Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

jel ovde na delu neka zavera cutanja protiv american music club?
ne umem da opisem osecaj na outside this bar, i znam da je pesma potpuni zicer, ali to nista ne menja. savrsen koncert.iste te dve reci napisane perom zikice simica:
AMC: Sfumato bluz izgubljenih duša"American Music Club" su sinoć u Velikoj Sali SKC-a održali neverovatan koncert. Jedan od najboljih ikad u Beogradu. Mark Ajcel i njegov zloguki orkestar su rok muzikom ljudsku patnju i očaj pretvarali u lepotu i ushićenje.Jednog dana kad budem stao ispred svetog Petra i kad me bude pitao: 'šta si dobro uradio u životu?', reći ću mu: 'Ja sam osamdesetih i devedesetih godina XX veka u Beogradu intezivno emitovao pesme sastava 'American Music Club''. Verujem da oni koji su bili na jučerašnjem koncertu dele moju nadu da je to delo kojim se može zadobiti mesto na nekom rajskom proplanku.Tačno u deset sati "American Music Club" su izašali na scenu Velike sale SKCa. Izgledali su kao putujući glumci kostimirani za neki Brehtov komad.Sfumato, zeleno-crveno svetlo je učinilo da ceo ambijent zaliči na neki dekadentni kabare koji smo imali prilike da viđamo u filmovima Dejvida Linča.Mark Ajcel, koji je izgledao kao Franc Biberkopf iz Deblinovog romana, odnosno Fasbinderove serije 'Berlin Aleksanderplac', bio je uobičajeno nervozan i smeten. Uspeo je, nekako, da pozdravi publiku i najavi prvu pesmu - 'Western Sky'. Tako je počelo, u to sam siguran. šta se kasnije dešavalo ne znam. Odmah sam odlepio, odleteo do plafona i tu uživao u najčistijem mogućem artističkom doživljaju. Krajičkom uma sam prepoznavao pesme, bio svestan oduševljenja publike, fenomenalnog benda na sceni i izuzetnosti celog događaja.Setlista je bila odlično sastavljena. Pesme sa početka karijere benda - 'Outside This Bar' - dolazile su posle najnovijih 'All My Love' i 'All The Lost Souls Welcome You To San Francisco'. Likovi slični onima koje smo upoznali u pričama Rajmonda Karvera naseljavaju pesme Marka Ajcela. To su nevoljnici najrazličitije fele: narkomani smrti naklonjeni, tuberkulozne prostitutke, predelirantni alkoholičari, vlasnici HIV i HCV virusa, posustali i posrnuli.Ajcelov talenat sastoji se u magiji koja sirove i strašne fakte ovih sudbina pretvara u elemente odmetničkog mita koji plene iskrenošću i hrabrošću. Fenomenalne pesme, koje su mu nekoliko puta donele titulu najvećeg živog singer-songrajtera, proizvod su tog procesa. One su lepe, uzvišene, nadahnute i nesvakidašnje.Moćni Ajcelov glas, specifičan način interpretacije i imanentna rokerska pravovernost daju im himnična svojstva. Organizatori su uspeli da obezbede fantastičan zvuk, koji inače nije svojstven ovoj sali, što je celom događaju dalo poseban kvalitet.Ajcelova solo interpertacija numere 'Firefly', dok su se tonci i ostali članovi benda borili sa iznenadnim tehničkim problemima, posebna je priča.Naročito njegovo parodiranje gestova karakterističnih za gitarske heroje. Izvođenje na bis pesme 'Bad Liquor' je bilo potpuno, ali sjajno iznenađenje. Najrokerskiji trenutak koncerta svakako je bio kakofonični kraj pesme 'The Windows Of The World' kojom se završio zvanični deo nastupa. Vudi i drugi gitarista podvrgli su svoje instrumente neviđenom teroru na opšte oduševljenje auditorijuma. Koncert je okončan drugim bisom i delikatnim izvođenjem napeva 'Jesus' Hands'."American Music Club" je apartna pojava na rokerskoj sceni. Beogradska publika je sinoć umela da prepozna njihovu izuzetnost i da razume njihovu naklonost prema 'poniženim i uvređenim'. Time je pokazala svoju zrelost i rokersku pravovernost. Na taj način je postala i važan element ovog koncerta koji će ostati zapamćen kao jedan od najboljih koji se ikada zbio u ovom gradu.
recenzija@b92/kultura Edited by holden kolfild
Link to comment

Treba da bude Hala 12 na sajmu. To je prostor koji je do skora bio zauzet, sada je oslobodjen a u sustini je odlicna koncertna dvorana kakva upravo nedostaje Beogradu, kapaciteta do 4000 ljudi.Becksperience je dogadjaj.

Link to comment

American Music Club su imali spektakularan koncert! Jeste da sam ja neobjektivan kada su oni/Eitzel u pitanju, ali je bilo odlicno, nastup, zvuk, publika...Mark je mnogo simpatican onako krupan i smeten... ovo sto kaze Zikica, junaci iz prica Rejmonda Karvera, samo sto mislim da nisu bili sinoc samo u tekstovima pesama...Evo setlista po secanju, znam da mi neka nedostaje ali nije ni bitno. Western SkyWhat Godzilla Said To God When His Name Wasn?t Found In The Book Of LifeAll My LoveApology For An AccidentAnimal PenNightwatchmanAll the Lost Souls Welcome You To San FranciscoThe StarsWindows on the WorldAnother MorningHomeWhat Holds The World TogetherGratitude WalksBad LiquorJesus' Hands

Link to comment

AMC ga pokidase sinoc, skroz! Set lista iz snova. Jebeni Bad Liquor - umalo se nisam komirao kada sam je cuo, u zivotu nisam mogao pretpostaviti da ce je svirati! Neka me neko ispravi ako gresim, mislim da sa Takeshijevog spiska fale samo Fearless, Firefly i Outside this Bar. Zikica napisao savrsen prikaz ovde

Link to comment
AMC ga pokidase sinoc, skroz! Set lista iz snova. Jebeni Bad Liquor - umalo se nisam komirao kada sam je cuo, u zivotu nisam mogao pretpostaviti da ce je svirati! Neka me neko ispravi ako gresim, mislim da sa Takeshijevog spiska fale samo Fearless, Firefly i Outside this Bar. Zikica napisao savrsen prikaz ovde
xaxa, pa vi ste nevidjeni pacenici. ja to ne bi gledao ni za ektar gibe, al, nema veze. vazno da je vatra jos uverk topla. kakvi pateticari.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...