Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Imam priliku lolobriđidu da odgledam, o cemu se radi, gledao slusao ko konkretno, vrijedi li?
vrijedi samo ako se cure budu skidale. Edited by Biohemija
Link to comment
jesus-prayer-09.jpgholy-prayer.jpgmcke450.jpginternational_fireworks_2_b.jpgPet Metini grup svira u Beogradu 26. junaBEOGRAD, 29. januara 2010. (Beta) - Pet Metini (Pat Metheny), jedan od najcenjenijih džez i džez fjužn muzičara iz 1970-ih i 1980-ih, sviraće 26. juna sa svojom grupom u Sava centru, saopštila je danas ta beogradska ustanova.Metini upravo kreće na svetsku turneju radi promocije albuma "Orćestrion", objavljenog ove sedmice koji je dobio izuzetno dobre kritike u renomiranim muzičkim magazinima, kao što su "Vilidž vois" (Village Voice), "Ol abaut džez" (All About Jaž) i "Glajd" (Glide)."Orćestrion" sadrži orkestarsku muziku stvorenu upotrebom akustičnih i akustično-električnih instrumenata kojima se upravlja na razne načine uz pomoć kalema i pneumatike.Metini je rođen 1954. godine američkoj državi Misuri, a tokom kraćeg perioda studiranja u Majamiju, svojim umećem sviranja gitare toliko je zasenio jednog od svojih profesora, Čaka Lora (Ćuck Lorre), da je ovaj napustio muziku i otišao da radi na televiziji.Samo dve godine kasnije, 1974. godine, vrhunski talentovani Metini počeo je da predaje na Univerzitetu Berkli, a u to vreme je snimio i ploču "Jaco" sa Džakom Pastorijusem (Jaco Pastorius) i Polom Blejem (Paul Bley).Prvi solo album "Bright Size Life" snimio je 1976. godine, a godinu dana kasnije osnovao je, sa pijanistom Lajlom Mejsom (Lyle Mays), bend "Pet Metini grup" (Pat Methen Group), s kojim se i proslavio i s kojim dolazi u Beograd.Široj publici Metini je poznat po filmskoj muzici za film "The Falcon And The Snowman" (1985), na kojoj se nalazi i njegov slavni duet s Dejvidom Bouvijem (David Bowie) "This Is Not America"."Pet Metini grup" je, osim sa ovim albumom i singlom, najviše uspeha imao sa studijskim ostvarenjem "Offramp" (1982) i koncertnim albumom "Travels" (1983).
Link to comment

Koji su ovo seljaci:

King Khan & The BBQ Show24.03.10 Hamburg (DE) Ubel & Gefärlich (w/shout out louds)
A koja smo mi metropola: P.M., Air, Ramstein, Toni Cetinski...
Link to comment
U tem Hamburgu obicno i sviraju takve gedze. Svi u zadrugu i udri do zore. :s_d:
Kome pričaš, jedva se nekako navikoh na taj palanački mentalitet. U slučaju da ima još seljaka koji bi na igranku: nije 24.03. Übel&Gefährlich, vec 09.02. Prinzenbar. Ras, kakva si ti urbana gerila. :Dmala1_Izuvanje%20cipele.jpg
Link to comment
U slučaju da ima još seljaka koji bi na igranku: nije 24.03. Übel&Gefährlich, vec 09.02.
Ej, pa i ja sam prvobitno video taj 9. februar pre neki dan (ali se ne sećam gde), a ovaj martovski je sa njihovog sajta.Samo sam hteo da kažem da je vreme za i da mi se ide na neki r'n'r koncert.Edit:
U tem Hamburgu obicno i sviraju takve gedze. Svi u zadrugu i udri do zore. :s_d:
Počelo je još sa Bitlsima. Edited by Ras
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...