Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

i identifikacije a bogami i vrednosti. ja ne branim arkejd fajr (cak i kad su uzasni - a sad su uglavnom takvi) zato sto se identifikujem s njima nego zbog njihovog koncepta. (a meni su i bendovi koje si naveo bas uglavnom mladalacki. ili su bar bili takvi.)zato i zadrzavam pravo da kazem da je nesnl reaktivna, nemladalacka, dedrokerska i neambiciozna sila u pop muzici protiv koje sve mlado valja da se bori il je prepusti starcima! dok nas sve ne pretvorite u starce!i nas i MUZIKU! angry.gif(1 pojasnjenje pre no sto me luba banuje zbog ejdzizma. to starosmlados je onako u niceanskom smislu, neam nista protiv iskusne i mudre gospode.)

Edited by fancy claps
Link to comment

meni je koncert delovao prevelik jer je atmosfera u nekim trenucima bila stadionska, bend se nije čuo od preglasne publike i sl. nije 3000 ljudi uvek puno.inače, mislim da bi u bgu na nešnl došlo barem tisuću ljudi, ipak ih je dosta išlo u zg nekakvim organizovanim prevozom i iz nsa i iz bga. ali sumnjam da bi ovi drugi bendovi što gostuju u hrvatskoj okupili više od par stotina.mada ponekad mislim da bi neko možda i mogao rizikovati i dovesti neki manji bend kao što su future islands, valjda bi došli ljudi makar iz radoznalosti, ionako se slabo šta dešava u bg.

Link to comment
studio b je po shareu 14 na teritoriji beograda. bolje stoje po reachu, tu su deseti.
Meni je to super, dokaz da program nije koncipiran za ukus prosecnog Barajevca, Lestanca ili Surcinca.
Link to comment
4 skins 27.12. u SKCu!!!
Meni su ove legende promakle kad sam bio mlađi, pa bih voleo da se upoznam sa njihovim radom - dajte par najboljih pesama (može i na topik Jućub, ili na topik Pank, kako vam drago).
Link to comment
papapavle, ja sam se zajebavo :(hteo sam samo da razbijem monotoniju hipsteraja. ali ako hoćeš, baciću ti linkova.
Eh, a ja se taman obradovao da neko svira u vreme kad sam ja u Majci zemlji na raspustu - izgleda da sve koncerte ima da ispropuštavam (Rundek, Vlatko/Stefan, Boris Kovač, Lajko Feliks, Rambo, Intruder, čak i tzv. Koncert godine...) :-(Nema veze, daj neke linkove na za to relevantnoj temi (mada sam već varao i samostalno istraživao po Svojojcevi).
Link to comment
i identifikacije a bogami i vrednosti. ja ne branim arkejd fajr (cak i kad su uzasni - a sad su uglavnom takvi) zato sto se identifikujem s njima nego zbog njihovog koncepta. (a meni su i bendovi koje si naveo bas uglavnom mladalacki. ili su bar bili takvi.)zato i zadrzavam pravo da kazem da je nesnl reaktivna, nemladalacka, dedrokerska i neambiciozna sila u pop muzici protiv koje sve mlado valja da se bori il je prepusti starcima! dok nas sve ne pretvorite u starce!i nas i MUZIKU! angry.gif
ali arkejd fajr su tek sad postali dobri! ne ozbiljno (može i zajedno), ranije im se dešavalo da im se zalomi dobra pesma ali je dedrokerski fjuneral koncepAt bio overbloun, a sad samo i prave dobre pesme i prozivaju u liricima hipstersku publiku koja ih je uzdigla do overbloun neželjenog indi stardoma. jebote kako su arkejdovci sada totalno kul :Pako su nešnln bend za starce (ali nešnl pevaju samo o svima omiljenoj vezi seksa i smrti, setite se nekoć kako ste se ložili na arab strap lol) šta sve treba reći za one dronere, stondere i statične dibidusere koji nam zagadiše serotoninsko-pumpadžijski indžojment zarad nekih manje dionizijskih strasti. a ako je glo-fi i hipnagogički pop vrh oduševljenja novinara koji traže neku novu uzdanicu čilersko-čedoserskog (mhihihi) mladalačkog pregalaštva, saranite me odma'...setih se sad one epizode south parka gde stanov deda traži ovom da ga eutanazira i kao primer nepodnošljive lakoće starosti demonstrira mu je, zaključavajući ga u 1 mračan sobičak gde kreće parodija na orinoco flow. :P Edited by palfoot
Link to comment
ako su nešnln bend za starce (ali nešnl pevaju samo o svima omiljenoj vezi seksa i smrti, setite se nekoć kako ste se ložili na arab strap lol) šta sve treba reći za one dronere, stondere i statične dibidusere koji nam zagadiše serotoninsko-pumpadžijski indžojment zarad nekih manje dionizijskih strasti. a ako je glo-fi i hipnagogički pop vrh oduševljenja novinara koji traže neku novu uzdanicu čilersko-čedoserskog (mhihihi) mladalačkog pregalaštva, saranite me odma'...
ne stvaljati arab strap u isti koš sa tim vašim našnalima i arkejd fajrima, no-no.
Link to comment
ne stvaljati arab strap u isti koš sa tim vašim našnalima i arkejd fajrima, no-no.
ovaj, a jesi ti slušo nešnl. nemojte sad da viviseciramo lirike. preliva se ceo taj luzerskopatetičarskomelanholičarskosvečani soj ne samo od tindersticksa. osetljiva dušica, a nas dva hipstera ko u nekom kulturnom blokautu :Pp.s zadnje vreme kad ja trebam da branim arkejd i nešnl, kao što neki uzdižu botu na onom drugom plemenitom topiću :D Edited by palfoot
Link to comment

dobar je argument za neslušanje nešnl lirike.nije me interesovala. međutim, muzički baš i nemaju previše veze. pored toga moffat je odavao utisak teškodepresivnogsamosažaljevajućeg fetshiste, na šta bih rekao da pomenuti bendovi baš ne pucaju.i napravio je red thread, remek delo.mada, jeste, chemical underground je bio teški hipsteraj svojedobno, ali su bili dobri. ovi tvoji su samo neki rock koji je izdržljiv za slušanje... da ne širim priču na fensijev omiljen bend, on (f.c.) mi je simpatičan, pa ne bih da ga nerviram.

Edited by Malkmus
Link to comment
ovi tvoji su samo neki rock koji je izdržljiv za slušanje... da ne širim priču na fensijev omiljen bend, on (f.c.) mi je simpatičan, pa ne bih da ga nerviram.
oni su moji koliko su i sven vath i arvo part podjednako čed(i)ni :D u pravu si, škoti imaju tu inherentnu dozu šuškavo mrmljave kriptičnosti i iznimne opskurnosti:http://www.youtube.com/watch?v=p3JcHhA7M-Ya fensi ima najlepše spojenice i složenice od mog silaska u zmijsko leglo onde. radiosp.jpgyou know you want it. Edited by palfoot
Link to comment
ali arkejd fajr su tek sad postali dobri! ne ozbiljno (može i zajedno), ranije im se dešavalo da im se zalomi dobra pesma ali je dedrokerski fjuneral koncepAt bio overbloun, a sad samo i prave dobre pesme i prozivaju u liricima hipstersku publiku koja ih je uzdigla do overbloun neželjenog indi stardoma. jebote kako su arkejdovci sada totalno kul :Pako su nešnln bend za starce (ali nešnl pevaju samo o svima omiljenoj vezi seksa i smrti, setite se nekoć kako ste se ložili na arab strap lol) šta sve treba reći za one dronere, stondere i statične dibidusere koji nam zagadiše serotoninsko-pumpadžijski indžojment zarad nekih manje dionizijskih strasti. a ako je glo-fi i hipnagogički pop vrh oduševljenja novinara koji traže neku novu uzdanicu čilersko-čedoserskog (mhihihi) mladalačkog pregalaštva, saranite me odma'...setih se sad one epizode south parka gde stanov deda traži ovom da ga eutanazira i kao primer nepodnošljive lakoće starosti demonstrira mu je, zaključavajući ga u 1 mračan sobičak gde kreće parodija na orinoco flow. :P
pa arkejd fajr je puko (haha!) na novom albumu bas zato sto je zadrzo blamantnu pricu, jer ovaj album jeste narativni album, a presto da bude ovrdtop u muzici. te pesme mozda jesu prijatni amerikana i blondi pastisi, al zato reci zvuce mnogo jadno bez patetike u muzici. te pesme svojom formom ne mogu da izdrze koncept koji bi trebalo kroz dvostruki album da iznesu. uin batler je cesto prico da oni prave programsku muziku. e, ovo je losa programska muzika. a uin vise ne podvriskuje ko decak :( medjutim, ja cenim to sto oni iako vise nisu deca - pokusavaju da se igraju s decjim igrackama. likovi koji snime rokoko posle nijn bajbla i turneje sa jutuom mogu samo sa sobom da se sprdaju. ali oni se uopste ne zezaju!to o cemu nesnl peva nije bitno. u pop muzici su lalalala najvrednije reci. vazno je da njihov glas, u bukvalnom i prenesenom znacenju, staracki. trom i prijatan i zadovoljan. kic, al kic po ukusu staraca. jeste, ima tu ironije al je staracka i pomirljiva.za gloufaj se slazem skroz i hipnagogicki pop i cilere i ston(d)ere i dronere, od njih mi se povraca. ni ja ne kapiram kako neko istodobno slusa panda beara i ac, pa cak i pandu vrednuje iznad ejsija. institucije drze matorci, a mladosti u mladosti nema dovoljno.moj omiljeni umetnik je spenser krug i niko od njega vise ne juri, pumpa, paradira, skace (ne plese ko cileri, nego igra (se)), bezi, vristi i patetise u tzv. decackoj indi muzici. 1 priznanje. nikad nisam bio dovoljno mlad da volim pejvment. taj koncpetualni bend i njihov lec get stjupid koncept su uvek bili previse neozbiljni za mene. :Pedit: pustio sam sad malo saranu posle ohoho. i zvuci ko da sam je (malo) prestareo! :( Edited by fancy claps
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...