Jump to content
IGNORED

Vicovi


Vesna

Recommended Posts

nadam se da si neodgovornom vicopricatelju ukazao na nepravilnosti!
Нисам имао правилник при руци, те сам одустао услед мањка аргумената, а и наишао је поручник па смо најзад престали да се смејемо.Ал' са важније стране, миссим који ће нам правопис ако нас нема, није огрешио душу ниједном: шефа је назвао шефом а не чифом или босом; будилник је још увек будилник а не аларм, аутобус још није бас (што сам чуо да се већ каже по Београду angry.gif), дакле 100% домаће производње, неколонизован.
Link to comment
аутобус још није бас (што сам чуо да се већ каже по Београду angry.gif)
to si čuo u onoj fejsbuk grupi - ne krsti se u basu jer to je žasu? mislim da su tu rekli bas čisto zbog rime, nemoj se jediti odma
Link to comment
аутобус још није бас (што сам чуо да се већ каже по Београду angry.gif)
Како сам чуо да се већ говори по Београду.
Link to comment
Нисам имао правилник при руци, те сам одустао услед мањка аргумената, а и наишао је поручник па смо најзад престали да се смејемо.
krajnje neozbiljno!
Ал' са важније стране, миссим који ће нам правопис ако нас нема, није огрешио душу ниједном: шефа је назвао шефом а не чифом или босом; будилник је још увек будилник а не аларм, аутобус још није бас (што сам чуо да се већ каже по Београду angry.gif), дакле 100% домаће производње, неколонизован.
ni sef ni autobus nisu nase reci, samo su se ranije odomacile. kao i komsinica (pored zivih i zdravih suseda), gnusni turcizam ostao iz vremena kad smo bili otomanska kolonija.mislim da trolujemo (a ne vozimo se u troli) :P
Link to comment
Како сам чуо да се већ говори по Београду.
А, значи још није узело маха? Чула ћерка неколико пута и само ми пренела, без комплетне статистике.
Link to comment
a koja je domaća reč za "autobus" ?
Била некад омнибус, али се аутобус усталило, као и биоскоп, грамофон, магнетофон, бицикл (а не велосипед) и бројни други. Ал' тада смо то мажњавали са разних страна, па имамо и турских и грчких и арапских и немачких и руских и мађарских па и енглеских речи (понекад цик-цак путевима, као што нам је бифтек стигао кроз француски). А сад ми нађи десет позајмљеница (шатро вратићемо их) који су се запатили у последњих пет година, а да нису из енглеског. (гледе тога, хрватске речи не бих рачунао у позајмљенице, то је дрпање преко плота)јбт која трола, а само сам се сетио старог вица :o.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...