Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Ne, radi se o Delta Maxiju ;) Znam da zvuci neobiocno, al ono malo sto sam cuo i mene je iznenadilo. Kako je to jedan od tehnicki najkompletnijih sviraca, nadam se da se i duhovno osetio spremnim da svira tako nesto, jer je to po meni otprilike duhovno najzahtevnija vrsta muzike (ne racunajuci sevdah, of course :P ). Da ne gusimo topic, ako budem u gradu, svakako cu otici, pa cu pokusati da iznesem utiske na adekvatnom topiku.

Link to comment

Utorak, 7. oktobar, Kulturni Centar REX, 21h:Talibam! &Belgrade Noise Society4050905.jpgTalibam! je duo iz New York-a kojeg cine Matt Mottel ( sintisajzer ) i Kevin Shea ( bubnjevi ).Ova dva muzicara su prisutna na njujorskoj sceni vec duzi niz godina, svirajuci i snimajuci albume sa raznim muzicarima i grupama. Matt Mottel je od svoje 16. godine non-stop po klubovima New Yorka, blastujuci tamosnju publiku sa njegovim opicenim zvucima koje proizvodi sa sintisajzerom. Do sada je svirao sa Awesome Color, Deerhunter, Akron/Family, Chris Corsano, Ras Moshe, Sean Meehan i mnogim drugima. Ima i svoj bend pod imenom Shadow Maps.Kevin Shea je bubnjar koji je poznat ljubiteljima alternativne, experimentalne i rock muzike po raznim sastavima u kojima je svirao poput Storm & Stress, Coptic Light, Peter Evans Quartet, Mostly Other People Do The Killing, Sexy Thoughts i drugima.Albumi koje su Talibam! snimili su objavljivale etikete kao sto su Azul Discographica, Blackest Rainbow, Gaffer Records a njihove pesme su se pojavljivale na mnogobrojnim kompilacijama, izmedju ostalih i na Less Self Is More Self, koju je 2006. godine objavila etiketa Ecstatic Peace, koju vodi Thurston Moore iz Sonic Youth.Njihovi albumi dobijaju uglavnom hvalospevne recenzije po raznim eminentnim magazinima kao sto su The Wire, Dusted Magazine, Flavorpill NYC i drugima.Njihova muzika je eksplozivna, free jazz/free rock ekstaza u kojoj razni ljudi nalaze razlicite reference : Sun Ra, punk, Sonic Youth? Humor koji poseduju ova dva muzicara se moze cuti i na njihovim albumima i koncertnim snimcima koji predstavljaju vrlo realnu sliku njihove komunikacije sa publikom kao i izmedju njih samih.Dosadasnja diskografija broji mnoga izdanja, izmedju ostalih :Talibam! ( Evolving Ear 2005.)Hungry Hungry Hemispheres ( The Fair School 2006. )Burns And Gutter ( Gaffer Records 2007. )Live At The Tonic, New York ( Blackest Rainbow 2007. )Ordination Of The Globetrotting Conscripts ( Azul Discographica 2007. )The Excusable Earthling ( Pendu Sound Recordings 2007. )ulaz:350rsd

Link to comment
popboks"Dvadeseti maj naredne godine je datum kad će grupa Depeche Mode da poseti Srbiju, saopšteno je pre nekoliko tenutaka na press konferenciji u Berlinu.Taj datum je upravo osvanuo na zvaničnom sajtu benda, koji će u Beogradu zasvirati na Ušću, u sklopu Tuborg Green Festivala.Ova grupa je u svim dosad većim anketama želja publike u Srbiji bila na prvom mestu, pre Rammsteina, Oasisa, Coldplaya, a veći domaći promoteri se već pola godine nadmeću u tome ko će da ponudi veću sumu za honorar DM.Tuborg je firma koja Depeche Mode dovodi i Sofiju dva dana pre i u Zagreb dan posle Beograda.Tour Of The Universe 2009 kreće u Tel Avivu 10. maja 2009, a završava se 11. jula u Portugalu."
Link to comment
Depeche Mode @ Tuborg Green Festival
Одлично, таман су људи заборавили сјајну организацију и незабораван провод у Инђији.
Link to comment
Одлично, таман су људи заборавили сјајну организацију и незабораван провод у Инђији.
A ne! To su neki ravničari organizovali pa je ispalo sranje. A sranje su izazvali nestrpljivi beograđani koji su toliko razmaženi da su navikli da mogu da odu sa koncerta za manje od tri sata. Sada neće biti takvih probema. :P
Link to comment
jel ovde na delu neka zavera cutanja protiv american music club?
ha!ja se onomad raspitivala kada se karte pustaju u prodaju i svi cutali...elem, da ne bude zavera, meni bilo .... WOW! a nisam neki veliki fan, tj. skoro ih otkrila preko prijatelji koji jeste veliki fan i koji je sanjao o ovome (i to dobiJo za rodjendan) i bilo mi je fantasticno!kakvu su, tj. kakvu je atmosferu napravio, kakav glas ima i koliko iz sebe peva (i svira)i, ko sto rekoh na love, + 1 odlican bubnjar + 3 gitare.jedan od meni boljih koncerata.sad, nek neko drugi ko ume da pise o muzici (posto ja n'umem), napise dalje...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...