu.a ako se ovo ispostavi kao tacno, posto je cnn prvo pustio, pa povukao vest, onda je to prva advokatska gimmefive u maningovom slucaju.
Link to comment
I RuLeaks i B92 i mene. Zapravo meni nije jasno šta ti meni zameraš. Preneo sam vest koju je objavio RuLeaks a prenela B92. Tebi se ta vest ne sviđa i sada sam ja kriv što nisam istraživao pozadinu kako bi potvrdio tvoje zaključke. Vila se zida ili za Putina ili za nekog njegovog tajkuna.
Sustina wikileaksa je da objavljuje tajna i "tajna" dokumenta, depese i ostale DOKAZE neke mutne radnje, politike, kreiranja iste, kao i motive za to NESTO sto razotkriva cinicnost vlasti (bilo gde u svetu) ili uticajnih ljudi i organizacija. Nije bitno sta ko misli o Putinu ili o Rusiji, objavljivanje slike kuce/zamka/whatever NEGDE u Rusiji bez nekakvog pisanog dokaza je spekulacija koja moze da bude istinita, a ne mora. Moze da bude sredstvo za pritisak, propagandu, itd, a moze biti i da je samo objavljena puka istina. To ti, ja, B92 i ostali ne znamo jer dokaza nema. Niklo je na desetine ...Leakova, te za Balkan, te za Rusiju, te za Inuite, da ne nabrajam. Da li su istiniti, da li imaju iskrene namere ili su samo paravan i marionete za neciji racun, koji bi da iskoriste "popularnost" i jacinu ugleda originala i dodju do neke koristi manipulisuci lokalnom verzijom Leaka, to ne znamo.Zato je cela ova prica bljutava.
Link to comment
FBI ne gubi vreme u lovu na vestice
The FBI said it is working with several European governments and the National Cyber-Forensics and Training Alliance (NCFTA) to identify the source the attacks, which the FBI attributed to a type of software it identified as "Low Orbit Ion Canon" tools. It said major anti-virus programs had been updated to block such software
Link to comment
bek tu biznis, mozda nekog jos i zanima.ko sto se moglo pretpostaviti, nyt se izvlaci umiveno i diplomatski, bas kako prilici ticusljetnoj tradiciji.keler je ionako vec dugo za bljak, istina, ali u ovom tekstu ga onako, slinavski pretera. izgleda da ni wl, ni odlazak vorena bafeta ne pomazu dizanju ugleda na kapitalnom brdascetu.a ako se ovo ispostavi kao tacno, posto je cnn prvo pustio, pa povukao vest, onda je to prva advokatska gimmefive u maningovom slucaju.
Прилично љигав текст, нарочито су дегутантни они литерарни састави на тему колико је Асанж ружан, зарозан и томе слично...
Link to comment
×
×
  • Create New...