Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

nisam neki svecki putnik, ali ako uporedim Gun Club sa klubovima za svirke po Australiji i Japanu moram da priznam da je taj klub optimalnog kapaciteta za solidnu svirku. sad, ne znam koliku fan-bazu imaju ti Pro Pain, ove druge da ne pominjem, ali sam bio jednom i bilo je 100-150 ljudi u Gun Clubu i atmosfera je bila super - mogao si da vidis (dobro, ja jesam visok), mogao si da cujes (skroz solidan zvuk), mogao si da se promuvas, kupis pice bez da cekas, itd, itd.sad, znam da je obicaj da se ponekad proda vise karata nego sto treba, ali ne kapiram pridike da je klub mali. mozda jeste onima koji vise vole da gledaju svirke u Areni.

Link to comment
Da, i sam sam se u par navrata iznenadjavao gomilom klincadije na nekom takvom dogadjaju. Recimo, bio sam na sva tri Blind guardian koncerta u skc-u, i svaki put mi se publika cinila sve mladja. Osim ako ja nisam sve stariji, pa zato.
ahah pazi coveka, ja sam mislio da ti slusas nesto tipa dzez i starogradsku. e ne cini ti se, koncertna publika je zaista sve mladja.
Link to comment

jep, mislim da stvar nije u gunu kao takvom no u sitnosti tog prostora za pro pain fanbazu (i manire, skc mejbi?), tamo je svakako komotnije no u zici na puno vece i zvuk je isto mnogo bolji, dobro, ja najvise svracam u rex gde nema suskanja i pricanja izmedju i svi lepo posedaju kad dodju pijukavo-piskukavi vitezovi zatvorenog srca sam za mazohiste.zanimljiv prostor pre neko vece je bio i za svir g.hermana i limpe fuchse, UK parobrod, ex galerija kontekst, *neke lady gage se i dalje vrzmaju po zidovima :D na spratu domaca podrska - stao 1 klavir, harfa, dzidze bidze i nas 30ak uz mali izlozbeni prostor pored, a dole su bile djinovske bronzane skulpture i dramkit, kao i usamljena kutija za donacije :( . inace, ok svir. domace improvizatorke nisu bas odusevile (a i imale su samo neki' pola sata fore) - prilicno to onako sve fino, dasenikoneuvredi, maniristicno capkanje, tupkanje, okidanje, no-inputovanje etc. a onda su dosli super baka pregalacka krautrokerka i njen mladjani kolega - dosta je to teklo neusiljeno, nepracjnuto, odmereno.

pa je
a mladjani herman ju je pratio u stopu
da bi sam peak certa bio iznimno skromni crevoduvacki shaman-bejbimejker. low points, saksofon smarao umesto da je samaro. i na trenutke pad u improv dosadu, desava se i najboljima.http://www.youtube.com/watch?v=_hkeR6MK0Xw Edited by palfoot
Link to comment

Meni najveci utisak sa drugog Hermanovog dolaska medj Srbe - dan kasnije u Zici - nije ni njegov ultra-kratki sax-improv, ni reptilijanska narkotronika Magme Trakt, vec dj - Lenhart tapes [poznatiji kao 1/4 Klopke, 1/2 Pambe, itd]. He stole the show - je jednoglasni konsenzus svih prisutnih sa kojima sam razgovarao. Elem, doneo je konceptualnu self-made kasetu sa recitovanim izvodima iz Gadafije zelene knjige [libijskog pandama Maove crvene knjizice] nasnimljenih nekim kantavim speech-synthesizer softwareom, tako smo slusali mudrosti velikog vodje prvih pola sata pre nastupa. Posle nastupa je nastavio sa kafanskim bliskoistocnim repertoarom sa dosta sinkopiranih ritmova, zvukova zurli i ululacija, da bi u jednom trenutku zavrteo sempl od 2-3 sekunde dobrih dvadesetak minuta [ali kakav sempl] sto je dovelo do razlicitog spektra reakcija od 'haha, zaribo komp', preko 'gasi, jebem li ti mater' da bi na kraju kulminiralo opstom elektrifikacijom atmosfere i povicima tipa Smrt Americi i Alahu Ekber. U jebenoj Zici, mis'im sta da vam pricam :DNaravno, zavrsilo se sa Acom Lukasom, al ja sam dotad bio odvec overstimulated i vec kontemplirao o sirim implikacijama ovakvog razvoja dogadjaja. Nazalost neam video, al valjda je i ovo nesto.

Edited by DarkAttraktor
Link to comment

znas da je i meni kradjofonika srcu najbliza. REmetio sam te na minijature, zagrc, pa se vidimo na sledecem Lenhartu (tad Gadafi vise nece biti aktuelan, ali sigurno ce se desiti vec neko novo sranje pa da svi popadamo na pod zice od radosti ko narkolepticni Aco) :)

Edited by palfoot
Link to comment
Sad se vrnu sa Šadije.. Bog joj dao sreće i veselja odsviraše ga za svaku paru..
sjajan glas, sjajna svirka, sjajna predstava. gospođa geprat mi reče da nije videla bolje. ni ja.EDIT: štrec kad je kamera, šarajući po publici, uhvatila gorčina. ne može bez njega pa to ti je. ;) Edited by djordje geprat
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...