Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Evo, vratih se sa HURTS-a, nije da mislim da nekog ovde zanima bend, al svejedno:mnogo je lepo kad odes na koncert mladog benda, dobro uigranog i iznenadis se koliko uzivas.Sviraju super, ovaj pevac ima super cist glas. Romanticna pop muzika, sa elektronike taman koliko treba.Bi mi mnogo drago sto su svirali obrady Kaaajli Minog, Confide in me... I tako.I da, iznenadjujuce puno ljudi u fan pitu, ali i generalno. Ocekivala sam dosta manje. Sad jedva cekam petak za YELLO!
Ja sam bio odveden na koncert i isto mi je bilo sasvim OK. Glavni utisak mi je bio da bend zvuči jako dobro uživo što nije tako čest slučaj. Jedino što broj ljudi po meni nije bio ništa posebno.Sve u svemu sad mi je drago što sam išao.
Koliko je otprilike bilo ljudi?
4000 recimo max.
Link to comment
Ja sam bio odveden na koncert i isto mi je bilo sasvim OK. Glavni utisak mi je bio da bend zvuči jako dobro uživo što nije tako čest slučaj. Jedino što broj ljudi po meni nije bio ništa posebno.Sve u svemu sad mi je drago što sam išao.4000 recimo max.
Ja sam od ovih novijih MTV bendova isla i na White Lies, koji zvuce odlicno uzivo, uvezbano, energicno i cisto. Ne znam, meni se cini da kad se pojavi ovakav neki bend i stekne neku popularnost, ne smeju sebi dozvoliti da zvuce lose uzivo. Narocito kad imaju jedan album iza sebe, a najvece pare se zaradjuju na koncertima, pa treba napraviti neki fan base koji ce i sledeci put doci i preporuciti.Plus, imajuci u vidu koliko je bila karta, da je Mikser otvoren istog dana, kao i da je ovih mesec dana bilo koncerata za slicnu publiku, mislim da se i dovoljno ljudi skupilo. U svakom slucaju, sigurna sam da je Arena pokrila troskove i zaradila.
Link to comment
Pa Hurts su i bili planirani za manji broj ljudi, čini mi se da je dobro procenjeno šta je isplativo, pa je tako i bilo.
jel se moze praviti negde koncert van Arene? Mislim, sad ispada da svi treba da rasprodavaju to sranje... A sere mi se sto je prvo pitanje posle svake svirke tamo: Koliko ljudi je bilo??? Koliko??? Hurts na Szigetu sviraju na Sator stejdzu, sto je super i adekvatno. Secam se Blondie u Hali Sportova i Stranglersa, sasvim fino je bilo!
Link to comment
jel se moze praviti negde koncert van Arene? Mislim, sad ispada da svi treba da rasprodavaju to sranje... A sere mi se sto je prvo pitanje posle svake svirke tamo: Koliko ljudi je bilo??? Koliko??? Hurts na Szigetu sviraju na Sator stejdzu, sto je super i adekvatno. Secam se Blondie u Hali Sportova i Stranglersa, sasvim fino je bilo!
za sve sto je vise od 1.000 ljudi Arena je jedino resenje. Tasmajdan vise nije ni za sta, sala Amerikana i SKC su mali itd.
Link to comment
U svakom slucaju, sigurna sam da je Arena pokrila troskove i zaradila.
Od coveka koji radi u Areni potice informacija da se troskovi isplacuju na 5500 placenih karata i vise. Sve ispod toga je gubitak.
Link to comment
Od coveka koji radi u Areni potice informacija da se troskovi isplacuju na 5500 placenih karata i vise. Sve ispod toga je gubitak.
- to je tacno, ako zakupljujes Arenu. koncerti koje pravi sama Arena isplacuju se na jednoj prodatoj karti: rezije im ionako placa grad Beograd. - Expo sala nema ni minimum akustickih uslova za koncerte (to je jedna rezonantna kocka) i samo njeno postojanje vredja duh.
Link to comment
Od coveka koji radi u Areni potice informacija da se troskovi isplacuju na 5500 placenih karata i vise. Sve ispod toga je gubitak.
Zavisi valjda i da li je cena karte 1000 ili 5000 dinara
Link to comment

arena ako rasproda koncert nekog velikog izvodjaca, poput nedavne sakire ili tako nesto, ima dovoljno love da dovede i manjeg izvodjaca, sa rizikom da koncert ne bude rasprodat, ali da opet svi troskovi budu pokriveni. takodje info od nekog ko radi u areni.

Link to comment
arena ako rasproda koncert nekog velikog izvodjaca, poput nedavne sakire ili tako nesto, ima dovoljno love da dovede i manjeg izvodjaca, sa rizikom da koncert ne bude rasprodat, ali da opet svi troskovi budu pokriveni. takodje info od nekog ko radi u areni.
sve tacno. a postoje i zicer dogadjaji kao sto su sportski hepeninzi, one decje predstave na ledu, izlozbe sa dinosaurusima i koncerti klinacke muzike (Rihana i ostala MTV ekipa), za koje se tacno unapred zna broj karata i mozes sa tim novcem racunati.treba znati da se neki dogadjaji ne rade striktno zbog novca (tj. ne zbog profita od bas tog koncerta) nego da bi te promoteri stavili na mapu pouzdanih koncertnih partnera. cilj Arene nije da zaradi na apsolutno svakom hepeningu, nego da neprestano smanjuje broj "mrtvih" dana dok ne dodje dotle da radi tipa 250 dana godisnje.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...