Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Ako Pako nije genije gitare, onda taj izraz uopšte nema smisla, ni za koga. Kapiram da si ti u nekom dirty/messy fazonu, i poštujem to, međutim ovde se ne radi ni o kakvim fazonima, već o čoveku koji je nadrealan majstor, pod jedan, a pod dva koji je svojeručno preporodio flamenko i de fakto stvorio svoj sopstveni podžanr u istom. Takođe, albumi (znači i kompozitorski, ne samo izvođački rad), uključujući tu i najnovije, su uspešni upravo u povratku originalnom flamenku (znači, akcentu na pevanju, bez preteranog ispaljivanja rafala sa gitare).A dosta ženskog sveta kojeg znam (počev od lepše 1/2) više uživaju u Paku, Vlatku i sličnim aktovima od mene. :-) Čak i ta 1979. (tj. trojni koncert u Pinkiju) je ostala zapamćena po konačnom ženskom aminovanju gitarskog tandrljanja kojem sam težio od mladih dana.No, kažem, ne znam kak'i je taj konkretan koncert bio, moguće je da si u pravu, dešava se i najboljima da omanu.Inače, ovih dana slušam Flojde više od svega, i mislim se, kako sam samo naseo na nekakvu garažnu priču koja mi je uglavnom odavde i prodavana. To nikad nije bila moja muzika (mnogo sam povodljiv čovek, meni bi prodali i češalj, ovako proćelavom). Bring back the rock Gods! And the 20 min. solos...
dosta si tacno opisao Pakov fazon s tim sto ne mislim da su za flamenco toliko karakteristicni rafali koliko je to rasguado.kod Paka je rasgueado jako dobro uklopljen sa rafalima a sve je to muzikalno i melodicno za razliku od silovatelja tipa McLaughlina. McLaughlin je tada na certima sa Pakom koristio Ovation i rokao ga besomucno po praznim zicama sto prozivodi neverovatno mocan i zvonast zvuk plus je naravno ispaljivao tandrljajuce rafale trzalicom sto je tehnicki naravno neuporedivo lakse izvesti. imao je i on svoje momente ali po meni ipak je to daleko od Paka.
Link to comment
McLaughlin je tada na certima sa Pakom koristio Ovation i rokao ga besomucno po praznim zicama sto prozivodi neverovatno mocan i zvonast zvuk plus je naravno ispaljivao tandrljajuce rafale trzalicom sto je tehnicki naravno neuporedivo lakse izvesti. imao je i on svoje momente ali po meni ipak je to daleko od Paka.
Možda na nekoj drugoj temi* o tome detaljnije, uglavnom nije to po mom mišljenju baš tako jednostavno.* Malo je smešno da ovde ulazim u detaljne analize™ koncer(a)ta od pre 30 i nešto godina i muzike koja, istini za volju, nije više baš aktuelna. Možda na nekom sepija-toniranom topiku.EDIT *² - U stvari, what the hell, let's have fun, pokrećem topik na tjemu tandrljanja! Edited by Indy
Link to comment
plakat-smallest.jpg11.03.2010. Četvrtak – 21hKC GradBrace Krsmanovic 4WoO & Incredibe Bob – spaced out music & videowoo.belgradenoise.comBelgrade Noise Groop – super power indie vs free skronk jazz belgradenoise.comDJ Moodswinger – special astro psych jazz set for Belgrade Noiselast.fm/music/DJ+Moodswinger+ psihodelicni filmoviulaz 250 RSDOzvucavajuci objekte kao sto su mobilni telefoni, medija plejeri, komunikatori, kompjuterska oprema i drugi, WoO proizvodi zvukove koji su inace nedostupni ljudskom uhu. Koristeci se gitarom kao medijumom, igra frekvencija i oscilacija pretvara se u prave organske simfonije. Njihova kompleksnost se ogleda u slojevitosti melodija koje se medjusobno preplicu, stvarajuci hipnoticne harmonije koje vode slusaoca na zanimljivo putovanje. Veci broj nastupa u nasoj zemlji i inostranstvu ( Hag, Amsterdam, Berlin, Kopenhagen, Prag, Ljubljana, Zagreb ), saradnja sa brojnim domacim i stranim muzicarima (Stephan Schneider, Martin Brandlmayr, Mole Harness, Simon Spurrier, Ivan Ckonjevic, Cut Self Not, Jamal Al Kiswani ) kao i participacija na prvom izdanju Dutch Improv Akademije, prosle godine u Roterdamu, ovom muzicaru omogucavaju iskustva koja koristi za razvoj sopstvene muzike. Incredible Bob ( aka Bob Milosevic ) je vizuelni umetnik i VJ iz Beograda koji deluje u polju glitch arta i noise-a. Saradjivao je sa velikim brojem domacih i inostranih umetnika sirom evrope a njegovi radovi su prikazani na vishe od 200 medjunarodnih festivala. Dugogodisnji je svedok – saradnik WoO-a. Belgrade Noise Groop su 2005. godine formirali basista Milos Pajagic i gitarista WoO. Nakon cestih promena u postavi, formiraju trio sa bubnjarem Dusanom Damjanovicem 2008 godine. Do sada su nastupali na vecem broju koncerata u Srbiji, Sloveniji i Hrvatskoj, a jedan od zapazenijih nastupa imali su na Ring Ring Festivalu u Beogradu. Netipicna forma njihove muzike ima korene kako u free jazz-u, tako i u pravcima kao sto su indie/math rock i elektronika.DJ Moodswinger je domacoj publici poznat kao dugogodisnji clan Belgrade Yard Sound System kolektiva, kao urednik istoimene emisije na radiju B92 i kao organizator Dis-Patch festivala. Ovom prilikom ce pruziti poseban set free jazz i psihodelicne muzike.Ulazinice se mogu kupiti u K.C. Grad, Brace Krsmanovic 4, po ceni od 250 dinara.
Link to comment

DM u Zagrebu.Drago mi je da sam ih video dok još uvek mogu da pruže nešto. Dejv je falširao, bend je povremeno ispadao iz pesama, meni lično najdraža In Yout Room, uprkos delirijumu publike (nekih 20ak hiljada), uopšte nije zvučala ubedljivo (to i nije koncertna pesma, realno). ALI...Sve one 'rokačine' su zvučale fenomenalno, publika je ozbiljno pomahnitala na I Feel You. Devojke i dalje vrište na Dejvovo uvijanje i vrckanje, Martin je bio predobar u svojim solo momentima. Recimo da je Home u njegovom izvođenju, a koja je meni lično po senzibilitetu slična In my room, bila savršena.Da ne detaljišem pošto svi već sve znaju o DM, kompletan ugođaj je bio savršen, pogotovo što sam, uprkos tome što nisam posedovao fan pit kartu, završio u drugom redu, gde sam ulovio većinu detalja :)gazzo, pozdravila te Edit :)edit: is edit

Edited by copkillah
Link to comment
DM u Zagrebu.Drago mi je da sam ih video dok još uvek mogu da pruže nešto.
Ja sam isto to rekao posle Budimpešte 2006 ... a tvoja omiljena pesma je naravno "In YOUR room" :DA zamisli da si ih gledao na Ušću! Verovatno bi ti utisci bili još za nijansu nepovoljniji.
Link to comment

Tek sada videh :lol: Ne znam kako je bilo u Pešti pre četiri godine, samo znam da je Dejv ovaj put imao jedno dve poduže pauze (za oporavak)...Možda se ja nisam dobro izrazio, ali meni utisci ni najmanje nisu nepovoljni. Iako je In Your Room loše zvučala, kao i Wrong i možda još poneka, koncertu i dalje dajem 5/5 za kompletan ugođaj:)

Link to comment

Dylan u Beogradskoj areniDanašnji Blic je objavio da će u Beogradskoj areni početkom juna nastupiti Bob Dylan.Tačan datum konerta još nije poznat.Biće to drugi put da Dylan svira u Beogradu, nakon koncerta koji je 1991. godine održao na stadionu Galenike.Legendarni američki muzičar je prošle godine objavio dva albuma: Together Through Life i Christmas In the Heart.Dylan će ovogodišnju turneju početi 12. marta, kada će nastupiti u Osaki (Japan).Koncert organizuje producentska kuća Avalon.

Link to comment
Ne znam kako je bilo u Pešti pre četiri godine
al ja znam kako je u Pesti pre mesec dana, IYR je bila najjaca pesma, zvucala savrseno, kao i sve ostale, i ja im dajem 5/5, al mislim da ugodjaj moze biti mnogo bolji samo kad bi dosli kod nas
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...