Jump to content

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

The Dirtbombs veceras. Tornado. ...Ali meni bilo lepo :)
Super da si ih i ti odgledala/odslusala i da ti je bilo lepo, naravno. znaci ponovo je bio epilog bubnjara na kraju? strava!!! i kaci te kompromitujuce fotke vamo da svi vidimo, a ne da saljes tu nekima na pm! :D
Link to comment
Super da si ih i ti odgledala/odslusala i da ti je bilo lepo, naravno. znaci ponovo je bio epilog bubnjara na kraju? strava!!! i kaci te kompromitujuce fotke vamo da svi vidimo, a ne da saljes tu nekima na pm! :D
Da, vidi se da je uvezban...obzirom na to kojom brzinom je uspeo da celu skalameriju transportuje.A slobodno se prijavi na mejling listu. :)edit: Hajde, kako fancy ne bi opet prigovarao, da dodam da je moj favorit bariton gitarkinja. -_- Edited by Pixie
Link to comment
Hajde, kako fancy ne bi opet prigovarao, da dodam da je moj favorit bariton gitarkinja. -_-
ma sta vam je ljudi?! izvinite, pogresio sam! bas je gitara, gitara-bas, tenor-gitara, otkud ja znam? de ste videli da hipster svira?! :rolleyes: na p4ku pise da sviraju s 2 basa, znam da kolins svira djitru, pa deduktivno pretpostavio da vazda ekstaticna devojcica svira bas! and who can blame me? kad sam onomad gledao animal collective - a to mi je uz dirtbombse bio najbolji gig ove godine, svirali su bez gitariste, a basistu ni nemaju. and who can blame them?(inace, kad sam ovde>> imao sam ove godine pravo, dasetakoizrazim, metamuzicko iskustvo. prvi put u zivotu sam u 1 godini pohodio 2 djez festivala (1 ovde 1 u inostranstvu). iako sam kompulsivnoverbalizujuci tip i, medju nama, muzika bez reci mi je totalna dosada - uzivao sam! uvek sam mislio - jebes muziku bez jasnog, brbljivog narativa. al sam shvatio da se super, bas hipsterski, osecam kad slusam taj dzez s 2. ljudima, pa se sve okrecem i smeskam, pa uzivam da gledam dok se ljudi oko mene smeskaju; zamisljam da se oni smeskaju zato sto se ja smeskam i ukrug... onda zatvorim oci i razmisljam o tome da slusam dzez i skapiram da mi se ideja o slusanju dzeza (medj ljudima) mnogo vise dopada od samog slusanja. a sto je najbolje, svaki dzez, van tog socijalnog kontexta, mi je podjednako dosadan, pa mi je na svakom koncertu bilo jednako uzivanje!poslednjih nedelja sam poceo intenzivno da slusam dzez i kad sam sam sa sobom. i to uglavnom pred spavanje, i podsecam se svih tih nasmejanih ljudi. bas fin svet.hocu reci, bas sam zavoleo dzez preko tih koncerata. ta (polovna) muzika - s fluidnom strukturom a bez reci - super je jer podscticajno deluje na asocijativne zone a i pogodna je za ucitavanja. coveku da zagolica dusu...stono kaze nas narod - muzika za opustanje :D ) Edited by fancy claps
Link to comment
ma sta vam je ljudi?! izvinite, pogresio sam! bas je gitara, gitara-bas, tenor-gitara, otkud ja znam? de ste videli da hipster svira?! :rolleyes: na p4ku pise da sviraju s 2 basa, znam da kolins svira djitru, pa deduktivno pretpostavio da vazda ekstaticna devojcica svira bas! and who can blame me? kad sam onomad gledao animal collective - a to mi je uz dirtbombse bio najbolji gig ove godine, svirali su bez gitariste, a basistu ni nemaju. and who can blame them?
ma ne brini, desava se. ali sam si kriv sto si krenuo tako hipsterski-ofanzivno. ;) a inace, drago mi je zbog tebe i dzeza i zelim vam sve najbolje. :)
Link to comment

Bio sam sinoć na svirci punk benda Birtija (ex Cokule bi pisalo u novinama u zagradi). Valjda punk bendovi moraju da imaju takva imena, šta li ... Ja sam kilometrima daleko od ove muzike, otišao sam po prijateljskoj liniji, ali je bilo odlično.Moram da priznam da sam bio potpuno fasciniram punom salom male Akademije i ponašanjem klinaca koji su bili. Pored toga što znaju sve pesme, žele svaku pesmu da pevaju sa pevačem, istrčavaju na "binu", grle se sa svima, baš ih pogadja muzika. Verovatno je to zbog socijalnog konteksta i potpune eksplicitnosti tekstova (jedan od najboljih "Može li bez kaucije" u kojoj se traži pivo bez kaucije, ili pesma o grebanju o prijatelja koji radi i koga svi vole kada primi platu , i slično). E da, hit je bila i pesma posvećena Judge Dredu. koji im je neka zvezda vodilja ...

Link to comment

Nisam dovoljno (u stvari uopšte) verziran u tim školama (znam samo stara škola - nova škola), pa ako bi moglo neko pojašnjenje...edit: sad se setih da se vi sigurno znate jer koliko se sećam svirali ste sa jednom od verzija tih bendova (Miki Pirs ako se ne varam) na nekom festivalu u SKC-u ...

Edited by Lezilebovich
Link to comment

veoma. Taj bend cine uglavnom clanovi benda Cokule koji je bio fasisticki (ne otvoreno nazi) ali onako, lepo fashovski u fahu Direktora (Tesktovi tipa: Srusicemo Tiranu, Pisam na kineski restoran, Dobar komunista je mrtav komunista, kinezi mu otimaju posao i smrde..). Ja znam da se na to u BG gleda kao na streetpunk zezanje i apoliticnost (apoliticnost je kad si, u najmanju ruku cetnik ali volis i Clash jer lepo sviraju, mada i Ljotic ume da bude apolitika ako zatreba).To bi bilo sve od mene na ovu temu.

Edited by Mp40
Link to comment

Prema linku koji je Lezilebović ostavio, klinci su Oi! a tu se lako zastrani, sve je to njima pank, šta zna dete šta je Cock Sparrer a šta Screwdriver.A stoji da empejac svuda vidi četnike, jebali ga oni.

Link to comment

Da ne sirimo rapsravu, samo da odbranim Cokule :). U stvari, mozda ne mislimo na iste Cokule, ali u ovim mojima je cak svirao i jedan SDU-ovac , a jedan bivsi clan sada svira amerikanu i lozi se na bluz, treci i cetvrti su nastavili svojim tokom...Elem, fasisti nisu sigurno, a za ove druge bendove niti znam niti me briga :)... end of trolcine

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...