Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Sergej sviro sve pesme bitlsa u bekstejdju i pogledom lovio ko ce da peva sa njim. Ljudi izbegavali.
Pics or it didn't happen!
uoči patnju na pjerovom licu :lolol:ne mogu da nađem nijednu sa mrčom...398475_2620590726289_1600816973_2446427_66842861_n.jpg
Link to comment
PMS u Bunkeru :naughty:
jbt, ko se još seća devojčica sa vidikovca :lol: ovo može da bude najbolji koncert samo ako je bio after party do iznemoglosti. Edited by wayfaring stranger
Link to comment
Obojeni program dok Kebra nije raspustio postavu sa prvog albuma tj. dok je Robert Radic vozio ritamDarkwood Dub dok je Mishko bubnjao SCH - SKC '89-'90Messerschmitt - svaki put kada su krocili na ovo tleLET 3 - prvi koncert u SKCuMizar - prvi koncert u SKCu.....Novembar - pre i oko Deguela
sa masho-mi-te-volimo koncertima od male sale skc-a negde juna '90 (sa onim pantomimicarom) pa onda vise puta kst-a... cak sve do finala '91 u sa boyama u velikoj skali skc-a (mada je to vec druga faza, sa klincom gitaristom u thin white rope majici)... realno nista od domacih koncerata ne moze da se poredi.ovo ostalo isto sve na listi, mada ja pamtim studene u kst-u, koncert od pola sata sa cepanjem zica na samoubijanje. to je bio onaj vikend pre nego sto su doneli sveze singlove na berzu, i studene i sin albert, i mogao si da dobijes i rezervni omot odstampan da sam iseces i presavijes.eve braun se ne secam (dal sam uopste gledao?), ali bio je jedan super koncert popcycle '98 na kalisu... ne znam kako se to zvalo, barutana mozda.pleboj sa miskom je isto bio super, to se zaboravlja zbog ispeglanog albuma.i arhangel, ali ja to pamtim nesto ranije, kst posle prvog albuma. i strah otprilike u isto toba u istom prostoru.i naravno minstrel u dadovu...
Link to comment
sa masho-mi-te-volimo koncertima od male sale skc-a negde juna '90 (sa onim pantomimicarom) pa onda vise puta kst-a... cak sve do finala '91 u sa boyama u velikoj skali skc-a (mada je to vec druga faza, sa klincom gitaristom u thin white rope majici)... realno nista od domacih koncerata ne moze da se poredi.
vaistinu je tako. u toj postavi kebra je bio najslabija karika :lol: zato ih je i rasterao.
ovo ostalo isto sve na listi, mada ja pamtim studene u kst-u, koncert od pola sata sa cepanjem zica na samoubijanje. to je bio onaj vikend pre nego sto su doneli sveze singlove na berzu, i studene i sin albert, i mogao si da dobijes i rezervni omot odstampan da sam iseces i presavijes.
otkupio sam neke od poslednjih primeraka ep-ja studenih. omot je dat na digitalnu stampu (jedino tako se isplati stampati jedva dvocifren broj primeraka) i bice mnooogo bolji od originala. za razliku od originalnog omota koji samo sto nije bio kopiran, ovo ce biti stampano na kunsdruku i plastificirano. za par dana u prodaji nekoliko primeraka. vinil iz 1990 i omot iz 2011. dobio sam ih u kutiji za singlove zalepljene lepljivom trakom na kojoj pise jugoton. posle 21 godine od kako je kutija zalepljena, nije bilo tesko odlepiti.
pleboj sa miskom je isto bio super, to se zaboravlja zbog ispeglanog albuma.
upravo tako. cak i uzivo to nikada nije bilo na maksimumu, vec je uvek postojao taj macho stav i kompleks vise vrednosti. miladin koji je fenomenalan bubnjar se kasnije na zalost upropastio. secam se koncerta darkwooda u velikoj sali doba, valjda povodom desetogodisnjice postojanja, kada je krenuo neki dub, lav svira i pridruzuje mu se mishko na drugom bubnju. to je sve trajalo najmanje 10-ak minuta. mishko ga je ispeglao tako, da je bilo bruka slusati.
i naravno minstrel u dadovu...
e, zao mi sto nisam gledao njih, klajbere, blue noise, mighty dogz i jos par bendova. odvojena stvarnost je imala dobre koncerte mada nisu bili neki sviraci.
Link to comment
otkupio sam neke od poslednjih primeraka ep-ja studenih. omot je dat na digitalnu stampu (jedino tako se isplati stampati jedva dvocifren broj primeraka) i bice mnooogo bolji od originala. za razliku od originalnog omota koji samo sto nije bio kopiran, ovo ce biti stampano na kunsdruku i plastificirano. za par dana u prodaji nekoliko primeraka. vinil iz 1990 i omot iz 2011. dobio sam ih u kutiji za singlove zalepljene lepljivom trakom na kojoj pise jugoton. posle 21 godine od kako je kutija zalepljena, nije bilo tesko odlepiti.
super, sacuvaj mi molim te ako mozes jedan primerak, za kad vec dodjem sledeci put (na leto recimo).sto ne odstampas i vise omota nego sto sam imas singlova? trebalo bi ljudima.
Link to comment
jbt, ko se još seća devojčica sa vidikovca
http://www.youtube.com/watch?v=KgSJY1nyu8EKad se svega toga sećate - kako je zvučala Demencija uživo?
sta ima od koncerata izmedju 26.12 i 08.01. ?
29.Eyesburn Studentski kulturni centar Pekinška patkaLude Krawe, Bolesna Štenad Dom Omladine 30.Block Out GunBeograd, Serbia 31.Darkwood Dub Gun ClubBelgrade, Serbia 1.Kanda Kodža i Nebojša GunBeograd, Serbia Edited by Malkmus
Link to comment
Hollywood Rabotnik - rana faza, Vicko bio bolji od Tandersa
to mi prvi beogradski cert :) tek stigao na studije, jesen 92-e, bunker doma omladine. vicko je otvarao šampanjac za dvadesetog ili tako već nekog posetioca koncerta :)top 5, pored eve braun u kst-u (dodajem i akustičnu svirku u bečejskom klubu peni lejn iz 2007.) i arhangela u skc-u sredinom 90-ih:- luna na exitu- jarboli u maloj sali doma omladine, recimo 2003. (uz uobičajeno spektakularni novinski izveštaj zorice kojić)- disciplina u hangarima avala filma, prvi dolazak (kojin povratak) londonske postave 1997. godine.bonus: goribor na akademiji oktobra 2006, pred nas 50-ak. nisam znao šta me snašlo.devedesete su mi obeležili darkvudi svuda po gradu, uglavnom u kst-u. pamtim i kkn s topom koji je došao iz fake madona`s underwear (koja je takođe imala jedan mračan cert u bunkeru).s brzih bendova srbije (trivia: neke bendove najavljuje srđa anđelić, koji je tih dana užasno iritirao lunu lu i njene prijateljice s b92, pa su mu iz publike dobacivale prilično pogrdne uzvike; mjehur je tek kasnije postao kul) najbolji cert - crni lilihip. šteta što nikad nisu postigli ništa veliko, niti je na snimku koji im je izdao fleka 1995. ulovljen taj gruv. tvrdim da je gitarista vladimir ranković jedan od najtalentovanijih na ovim prostorima. i on je nestao. viđao sam ga jedno vreme u filiju u prilično raspadnutom stanju, a mislim da je svirao i s onim besmislenim gengbengersima.na bbs najveće zvezde su bili plejboj, dlm i kzu. ipak, plejboj pamtim po certu na pravnom u nišu, dan-dva pred bombardovanje, dlm su oduvali prepunu bioskopsku salu doma omladine kasnije, u vreme izlaska albuma dobar dan, dok je ivek vazda bio neshvaćen, posebno na onoj gitarijadi u zaječaru, na kojoj je svirao desetominutne solaže u nekakvom crvenom kombinezonu :) ipak, ni danas ne propuštam nijednu njegovu svriku.evo još par pamtljivih koncerata:boye na akademiji, obojeni program gde god tih dana, kristali na palilulskoj olimpijadi kulture, akcija na akademiji;supernaut u bitef teatru (i jednom na akademiji), flekini trotorok bendovi po opskurnim i zaboravljenim beogradskim bioskopskim salama;kbo u kst-u, bjesovi na istom mestu;novembar na akademiji, prvi cert nove postave posle studenih studenih. zvuk ih je zaklao, ali je srčanost bila tu;poptones u skc-u (s onim kovrdžavim pevačem), prva postava autoparka u maloj sali dob-a;pionir 10 u domu omladine;presing je retko uspeo da ukači kizin i krakin genij, ali kad bi im to uspevalo, pamtilo se;messerschmitt na akademiji, pips chips & videoclips na exitu, majke na exitu, mizar na akademiji, 2227 u kst-u;bio bih kreten da ne pomenem i neki od brojnih brejkersa, film u nišu, kao i leb i sol u nišu početkom 90-ih, odmah po izlasku live in new york albuma.od novijih, gotovo svaki veliki prezir, virvel i petrol (tri najbolja sviračka benda trenutno u srbiji, imho). tu je i kralj čačka, koji toliko retko svira da mu je svaki cert antologijski.prvog pravog koncerta ne mogu da se setim. verovatno orgazam na havajima preko puta budve 88-e ili neka ekaterina u nišu.a zapravo, prvi koncert na koji me odvela majka s nekih osam-devet bio je oliver dragojević, koji je u vranjski dom kulture, tamo početkom 80-ih, došao u plavoj ajkuli :) Edited by stejsi
Link to comment
super, sacuvaj mi molim te ako mozes jedan primerak, za kad vec dodjem sledeci put (na leto recimo).sto ne odstampas i vise omota nego sto sam imas singlova? trebalo bi ljudima.
ne znam koliko omota vishka treba, ako se pojavi potreba lako cemo. treba da otkucam 50-100 omota da bi dobio bolju cenu. sta da radim sa 50 omota? da lepim po zidu :)@stejsi - rabotniksi su bili u maloj sali skc-a, ivek je neshvacen jer ne skida nogu sa wah waha, kao da drzi dzojstik i voza, ne znam samo kako je lp ispao tako dobro. verovatno je izabrao samo krace pesme :)oduvek sam se pitao kako to da ti se pored toliko odslusane dobre muzike svidjaju veliki zazor, njeznik dalibor, goritvor ... ali sada vidim da je oliver kriv za sve. oprosti mu pape.@lakmus - demencija je zvucala retardirano .... salim se, nisam imao prilike da ih gledam, tj. nisam zeleo. demencija i gymnastics imaju slicnu crtu ludila, ali gymnastics su fakin amejzin, a demencija mi nikada nije legla, a nije da nisam pokusavao.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...