Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

kad je sledeci ivent u chilltonu?

moj jebemliga kad, al svrati, pa da slušamo werewolf :) najaviću ovde, samo da mi se da raspored. pretpostavljam posle 20. decembra

Link to comment

Zapravo je najzanimljivija stvar bila Morisejeva 30-minutna selekcija oldies but goldies video spotova koji su bili pustani na bini pre pocetka koncerta. Ko je to pazljivo pogledao a onda malo prostudirao njegov danasnji scenski nastup i gestikulaciju, mogao je da donese ocigledan zakljucak, da je njegov ocigledni koncertni uzor Sarl Aznavur (ali da je nazalost jako daleko od njega u skoro svemu).

 

Aj napisacu, vidim da nisam bas usamljen. Ozbiljno, tezak krs od koncerta. A pocelo sjajno, sa Queen Is Dead, pa jos neki njegov hitic i onda ponor u mediokritetsvo poslednje ploce koje ne prestaje, prestaje, prestaje.... Morisej u dobroj fizickoj pojavi, ne bi rekao da je bio pod nozem skoro kao sto se pominje. Bend u majicama sa njegovim likom, ovde treba smajli sa Jovom Radovanovicem. Momci ljuti tezgarosi, sve navezbano pod konac a kurcu ne valja kako zvuci, sto se videlo kada su posle 80 minuta torture pokusali da odsviraju How Soon Is Now. Sto je razgalilo pristune, a verujem da bi najvise Dzonija Mara da je mogao da cuje ovo blasfemicno izvodjenje.

 

Nije mi bilo ni tuzno, nije bilo momenata sazaljenja posto je ta njegova groteskna samouverenost u sopstvenu velicinu takva da si u fazonu, dobro care neka ti bude. Magija nula, harizma nula, bilo sta sto nije fitness trening, nula. Jbga.

 

Ovo sto rece Hamlet glavni utisak. Lep svet i vise zena nego muskih, narocito lepih na nacin koji odavno vec nije u modi u Srbiji. Na stari nacin. Kad sam se konacno diskonetovao od zbivanja na bini posle nekog vremena, uglavnom sam sarao po publici i prepoznavao lica koja nisam video decenijama.

 

E da, izasao sam posle How Soon Is Now, ako se posle toga bundeva pretvorila u kociju a zaba u princa, izvinjavam se na promasenoj temi.

 

Ozbiljno, težak krš od analize koncerta. Praktično - fijasko.

 

Magija analize certa - nula, harizma teksta - nula, fitness trening - nula.

 

Zamisi ovako pišeš o onakvom Morisi certu.  Hahahaha... pa to O2 Areni da pročitaš ili još bolje - projektuješ na platnu, pa da se cili London smeje. 

 

Inače, poslednji deo analize je oke - lep svet, lepe cice. To je lipo. Tu već ima neke magije. 

Link to comment

Kad smo vec kod cole, ispratih moza u zagrebu...umesto kick the bride svirali certain people i malo istumbali setlistu.

dosta ljudi u moz/smiths odeci, gomila cveca, guranja u prvim redovima...verovatno nisam previse objektivan ali u beogradu je bilo bolje - vise pevanja, bolje informisani fanovi/streberi. Nekako je delovalo na silu nabrijano, lozenje radi lozenja - morisi je tu bio manje bitan.
Ali necu da se previse zalim, morao sam da imam svoju zabavu i dobio sam je + zagreb je jebeno divan grad sa bolesno bezbriznom, bozicnom atmosferom - na sve strane ukrasi, ogromno klizaliste, nekakve svirke na otvorenom, bozicni hor, vino, hrenovke...zapadna evropa


edit: sem paviljona 9 velesajma, ono je istocna evropa samo tako

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Edited by ParaPsycho
Link to comment

Moja komsinica bila pre 25 godina,dok nije bio ozenjen :misko:

Ja upoznala jednu ženu, koja radi u kasarni u Valjevu.. navodno je Čola tamo služio armiju, pa se i ljubila sa njim.. kaže bio fin mladić, voleo jest' tulumbe do iznemoglosti..
Link to comment

Bio na TBFu u mikseru. Kad je već bio kraj i malo popalili svetla vidim 2x20 dinara na podu. Nisma ih pokupio. Onda vidim 200 dindži e tu sam se već sago. Kući se na ulici saginjem za 5 dindži.

Link to comment

Ne slušam TBF i sl, dva dana pre svirke smo puštali plejliste na jutjubu da bi znao još neku stvar osim onih koje sam već čuo. Prvenstveno sam išao u BG kao vozač da bi drugi mogli da se toksikuju.

Dal me je svirka obogatila, nije nikako sa malim pivom od 240 rsd, meni je bilo ok, dopalo mi se jer sam osetio neku iskrenost, kad vidiš onog debelog čoveka u majici bez aplikacija nekako mu veruješ (za razliku od one uniformisane predgrupe). I kad kaže hvala kaže to od srca, bio je i onaj drugi spontani bis.

Ozvučenje mi loše, ima samo par onih visećih andraka i monitora, mikrofonije, prekida mikrofon...za pivo od 240 rsd to mora bolje.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...