Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

billy bragg jos jednom objasnio, ovoga puta u prosli petak u frankfurtu. odavno nisam otpevao ceo koncert od pocetka do kraja, sa sve izmenjenim tekstom u sexuality (ne, nije partizan belgrade) i waiting for a great leap forward billy nam je otkrio i jednu tajnu, da je sa kraftwerkom trebao da uradi album mermaid autobahn :lol: , po tekstovima woody guthrie-a.potom je izveo new england u kraftwerk verziji :ziga:i naravno najveci hajl za 2 i nesto sata bb koncerta i pored toga sto je jedva stajao na nogama zbog prehlade + glas u raspadu
:pera:
Link to comment

ovde u Pertu bese neki pank festival u nedelju, isao sam zbog dva benda: Snuff i Black Flag.Snuff volim od negde 1988/89. Jeste da imaju gomilu osrednjih stvari, ali je ona druga gomila meni najbolje sto je melodicni pank ikad dao. Mada, i taj termin melodicni pank mozda bas i ne vazi za Snuff, ima tu dosta soul-a otprasenog na pank nacin. Obrade su im takodje skoro sve listom odlicne, narocito one japanske.Elem, sa bubnjarem Duncan-om sam pre godinu dana bio u kontaktu oko moguceg koncerta ovde, pa se lik javio par dana pre nego su dosli u Pert, a na sam dan festivala mi je poslao SMS i, izmedju ostalog, pitao da li mogu da im nadjem neku vutru. ja, kao svaki dobar domacin, nisam mogao da im ne izadjem u susret i 20-ak minuta kasnije ceo bend se pojavio u kombiju ispred nase kuce. Dunacn je dosao da upozna familiju (zena mu je takodje Japanka, imaju 4 cerke, nadam se da su povukle na majku). Palo je potpisivanje ploca, slikanje, Duncan je cak i otpevao "Den Den" nasem klincu na japanskom (nakon toga sam morao klincu da pustam taj singl jedno 753 puta za redom).Uvece smo isli na svirku, Snuff su, ocekivano, pokidali. nazalost, imali su samo 40 minuta, pa nisam cuo bar jedno 10 favorita, ali sve sto su svirali je bilo odlicno. ipak, nije bilo "Lyehf Taidu Leikh" niti "Nick Motown", ali sve u svemu odlican koncert. Nadam se da dodju jednom na pravu svirku.Black Flag. Ko to ne voli ne zna sta je muzika. Ja volim godinama i to sve sto su ikad snimili/objavili, od ranih pank dana, do kasnih free-jazz-metal dana. svasta se zna o Greg Ginnu i koliko je zajebao sve bendove na SSTu sto se tantijema tice. elem, lik je "ponovo oformio" bend, sa pevacem Ron reyes-om (ako se ne varam, drugi pevac ikad u BF), nekim idijotom od bubnjara i mladim basistom. Nisam nostalgicar, verovatno ne bih isao ni da je postava Ginn/Rollins/Kira/Bill Stevenson u pitanju ako treba da se plati, ali karta je bila dz, pa sam ostao da odgledam i BF. Svi izvestaji sa turneje po Australiji su bili katastrofalni: te Ginn svira teremin, te Ron ne zna da peva, te basista gresi... U Pertu bese odlican koncert!Jeste, Greg Ginn je svirao teremin, ali u mozda 3 pesme i to dok je drugom rukom svirao gitaru, stvarajuci tako bucne solaze koje su zvucale skroz super. To je radio u novim pesmama, koje meni zvuce kao Black Flag danas, da se nikad nisu raspali. Basista je gresio samo u Six Pack na pocetku, steta, te ne znam kako je uspeo taj prosti rif da zajebe. Pevac je bio odlican sve vreme. Bubnjar je klovn.Elem, svirali su skoro sve ranije stvari koje sam hteo da cujem. Ipak, Black Coffee mi je zvucala ubedljivo najbolje, skoro bolje od studijske verzije.A onda se desilo sledece: sve vreme je pored Ginnovog pojacala bio neki lik za kojeg sam mislio da je roadie, ali se ispostavilo da je neki kreten Mike V ili kako se vec zove koji peva u Ginnovom bendu Good for You, a takodje je i cuven skejter. Elem, taj kreten se, kada se meni cinilo da je koncert zavrsen, uputio ka Ronu i rekao mu nesto, na sta je ovaj sisao sa bine, prosao kroz publiku mrmljajuci nesto sebi u bradu. Onda su taj kreten i lik iz Jugghead's Revenge otpevali Rise Above, zatim je samo kreten otpevao Nervous Breakdopwn (i zajebao je pesmu tesko), i kada je izgledalo da je gotovo basista i klavijaturista iz Snuff su se popeli na binu i svi zajedno izveli nesto nalik rhyuthm'n'blues jam sessionu... tri znaka cudjenja.sta se dalje desilo pise po internetu: Ron je napustio bend. ja sam imao srece da budem jedan od 100-150 svedoka kako je doslo do toga. u svakom slucaju, ako se gleda sama svirka dao bih 3,5 od 5 zvezdica. u sustini ne volim bendove koji se opet okupe, retko kada je to blizu onoga sto je meni u glavi zasto volim te bendove, ali jbg, svako treba od necega da zivi...

Link to comment

citao sam bas juce ali nisam skapirao da se to desilo u Pertu. eto, mozes da kazes da si donekle prisustvovao kreiranju ruzne strane pank istorije. nije mi padalo na pamet da skinem novi BF i da ga poslusam jer sam svoj sud o tome vec kreirao, ali mi je drago da mi se sud pokazao kao ispravan. Jebes Greg Gina, jebes Majk Valelija, teraj ih u kurac. zanima me samo da li ga Gin placa i da mu bude sekjuriti?

Link to comment

Po prvi put posle skoro 20 god Mick Harvey se odlučio na javno izvođenje svojih verzija Seržovih pesama... na ushićenje nekih od nas. (I ponovo u The Hi-Fi, iz nekog razloga vrlo popularna sala ovih dana).mick.jpg

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...