Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

"Ma da, bilo je ok...Ali nekako je masa bila mrtva...pa bilo je tako, oko 5000, ne znam...ali tek na kraju, posle poslednje pesme sam mislila, e sad počinje koncert, to je Air...I masa se razišla, ni bis, ništa, samo se upalila svetla..."
"Fenomenalan koncert, predgrupa je razvalila..." :lol:Predgrupa jeziva [janna janne], sam AIR je vise za SC, mozda bi se tamo pojavili ljudi na koje su upozoravali revnosni citaoci Glorije.
27.04.DAN DEACON (SAD)
Zna li se da li ce svratiti u Beograd? Edited by reg
Link to comment
Zašto?
zato sto sam zalutao. i sto mislim da je paco zesce nezanimljiv danas. mozda pre 30 godina, ali danas, ne znam. delovao je prilicno nezainteresovano za svoj performans. ma, zalutao sam - mozda je on genijalan ali sam prosto tamo zalutao.nego, prica se da su massive attack krajem juna u beogradu.
Link to comment
zato sto sam zalutao. i sto mislim da je paco zesce nezanimljiv danas. mozda pre 30 godina, ali danas, ne znam. delovao je prilicno nezainteresovano za svoj performans. ma, zalutao sam - mozda je on genijalan ali sam prosto tamo zalutao.nego, prica se da su massive attack krajem juna u beogradu.
ah, kao sto sam i ocekivao, nema se pojma zasto ali je sasvim sigurno stav hipsterski i lokalno begishki cool.za tvoju informaciju flamenco u sta spada Pacovo sviranje nije stvar trenda koji lansiraju debili na B92. covek je 80ih na koncertima svojom muzikalnoscu pravio skoro smesnim jednog Mc Laughlina i njegovo tandrljanje po gitari. uzgred, sto se nezanimljivosti tice, procitah da su ljudi napunili Savu toliko da su mnogi sedeli i na podu i pored naknadno dodatih redova sedista. mozda lazu do duse.
Link to comment
ah, kao sto sam i ocekivao, nema se pojma zasto ali je sasvim sigurno stav hipsterski i lokalno begishki cool.za tvoju informaciju flamenco u sta spada Pacovo sviranje nije stvar trenda koji lansiraju debili na B92. covek je 80ih na koncertima svojom muzikalnoscu pravio skoro smesnim jednog Mc Laughlina i njegovo tandrljanje po gitari. uzgred, sto se nezanimljivosti tice, procitah da su ljudi napunili Savu toliko da su mnogi sedeli i na podu i pored naknadno dodatih redova sedista. mozda lazu do duse.
kul, uzivaj....
Link to comment
zato sto sam zalutao. i sto mislim da je paco zesce nezanimljiv danas. mozda pre 30 godina, ali danas, ne znam. delovao je prilicno nezainteresovano za svoj performans. ma, zalutao sam - mozda je on genijalan ali sam prosto tamo zalutao.
ОК. Пошто сам задњи пут гледао Пака уживо фебруара 1979. па реко' да се информишем. Можда му није био дан, можда га менаџери терају да тезгари. Схит хепенс.
Link to comment
covek je 80ih na koncertima svojom muzikalnoscu pravio skoro smesnim jednog Mc Laughlina i njegovo tandrljanje po gitari.
Сад и ти причаш баш којешта. ;)Какво црно тандрљање.
Link to comment
ОК. Пошто сам задњи пут гледао Пака уживо фебруара 1979. па реко' да се информишем. Можда му није био дан, можда га менаџери терају да тезгари. Схит хепенс.
ne znam, taj pocetak koncerta pre dve godine mi je bio dosta mucan, vrlo brzo je uleteo u neku pirotehnicku svirku lisenu nekog dubljeg unosenja, pa cak i neke zdrave energije, prosto prangijanje po zicama, kao da je razgibavao prste. izgledao je potpuno emotivno iscedjeno... naravno, ovacije u publici - rekoh, ovi ljudi sigurno znaju da to tako treba, pa ako jeste, onda ovo nije flamenco kao sto ga znam i pamtim iz nekih ranijih dana i od ovog istog coveka. govorimo o kraju sedamdesetih i vremenu pre lari korijela, dzona mek laflina, utrkivanju u ispraznoj tehnici itd.tako da sada zaobilazim, za moj ukus on se u svim tim mogucim fuzijama pogubio i danas bi mnogo radije pogledao nekog autenticnog i zdravog flamenco seljaka zabavljaca kao sto je tomatito (na prvom mestu) ili juan martin .... na primer. my two cents.
Link to comment
ne znam, taj pocetak koncerta pre dve godine mi je bio dosta mucan, vrlo brzo je uleteo u neku pirotehnicku svirku lisenu nekog dubljeg unosenja, pa cak i neke zdrave energije, prosto prangijanje po zicama, kao da je razgibavao prste. izgledao je potpuno emotivno iscedjeno... naravno, ovacije u publici - rekoh, ovi ljudi sigurno znaju da to tako treba, pa ako jeste, onda ovo nije flamenco kao sto ga znam i pamtim iz nekih ranijih dana i od ovog istog coveka. govorimo o kraju sedamdesetih i vremenu pre lari korijela, dzona mek laflina, utrkivanju u ispraznoj tehnici itd.tako da sada zaobilazim, za moj ukus on se u svim tim mogucim fuzijama pogubio i danas bi mnogo radije pogledao nekog autenticnog i zdravog flamenco seljaka zabavljaca kao sto je tomatito (na prvom mestu) ili juan martin .... na primer. my two cents.
sve to mogu da razumem sto kazes ali ti gore rece da si izasao posle druge pesme, kako onda zakljucujes o celom koncertu?
Link to comment
ne znam, taj pocetak koncerta pre dve godine mi je bio dosta mucan, vrlo brzo je uleteo u neku pirotehnicku svirku lisenu nekog dubljeg unosenja, pa cak i neke zdrave energije, prosto prangijanje po zicama, kao da je razgibavao prste. izgledao je potpuno emotivno iscedjeno... naravno, ovacije u publici - rekoh, ovi ljudi sigurno znaju da to tako treba, pa ako jeste, onda ovo nije flamenco kao sto ga znam i pamtim iz nekih ranijih dana i od ovog istog coveka. govorimo o kraju sedamdesetih i vremenu pre lari korijela, dzona mek laflina, utrkivanju u ispraznoj tehnici itd.tako da sada zaobilazim, za moj ukus on se u svim tim mogucim fuzijama pogubio i danas bi mnogo radije pogledao nekog autenticnog i zdravog flamenco seljaka zabavljaca kao sto je tomatito (na prvom mestu) ili juan martin .... na primer. my two cents.
Moguće da jednostavno nije tvoj cup of tea. Mada, voleo bih da sam bio tu i da mogu sam da vidim (premda sigurno ne bih izašao ranije, taman koliko god da je loše - ako ništa drugo, da ispoštujem što je u pitanju 1 genije gitare, kakav god da je bio taj konkretni koncert). (Druga stvar je ako ti imaš tamo neke propusnice, i tako to... onda nije neobično ni da se "zaluta". ;) Možda su ovi što su se odavali ovacijama znali zašta su pazarili karte...)
Link to comment
Moguće da jednostavno nije tvoj cup of tea. Mada, voleo bih da sam bio tu i da mogu sam da vidim (premda sigurno ne bih izašao ranije, taman koliko god da je loše - ako ništa drugo, da ispoštujem što je u pitanju 1 genije gitare, kakav god da je bio taj konkretni koncert). (Druga stvar je ako ti imaš tamo neke propusnice, i tako to... onda nije neobično ni da se "zaluta". ;) Možda su ovi što su se odavali ovacijama znali zašta su pazarili karte...)
istina je, nisam pazario karte - tada je verovatno lakse da se zapali cim se smoris. ali nisam ni bio usamljen u impresijama - zensko drustvo je prevrtalo ocima jos gore od mene i zajedno smo otperjali napolje. a i ne znam vise ni sam sta je to genije gitare - ako je to ova tehnicka prica, pako, lari, vlatko, dzon - onda sam ti ja realno ciao za to, danas bi uvek pre gledao ove beduine sa stratokasterima tipa tamikrest ili ali farka tourea nego bilo kod od tih solera. ma blam me da napisem, ali mi je cak i pet metini manje nezanimljiv od toga... Edited by gazza1
Link to comment
... a i ne znam vise ni sam sta je to genije gitare - ako je to ova tehnicka prica, pako, lari, vlatko, dzon...
Ako Pako nije genije gitare, onda taj izraz uopšte nema smisla, ni za koga. Kapiram da si ti u nekom dirty/messy fazonu, i poštujem to, međutim ovde se ne radi ni o kakvim fazonima, već o čoveku koji je nadrealan majstor, pod jedan, a pod dva koji je svojeručno preporodio flamenko i de fakto stvorio svoj sopstveni podžanr u istom. Takođe, albumi (znači i kompozitorski, ne samo izvođački rad), uključujući tu i najnovije, su uspešni upravo u povratku originalnom flamenku (znači, akcentu na pevanju, bez preteranog ispaljivanja rafala sa gitare).A dosta ženskog sveta kojeg znam (počev od lepše 1/2) više uživaju u Paku, Vlatku i sličnim aktovima od mene. :-) Čak i ta 1979. (tj. trojni koncert u Pinkiju) je ostala zapamćena po konačnom ženskom aminovanju gitarskog tandrljanja kojem sam težio od mladih dana.No, kažem, ne znam kak'i je taj konkretan koncert bio, moguće je da si u pravu, dešava se i najboljima da omanu.Inače, ovih dana slušam Flojde više od svega, i mislim se, kako sam samo naseo na nekakvu garažnu priču koja mi je uglavnom odavde i prodavana. To nikad nije bila moja muzika (mnogo sam povodljiv čovek, meni bi prodali i češalj, ovako proćelavom). Bring back the rock Gods! And the 20 min. solos...
Link to comment
Inače, ovih dana slušam Flojde više od svega, i mislim se, kako sam samo naseo na nekakvu garažnu priču koja mi je uglavnom odavde i prodavana. To nikad nije bila moja muzika (mnogo sam povodljiv čovek, meni bi prodali i češalj, ovako proćelavom). Bring back the rock Gods! And the 20 min. solos...
pa naravno, bring back everything sto smo mrzeli kad smo bili normalni:) - ja kupio box set the eagles i dvostruki CD greatest hits i par vinila fleetwood mac, i sto je najgore nije me blam da priznam da su i jedni i drugi totalno do jaja u tom najgrdjem obliku stereotipne rok dekadencije, narocito otkako sam procitao cocaine cowboys and singers-songwriters in LA canyons, kakvo vrhunsko stivo:lol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...