Jump to content
IGNORED

whistleblowers: wikileaks, snowden i...


DarkAttraktor

Recommended Posts

201112310551561112_8.jpghttp://english.aljazeera.net/palestinepapers/2011/01/201112214310263628.htmlOver the last several months, Al Jazeera has been given unhindered access to the largest-ever leak of confidential documents related to the Israeli-Palestinian conflict. There are nearly 1,700 files, thousands of pages of diplomatic correspondence detailing the inner workings of the Israeli-Palestinian peace process. These documents – memos, e-mails, maps, minutes from private meetings, accounts of high level exchanges, strategy papers and even power point presentations – date from 1999 to 2010.
Link to comment

Toj Al Džaziri moram posvetiti vremena nekom prilikom. Šta je to koji moj? Odakle oni kao mirođija u svakoj čorbi? Koje su njene uloge? Koje mračne sile stoje iza njih? Podsećaju pomalo na Karla Bilta Bliskog Istoka.

Link to comment
Šta je to koji moj? Odakle oni kao mirođija u svakoj čorbi? Koje su njene uloge? Koje mračne sile stoje iza njih?
Jevreji, naravno. :)

Palestinian-protest-in-Ra-007.jpgProtesters burn a mock Israeli flag bearing the al-Jazeera name outside the broadcaster's offices in Ramallah. Photograph: Mohamad Torokman/Reuters

inflacija...Kosovo's prime minister, Hashim Thaçi, has been identified as one of the "biggest fish" in organised crime in his country, according to western military intelligence reports leaked to the Guardian.The Nato documents, which are marked "Secret", indicate that the US and other western powers backing Kosovo's government have had extensive knowledge of its criminal connections for several years.They also identify another senior ruling politician in Kosovo as having links to the Albanian mafia, stating that he exerts considerable control over Thaçi, a former guerrilla leader.http://www.guardian.co.uk/world/2011/jan/24/hashim-thaci-kosovo-organised-crime

Edited by Gandalf
Link to comment

Milijardu dolara :lol::Hail:Kakva glupost. U stilu sto vise preteramo, to ce ljudi poverovati jos vise. Da su rekli 100 miliona, pa i nekako. Mada, nije receno cijih dolara - mozda fidzijanskih?Edit: gresim dusu, fidzijanski dolar nije toliko propao.

Edited by dragance
Link to comment
Zapravo, ovo nema naročite veze sa Wikileaksom kao takvim - ovo su dokumenti KFOR-a dotureni Gardijanu, i ne potiču iz diplomatskih depeša koje WL objavljuje. Što je i dobro, jer ovde bar nema ni najmanje sumnje u autentičnost dokumenata, niti spinovanja da ih je Wikileaks hajpovao ili izmišljao, ili štaveć. Crno na belo, dokumentacija samih NATO organa o dvojici vrhovnih političara Kosova kao glavešinama organizovanog kriminala, o čemu su svi saveznici vrlo dobro znali.Svakako, verovatno je ceo Wikileaks donekle inspirisao i ovaj poduhvat, tj da se izvor osećao prilično sigurnim u doturanju materijala Gardijanu.
Link to comment
Ah, to irejzer i ovde širi reč odgovornog novinarstva?
Ruleaks objavljuje ja prenosim. Ja sam mislio da je wiki dobra stvar kad ono ispade sad da nije. :(
Link to comment
Zapravo, ovo nema naročite veze sa Wikileaksom kao takvim - ovo su dokumenti KFOR-a dotureni Gardijanu, i ne potiču iz diplomatskih depeša koje WL objavljuje. Što je i dobro, jer ovde bar nema ni najmanje sumnje u autentičnost dokumenata, niti spinovanja da ih je Wikileaks hajpovao ili izmišljao, ili štaveć. Crno na belo, dokumentacija samih NATO organa o dvojici vrhovnih političara Kosova kao glavešinama organizovanog kriminala, o čemu su svi saveznici vrlo dobro znali.Svakako, verovatno je ceo Wikileaks donekle inspirisao i ovaj poduhvat, tj da se izvor osećao prilično sigurnim u doturanju materijala Gardijanu.
Prilicno sam siguran da je izvor iz same EU i da se radi o politickom procesu gde Taci i drustvo na kraju nece imati mnogo izbora. Sada kad je nezavisnost osigurana u EU su ocigledno odlucili da izvrse pritisak na vladajucu elitu na Kosovu ciju drzavu finasiraju najvecim delom. Da su izasli sa ovim pre nekoliko godina, nezavisnost bi bila teze progurati. Dakle, tipicna spoljno-politicka igra koja je vec vidjena.
Link to comment
×
×
  • Create New...