Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Sto je najbolje, kad sam te kucnuo po ramenu, tvoja supruga mi se ljubazno nasmešila.

Viđen i neko u ppp majici i daddy cool na izlazu.

Moj utisak, a i žena ga deli, gomila pristojnog sveta na jednom mestu.

Smorio sam se ali mi je baš bilo prijatno

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

 

Video sam te krajickom oka!

 

Sta reci™... ja sam svoje razocaranje doziveo na Exitu, sad sam dobro znao kakvoj mecki idem na rupu, prilagodio sam se i super proveo!

 

Da skratim pricu, imam 39 godina, Morisi mi je utociste od 15-e, tako da ne mogu mnogo da mu zamerim. Uvek je bio tu za mene. Sto ga nisam gledao u bolja vremena, ko mi je kriv.

 

Da sam izasao posle prve tri pesme (The queen is dead, Suedehead, Speedway), ili da se on pokupio sa bine, ne bih imao zamerku. 

 

Mene usrece male stvari, npr kad izmeni stih "...I never even knew what drugs were" u "...I still don't know what drugs are" ... pri cemu je proslo skoro 30 godina

 

Ne znam kakav je sa tom bolescu, ali nadam se jos jednoj turneji, sa Best of repertoarom, kao na 25 Live DVD, pa da izginemo ki Mancester, svi zajedno.

 

edit: kupljen poster The queen is dead, ispred Salford lads cluba!

Edited by Daddy Cool
Link to comment

Ja sad dosao gajbi. Isao posle tamo vamo,jbg,i mladji sam od vas uglavnom. ;) Meni bilo super,znao sta da ocekujem,kukao sam naravno,bar 45 min za hitom i tako. Fin svet,prijalo mi sve,video Gazzu;)),Zeljka Roze Poze,Tomu Grujica(nije da vas dovodim u neku vezu,cist opis) itd itd,sve u svemu,lepo vece. Cekao sam na Every day is like sunday,otpevao sam sa sobom,setio se 10000 maniacs,svidelo mi se pre pocetka Dont dictate...Slazem se sa svima vama,bilo je i sranje,bilo je i fino,al ono,lepo se osecam sad. Aj,da smo zivi i zdravi. :)

Link to comment

 

 

Aj napisacu, vidim da nisam bas usamljen. Ozbiljno, tezak krs od koncerta. A pocelo sjajno, sa Queen Is Dead, pa jos neki njegov hitic i onda ponor u mediokritetsvo poslednje ploce koje ne prestaje, prestaje, prestaje.... Morisej u dobroj fizickoj pojavi, ne bi rekao da je bio pod nozem skoro kao sto se pominje. Bend u majicama sa njegovim likom, ovde treba smajli sa Jovom Radovanovicem. Momci ljuti tezgarosi, sve navezbano pod konac a kurcu ne valja kako zvuci, sto se videlo kada su posle 80 minuta torture pokusali da odsviraju How Soon Is Now. Sto je razgalilo pristune, a verujem da bi najvise Dzonija Mara da je mogao da cuje ovo blasfemicno izvodjenje.

 

Nije mi bilo ni tuzno, nije bilo momenata sazaljenja posto je ta njegova groteskna samouverenost u sopstvenu velicinu takva da si u fazonu, dobro care neka ti bude. Magija nula, harizma nula, bilo sta sto nije fitness trening, nula. Jbga.

 

Zbog prvog bolda bih isao zbog drugog ne bih. Na kraju je zafalilo i vremena.

 

Nego jel bilo nekog obracanja publici, ono kao rondanje na srpskom, mir u svetu i ostalo? :fantom:

Link to comment

mozda nismo bili na istom koncertu al meni je bilo sjajno…u fan pitu je delovalo da nije bilo zalutalih i zaludnih kao na exitu, vecina je bila upoznata sa novim albumom.
na pocetku je zvuk bio ocajan, narocito u toku queen is dead, ali se sredilo posle. morisi veoma raspolozen, nalozio je ljude da je poslednji album nominovan za gremi, manje vise rekao da je beograd ruzan grad i par puta dobra vece i huala. nije spominjao zene, ni nase ni tudje.
bend u majicama na kojima NIJE morisej, a ni carls barklej. izgledalo je da se zabavljaju, da im tezga nije tesko pala.
kao sto se u fan pitu znalo i pre pocetka, najvise sviran novi album, kiss me alot, bullfighter, not a man, naslovna - odlicno prihvacene/otpevane. zabod je isao na sporijim - smiler with knife i bride down the aisle. meat is murder na kraju i tad je vec picila neka hladna ventilacija i u kombinaciji sa video snimcima zlostavljanja zivotinja svi se smrzli i smirili.
na bisu je isla asleep, koju je otpevao iz prve i na visokom nivou, kako mi je receno od muzicki obrazovanih osoba u mom drustvu. za kraj everyday is like sunday otpevana horski, morisi je delovao zadovljen kao i publika koja je cekala jos jedan bis.

inace grozan prostor za svirke sa krs organizacijom. bina postavljena nisko i sta su videli ljudi dole niz hangar(pogotovo iz vip prostora) ostace mi misterija. trebalo nam je pola sata da pokupimo stvari iz garderobe i da izadjemo. publika od 6 do 66, bilo je vise ljudi nego sto sam ocekivao.

Edited by ParaPsycho
Link to comment

Meni bilo odlično, doduse ne kao 2006., ono je bilo ushicenje. nikog s ppp nisam videla, al pored nas bili BS s dečkom, dok se nismo povukli skroz nazad zbog gužve

Posle certa išli na šiš u neki budzak meksickog naziva , unatoc videu za meat is murder :(

Link to comment

Pribojavao sam se 2006 (ma koliko je festivalski koncert druga prica),a  bila su dva odlaska sa bine u toku turneje. Bez obzira na preterivanje sa novim albumom (koji je sasvim ok - posebno World peace is none of your business, I'm not a man, Istanbul...ali, brate, svirao je deset pesama sa istog) i par nepotrebnih, sporijih stvari, sveukupno vrlo dobar 4.  Nije bilo iznenadjenja,  svirao je ono sto je na turneji sa dodatnim akcentom na nove stvari. Ocekivan pocetak sa Queen is dead, kraj sa Meat is murder, Asleep na bis. Sta znam, vidi se da voli novi album, pritom bio raspolozen kao malo puta na turneji. Medutim, bilo je petnaestak minuta praznog hoda u sredini koncerta, prilicno je izduvao ljude, da bi ih onda digao sa How soon is now.

 

Pored istih utisaka o prijatnom  svetu koji je dosao i krs prostoru, valja reci da je  klatno sasvim otislo u pesnicku stranu i to je valjda prirodna stvar kod njega. Na Asleep je bio u potpunom mraku, svi znamo i zasto, ali kroz celu turneju provejava taj mracan sentiment da je kraj vrlo blizu. Strasno bih voleo da nije tako, da se previse baca u mrak, ali...Malo je povadio fleke™ sa Everyday is like Sunday na samom kraju, dve pesme na bis vrlo retko je bilo na turneji.

 

Jbg, ko ga voli bilo mu je fino, ko je smitsovac ostao smorio se.
 

Edited by Yoda
Link to comment

+1

 

meni bilo super jer nisam otišo na koncert nego gledo fargo i sad ću da spičkam te pare na 1 extra duks :fantom:

i meni, ali ja bih tu primadonu gledao samo da mi neko plati (nisam skup, doduše). otiš'o u čilton bife da slušam najvećeg kralja djinga žiku intoxicu i blebetao sa hristoludilom i još par ljudi kako mi je bilo vrhunski u zabregu za vikend (). i tamo je bio neki fini svet, ali nije tako veliki prostor kao ta hala ili koji moj je to već. onda neko reče da je morisi završio i da se očekuje da se pojave oznojeni fanovi, pa sam utek'o. drago mi je da su se neki lepo proveli, a još draže za ove koji nisu  :evil:

 

nije da narucujem kao u kafani, samo pitam bad musica. allah-las najavljuju novu evropsku turneju, sa more dates TBA. ima li sanse, ima li interesenata?

hm, gde si to video? ovde piše da je sve popunjeno. u čemu je fora da se toliko ljudi loži na ovaj sasvim prosečan psych u momentu kad tim žanrom dominiraju night beats, tos, king gizzard and the lizard wizard? pride sam čuo da su uživo bulja (dibidus beskrvni), ali čitajući neke komentare ovde (išao sam iako sam znao/la da će biti sranje, a isto mi se desilo i onomad na exit-u...) izgleda da se baš to i traži. pregazilo me vreme, šta li  :fantom:

Link to comment

bemliga, na njihovoj FB stranici ima datuma za Belgiju i Francusku, ostalo pise TBA. sto se lozenja tice, njihov s/t mi je otkrovenje, jedan od najboljih albuma koje sam cuo u poslednjih nekoliko godina, a pritom uopste ne pratim tu scenu. ono sto sam gledao njihovih par live snimaka na YT, to je upravo ono sto sam i ocekivao od njih. ne beskrvni, vise sprzeni suncem i drozom :D

 

2qu2a6s.jpg

 

sa druge strane, ima i Holandija, moguce da se nece spustati do juga ko ove godine. ko me jebe kad nisam stedeo za Solun

Edited by assück
Link to comment

bemliga, na njihovoj FB stranici ima datuma za Belgiju i Francusku, ostalo pise TBA. sto se lozenja tice, njihov s/t mi je otkrovenje, jedan od najboljih albuma koje sam cuo u poslednjih nekoliko godina, a pritom uopste ne pratim tu scenu. ono sto sam gledao njihovih par live snimaka na YT, to je upravo ono sto sam i ocekivao od njih. ne beskrvni, vise sprzeni suncem i drozom :D

 

2qu2a6s.jpg

 

sa druge strane, ima i Holandija, moguce da se nece spustati do juga ko ove godine. ko me jebe kad nisam stedeo za Solun

pisao sam upravo agentu koji radi evropsku turneju i pitao da li sviraju negde u blizini, je li turneja zaključena i ima li još neke šanse za koncert ovde i u zagrebu. ako ima, odgovoriće. 

Link to comment

mozda nismo bili na istom koncertu al meni je bilo sjajno…u fan pitu je delovalo da nije bilo zalutalih i zaludnih kao na exitu, vecina je bila upoznata sa novim albumom.

na pocetku je zvuk bio ocajan, narocito u toku queen is dead, ali se sredilo posle. morisi veoma raspolozen, nalozio je ljude da je poslednji album nominovan za gremi, manje vise rekao da je beograd ruzan grad i par puta dobra vece i huala. nije spominjao zene, ni nase ni tudje.

bend u majicama na kojima NIJE morisej, a ni carls barklej. izgledalo je da se zabavljaju, da im tezga nije tesko pala.

kao sto se u fan pitu znalo i pre pocetka, najvise sviran novi album, kiss me alot, bullfighter, not a man, naslovna - odlicno prihvacene/otpevane. zabod je isao na sporijim - smiler with knife i bride down the aisle. meat is murder na kraju i tad je vec picila neka hladna ventilacija i u kombinaciji sa video snimcima zlostavljanja zivotinja svi se smrzli i smirili.

na bisu je isla asleep, koju je otpevao iz prve i na visokom nivou, kako mi je receno od muzicki obrazovanih osoba u mom drustvu. za kraj everyday is like sunday otpevana horski, morisi je delovao zadovljen kao i publika koja je cekala jos jedan bis.

 

inace grozan prostor za svirke sa krs organizacijom. bina postavljena nisko i sta su videli ljudi dole niz hangar(pogotovo iz vip prostora) ostace mi misterija. trebalo nam je pola sata da pokupimo stvari iz garderobe i da izadjemo. publika od 6 do 66, bilo je vise ljudi nego sto sam ocekivao.

Isti utisak, u fan pitu je bilo odlično i svi su pevali.. nije bilo guranja.. organizacija bzvz, tj jaknu nisam ni ostavljala u garderobi, ali kad sam na kraju probala do toaleta.. jbt, izašla iz fan pita, sale, pa u krug.. ponovo sala, pa krug po istoj.. to mi je oduzelo pola h..

on je bio raspoložen i nasmejan, meni definitivno bilo super, pivce, dragi ljudi i mjuza koju volim.. šta više treba..

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...