Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

u okviru vec zahuktalog NOVO DOBA festivala - danas u KC Gradu od 22h, vece Nema Tog Podruma kolektiva:nematogdoba.gif

Nuno Marques Pinto (Portugal) Kao glumac, pozorišni organizator, pesnik, performer i imaginarni član Patafizičkog koledža, preferira živu poeziju nad drugim vidovima ekspresije. Takođe je pripadnik raznih kolektiva koji radikalno kritikuju trenutno stanje društva. Stoga je alergičan na sisteme, doktrine i dogme. Kada alergije prorade, njegovi zubi i ruke počinju da rastu. _____ MSHR (SAD) MSHR je psihički domen između Brenna-e Murphy i Birch Cooper-a koji poprima oblik ceremonijalnih elektronika, interaktivnih zvučnih/svetlosnih/zonskih instalacija, bio-tehničkog interfejs dizajna i kvazi-virtuelne realnosti. www.mshr.info _____ Bajage (Srbija) Iako su aktivni od sredine devedesetih kao prva autsajder odežda Žitišta, ovaj hardkor mapetovski improvizatorski trio (Dve Bajage minus 1 plus 2) je tek na prošlogodišnjem festivalu Novo Doba imao svoj prvi, nemilosrdni javni nastup, zahvaljujući naporima NAUK.rs-a. Ove godine srpski skronk maestri će prezentovati retrospektivu duple kasete Dve Bajage koja tek što je izdata na Nema tog podruma, tako što neće odsvirati nijednu notu sa te kasete. Umesto toga, spelovaće Fetus sa slovom D od reči dada. www.myspace.com/dvebajage https://soundcloud.com/djarmati-marjan _____ Dotepenec (Hrvatska) Promocija kompilacije Namjerne Griješke – pop proizvodi elektronickih post-yu Ambivalenata u izdanju NAUK-a. Dotepenec – Samostalni diplomac, nepušač, bez kućnih ljubimaca, traži garsonjeru ili sobu sa zasebnim ulazom, bez depozita i insekata. Čajna kuhinja. Prednost lamperiji. Gluha soba. Linoleum. Ugovor. www.nauk.rs _____ Projekcija filma Saturnus (Ludo Mich/Belgija, 1971) i više Ludo Mich je slikar, skulptor, holografer, muzičar, umetnik performansa i učesnik Fluksusa, najpoznatiji po svojoj seriji panseksualnih filmskih interpretacija grčke mitologije i svemirskih priča koje su nastale šezdesetih i sedamdesetih godina. Između ostalog, Saturnus (1971), snimljen fish eye objektivom domaće radinosti, ostaje jedna od prekretnica belgijskog andergraund filma urezujući prizore čudnog trulećeg života u svemiru pravo u vašu lobanju. ludomich.blogspot.com _____ DJ set Nitkov [flexipunker] vrti i klati u 3/4 ritmu. Zaplešite valcer i tango u sablasnim rukama svoje prve ljubavi, uz melodije zlatne kao poljupci tog leta 1920… Sa moralnom kadencom u manirima. _____Nema tog podruma je belgijsko-srpski audiofilski pogrom kaseta i vinila koji vode Ignace De Bruyn i Milja Radovanović. Iako se protivi bilo kakvoj kategorizaciji, učinak ovog lejbela je fokusiran na čudake, autsajdere i neprilagođene umetnike, pošto su i oni sami semantički zarobljenici lažnih proroka kulturne hegemonije. Više objašnjenja o tome zašto se DIY ne piše DIE u ovom intervjuu: halfreleases.wordpress.com/2013/04/01/basement-deep-high-enough/
Edited by DarkAttraktor
Link to comment

ne mogu da spavam pa ću da vam iskucam jedan brz izveštaj sa ovogodišnje primavere.ovo mi je prvi put da posećujem solarne panele na obali barse pa ne bih znao da kažem je li spisak bendova impresivniji ili sabiji nego prošlih puta. dan 1.logično, čekiranje i overavanje cena alkohola i sličnog. san miguel više nije sponzor (toliko sam se raspitao o istorijatu), a jack daniels je predstavio svoju medovaču u prelepoj beloj ambalaži. bio je super adidas stage u obliku velike kutije patika (sa sve made in indonesia nalepnicom) kao i unplugged stage u obliku kofera za nešto muzikantsko. nažalost, nemam slike toga da ilustrujem. prvi bend koji sam pogledao su the vaccines. preslušavajući album zamišljao sam ih mnogo savremenije i hipsterskije ali me ovako više podsećaju na the gaslight anthem npr. ugavnom, simpatični momci koji oće da budu rokeri sa hitovima i to njihovo povremeno prženje je onako. može i jače ali okej je. simpa. mislim - popić, šta sad... publika je bila dobra. bilo je i stage divinga. sve u svemu za zagrevanje odlično. nema potrebe da pominjem da je zvuk bio kristalno odličan.

dan 2. ovde sam se alavo naložio da pogledam sedam nastupa što se pokazalo apsolutno neizvodljivim. za primaveru ipak treba bolje rasorediti kondiciju, a ne juriti celcijati dan po barsi, pa doći izmoren na nastupe. tame impala - nije loše za onog ko voli. valjda. previše 60ih, previše priče. nimalo nije leglo. dinosaur jr - bez starca nema udarca vol. 1 i pokazna vežba zašto ćemo da volimo nojz dok smo živi. ova dvojica skaču kao da im je 15, a ne 50. veoma energično, prošarano sa raznih albuma. ostaje žal što nije bila dont pretend you didnt know sa novog albuma ali smo dobili zanimljivo (više neočekivano nego odlepljivačko) pojavljivanje pevača fucked up i zajednički nastup.
bob mould - brzom brzinom smo se sjurili da vidimo i njega i moram da priznam da sam očekivao mnogo više od ovog nastupa. ne znam šta mi nije lego ali kao da se sva mouldova emocija raspršila u onom velikom prostoru. nekako je sve to bilo jalovo. grizzly bear - uopšte nisam fan ovoga ali nastup je bio, kako vele, pošten! prvo - ovi ljudi su ozbiljni muzičari, naročit basista, drugo - scenografija sa lampionima koji idu gore-dole je bila vrlo lepo osmišljena, treće - komunikacija sa publikom je bila taman, četo - publika neverovatno šarena i veoma orna za učestvovanje. (ovo ne pišem bezveze jer publika na primaveri na prvi pogled deluje kao gomila nesrećnih hipstera sa drvenim aksesoarom u rektalnom predelu.)
ovde je došlo do teškog umora te teška srca saopštavam listu teških prousta koje sam načinio i koje sam teško preboleo:four tetfucked upanimal collective moraću na ovom mestu da zastanem i prikupim snage za dalje pisanje.
Link to comment

zaboravio sam da pomenem da su se drugog dana kompletirali i prodajni štandovi, a među njima i moje omiljene posterdžije. koncept je da razni umetnici, ilustratori i dizajneri rade postere benodava za kokalne nastupe. to se producira malo luksuznije na lepšem papiru i u boljoj štamparskoj tehnici pa tako imamo vašar prelepih grafika raznih formata koje se cene od 25 do 10 jura. među izlagačaima su se pojavali recimo i http://telegramme.co.uk/ i http://lil-tuffy.com/ što su prilično zvučna imena.300.jpgja sam merkao ovaj pavement.sve u svemu, festival je drugog dana poprimio baš lepu, vašarsku atmosferu. kad kažem vašarsku, mislim to u najpozitivnijem mogućem smislu.dan 3poučen jučerašnjim iskustvom, malo sam se bolje isplanirao i rasporedio dragocene atome snage. opet, ovog dana nije ni bilo puno imena na koje inače odlepljujem.prvo smo gledali solange poznatiju kao mlađa sestra beyonce. nemam pojma kako bih to opisao. probaću da lupim. solange zvuči kao neka ženska verzija princea, malo alternativnija i ne na tom nivou naravno. devojka ima potencijala, biće nešto od nje. iznenadilo me je da ima hordu hipstera fanova. nastupila je na pitchfork stageu. meni je to bila zanimljivost. izgleda opako.http://www.youtube.com/watch?v=EAphvL-qDQonakon toga sam krenuo da pogledam breederse ali su me uvodni taktovi odveli ka jesus an the mary chainu. ne znam šta bih rekao. mislim da neki ljudi omatore sa stilom i još više dobju na autentičnosti. kao j mascis recimo. sa JAMC to jednostavno nije slučaj. ubrzo sam se i odavde izgubio (mada mi je jako krivo jer honey otevala bilinda butcher iz mbv što sam tek posle festvala saznao).premestio sam se na jima jarmuscha i njegov bend. koji je okupio jedno hiljadu ljudi, šta reći. jedino što mogu da prigovorim je da je onakva muzika adekvatnija nekoj sedećoj sali nego otvorenom prostoru ali to i nije prigovor. apsolutno sa oduševljen ovim nastupom. ne znam šta bih pametno napisao. eo vam pa slušajte.http://www.youtube.com/watch?v=4oM4lOvbXycveć posle ovoga sam bio u fazonu da je veče ispunjeno ali čekala nas je dilema. ići na blur ili se sa hardkor fanovima posvetiti swansima. ne slušam ni jedne ni druge ali sam čuo da swansi ubijaju na živim nastupima, a i tonska proba je obećavala. izbor je bio ispravan:http://www.youtube.com/watch?v=pZX1Vec46F0ovde imate ceo nastup. swansi su jedini svvirali preko sat ipo. (svi nastupi su bili oko sat, sat i 15.). publika fenomenalna. i staro i mlado. ovo je bio egzorcizam na delu. ubivanje sedmoglave aždaje. swansi su fantastični na stageu. ne postoji nezanimljiv lik u bendu. gyra je imao onaj fantastični tras nogom o patos ankon koga bi nastao kompletni krešendo. to je otprilike kao kad smo bili deca pa bacali petarde. gruneš jednom, dvaput, trpiut i naravno da ti ne dosadi, nego oćeš još pedeset puta. bilo je super kad je multiinstrumentalisti thoru (ovaj skroz levo) odleteo komad nečega čime je udarao po bubnjevima. poslednja pesma je traja 40 minuta. nastup je bio veoma elegantno završen tako da iako ima ihahaj improvizacije jasno je da se ritual drži pod kontrolom.svaka častsvašta sam propustio i ovog dana, što svesno što zbog nemogućnosti da se uklopim.broj ljudi se trećeg dana skoro udvostručio. sad već više nije bio vašar nego zvezda protiv barselone. jurnjava, hučanje, buka, galama. odlična atmosfera.moram da napomenem da su barselonjani generalno jako fini i mirni. nema guranja, ima izvinjavanja i incidenti ne postoje ni u mislima iako je količina narkotika za mene konzervativca apsolutno zastrašujuća. čak ni englezi ne prave pizdarije.

Edited by McCabe
Link to comment

dan 4sad sam već bio maksimalno nervozan jer sam zbog dešavanaj četvrtog dana i zapucao na festival. gužva je bila veća nego dan pre, a vetar je šibao kao da smo na severnom moru. temperatura se kretala između 11 i 18 stepeni i jednostavno mi je neverovatno da to tako može uspred sredpzemlja usred maja. to su neke zajebancije, to je nešto sa klimom, to ne može tako više!wu tang clan nisam odslušao do kraja. oni su bili korektni. to su ozbiljni ljudi. intelektualci. nisam uspeo da uočim ko je tu od meni poznatih članova.ali ona hrpa mršavih, bledolikih riba sa đozlucima iz 50ih i šortevima podignutim do sisa koja vrti levodesno šake sklopljene u w je daleko bilo. ovo je jedini nastup na kom nisam video nijednog crnca. pobegli ljudi što dalje od american apparel kataoga. mislim, kenjam i ja malo, naravno da mi ne smeta društvena struktura publike. ali brate, da je smešno, smešno je.nick cave je pri izlasku šutnuo u dupe (šale radi) jednog od seedsa, a zatim predstavio nekoliko ključnih stvari sa novog albuma (jubilee street i higgs boson blues) ali i raspametio nekim starim (from her to eternity, mercy seat i wheeping song). na kraju fantastična penetracija u publiku i kraj uz potresnu push the sky away. znam da je ovde bilo polemika oko novog albuma, lično mislim da je odličan ali svejedno. kroz 100 godina će se o ovom čoveku učiti na časovima književnosti i u srpskim srednjim školama.http://www.youtube.com/watch?v=T9t15po5Nbwna kraju najbolje!skoro dve dekade sam čekao da uživo vidim my bloody valentine. bio sam jaaaaako nervozan. em što sam mislio da neću naći dobra mesta, em što sam se bojao da oni neće biti baš to što očekujem, emo što...kevin shileds jste vidno mator ali bilinda butcher izgleda fantastično. usudio bih se reći, lepša i od kim gordon pa me banujte slobodno. uopšte, ceo stage je odlično izlgedao. jako svedeno sa belim i ružičastim pojačalima i četiri jaka svetla pozadi sa sve projetkovanim razmazanim fotkama. wall of sound i tremolo ručka! to je to. tu smo svi. zato smo i došli. bilo je svega. i sa isnt anithing, i sa tremolo epa, i sa lovelessa, i sa you made me realise epa i sa novog albuma. otprilike, za svaku pesmu se uzimala nova gitara. prelepi mustanzi i jaguari. publika se i ovde otkravila pa je bilo i pogoa, i stage divinga i svega. jedina zamerka je tehničke prirode, a to je da su se shieldsovi vokali jaaaaako slabo čuli. mada, nije da mi je puno kvarilo ugođaj.na kraju you made me realise koja je u drugom delu potpuno dekonstruisana i pretvorena u nešto poput onog čuvenog instrumentala "2"kojim su završavali koncerte osamdesetih i devedesetih. mislim da sam leteo.http://www.youtube.com/watch?v=dkj80YU6QzAposle ovog nastupa imao sam snage za još dva festivala sa po brat bratu 15 koncerata dnevno.tolko od mene. hvala na pažnji. p.s. neutral milk hotel je prvi potvrđeni učesnik primavere 2014.

Edited by McCabe
Link to comment
ne mogu da spavam pa ću da vam iskucam jedan brz izveštaj sa ovogodišnje primavere.
izvestaj je carski! :Hail:ovi grizzly bear lampioni deluju zanimljivo. :happy:pogledao sam spisak izvodjaca. surovo.
Link to comment

Daj još pisanja, postavio si kore, sad filuj! Ove godine od festivala stižem samo nekoliko dana na šuntavi Sziget, ali dogodine planiram makar tri komada - treba da proberem još po jedan švabensie i regionalni, ali Primavera je više nego izvesna i zato je sve ovo relevant to my interests...

Link to comment
e bas ga slusam na radiju i razmisljam da bi trebalo da odem na 1 njegov koncert :lolol:
isto :lol:mislim da je vreme da otvorim topik 's druge strane jastuka'... sad kad je balašević utihnuo.
Link to comment

umwite, hejtewi! :(bio sam zimus na bajazi i kontam da sam se ipak manje smorio nego što bih na primaveri. :puke: kako bio, tako što sam vodio starije dete na, nažalost ponovo uskrsli, tzv. festival "omladina" koji ne služi ničemu drugom nego da pokvareni ološ isisa budžet, lokalni tezgaroši koji prate tzv. izvođače dobiju kikiriki, publika tri sata kvalitetnog bedačenja, a lakoverni žvaku o urbanom duhu koji je selendra oduvek negovala. bajazita sam pre toga video upravo na poslednjoj omladini 1990. i tada je - pored strelnikoffa, brejkersa, kud idijota i majki - bajaga bio... pa jebi ga, bajaga. elem, o današnjim Mladim Lavovima koji su se takmičili za nagrade i priznanja poprilično govori fakat da ih je spešl gest star - obotokšeni, isfenirani, oziftovani i nasmešeni bajaga - gruvom, saundom i vajbom raskupusao ko tornado kokošinjac.

Link to comment

Ja sinoć gledala Fraktus, ne film nego "bend". Ne znam šta mi je bilo, a mogla sam da se zadovoljim samo filmom. Kakav treš i preterivanje u parodiranju, a malo sadržaja i ideja da popune oko sat vremena (muzičko-scenskog) programa, mada u principu zamisao filma i ove propratne "turneje" nije loša. Bilo je par zabavnih momenata.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...