Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

prevelik je bio koncert, previše je to ljudi, zvuk je mogao biti bolji, nešto nije baš štimalo.što se tiče publika, bilo lepih ljudi, i hipstera, i par stotina srba kažu neki. ali osim deliričnih, bilo je i nekih koji su daughters of the soho riots mislili da je start a war, koji su prvi put čuli available i sl. uglavnom su znali high violet i nešto boxera. alligator jedva, ni sad songs, mada jeste neko tražio stalno lucky you.mislim, bilo mi je super.drago mi je da su pevali available i delić cardinal songa, nisam gledala setliste s ove turneje pa nisam imala pojma šta sve pevaju od starijih pesama. a moje neke omiljene ionako nikad neće pevati, rekli su.http://www.youtube.com/watch?v=4G7rB1KZ7PAa evo ga i pominjani kraj koncerta:http://www.youtube.com/watch?v=550C_RG6kBI

Edited by Midnight
Link to comment
stide sedok si ti bez srama
volim i ja vas ;) btw, u zagrebu ovih dana:- (nebitni) you say party (16.11. kset)- willard grant conspiracy (18.11. kset)- lambchop (24.11. kino sc)- caribou (3.12. teatar & td)zaključno sa swansima 23. maja iduće godine.a 5.11. svirala je nina nastasia, 25. 10. carla bozulich, dok su iste večeri kad i the national nastupili the last poets. lady gagu da i ne pominjem :P
Link to comment
trenutno nemam veci prilog za dokaz o sopstvenoj retardaciji sem toga sto sam 29 septembra bio u gradu u kome su the national svirali, nista nisam radio to vece i nisam otisao na koncert. zasto? zato sto sam zaboravio.
meni se to prilicno cesto desava sa raznim bendovima, cak i kad imam (mnogo) unapred kupljenu kartu...
Link to comment
ocena upućenih je da je bar 3.000 ljudi pazarilo tiket, što ne znam na koju silu može da se desi u bg (eno, tfc ako su prodali tisuću, da pevaju i oni i inkal).
Bilo bi ljudi i u BG. Secam se koncerta Tindersticksa u SKCu 2003, takodje par hiljada ljudi, a ta dva benda imaju slicnu publiku. Btw, ni meni High Violet nikako da legne. U mene dve zanimljive stvari u najavi. U decembru, dva dana pred moj povratak u Evropicu, idem na Einsturzende Neubauten. Poslednji koncert rodjendanske turneje, Bowery Ballroom. Lagao bih kad bih rekao da mi ocekivanja nisu povisoka. Druga stvar je Pulp, sviraju dva koncerta u Evropi na prolece, London i Barselona.
Link to comment

ajte malo manje frljanja sa cinjenicama. to koliko je karata prodato na the national u zagrebu je otprilike 3.5x vise nego sto su prodali the tindersticks u SKC-u.nema poredjenja izmedju zagreba i beograda. mi smo izgubili trku, pobedili su radio S, TDI i pink. beograd vise nema urbanu (uz rizik od sprdanja dezurnih saljivdzija) radio stanicu u top 3 a verovatno najbolja (gradska stanica), koja ima herca da pusti the national usred bela dana, ima kolicinu slusalaca u domenu statisticke greske. bez dobrog radija, bez obzira na celu promenu nacina slusanja, nema proboja medju siru publiku, a o televiziji da ne pricam. zvuci bizarno ali the national sam prvi put cuo pre nekih 5 godina u emisji saleta dragasa na hrvatskom radiju, vozeci se ka moru, usred bela dana. ne postoji nacin da zamislim tako nesto u srbiji.

Edited by gazza1
Link to comment

na koju mislis, ovu sto ima slusateljstvo u domenu statisticke greske? pa studio b.da se razumemo ove tri stanice koje pominjem su bile na tim pozicijama u beogradu (1. radio pink 2. S 3. TDI) na poslednjem zvanicnom istrazivanju u maju 2010. s obzirom da je upravo zavrsena nedelja novog istrazivanja, moguce je da stvari izgledaju bolje za nasu opciju, tko ce ga znati.

Edited by gazza1
Link to comment

meni se nesnl izlizo ko nijedan bend. obozavo ih do pre godinu dana, prebrzo se zasitio. h vajolet nisam presluso ni 10 puta. kad sam pijan pustim ol d uajn i mister nouembr i to je to. dvoumilo se dal didem na koncert (i nisam otiso).u sustini, najveci problem tog benda je sto je mnogo veliki za dosadnu i staracku muziku koju peva. sad vidim i da je Midnight to napisala. stvarno prevelik. misim, pravi hipster bi trebalo da uziva u mladalackoj muzici koju moze da singalonguje (u sobi da bi to cinio i) na koncertu koji nece biti privatan al ni prevelik, taman da se decak oseti medju svojima kad gleda u oci frontmena i peva decacke pesme s devojcicama i decacima s kojima se nece upoznati. to je mera 1 pravog druzenja na koncertu. a ne hiljade mladih konfmormista koji pevaju nesnlove pesme.

Edited by fancy claps
Link to comment
na koju mislis, ovu sto ima slusateljstvo u domenu statisticke greske? pa studio b.da se razumemo ove tri stanice koje pominjem su bile na tim pozicijama u beogradu (1. radio pink 2. S 3. TDI) na poslednjem zvanicnom istrazivanju u maju 2010. s obzirom da je upravo zavrsena nedelja novog istrazivanja, moguce je da stvari izgledaju bolje za nasu opciju, tko ce ga znati.
jel moguće da je studio b toliko neslušan (jel to uvek bilo tako) ? a i zar b92 nije uvek nekako u vrhu te slušanosti, a sada ispade da nisu u prve tri ?
Link to comment
na koju mislis, ovu sto ima slusateljstvo u domenu statisticke greske? pa studio b.da se razumemo ove tri stanice koje pominjem su bile na tim pozicijama u beogradu (1. radio pink 2. S 3. TDI) na poslednjem zvanicnom istrazivanju u maju 2010. s obzirom da je upravo zavrsena nedelja novog istrazivanja, moguce je da stvari izgledaju bolje za nasu opciju, tko ce ga znati.
Mislim, znam da verovatno nije korektno da objavis te rezultate, ali moram da pitam, jako me zanima, da li bi bio u mogucnosti da bar ponesto dojavis i ovde?
Link to comment
jel moguće da je studio b toliko neslušan (jel to uvek bilo tako) ? a i zar b92 nije uvek nekako u vrhu te slušanosti, a sada ispade da nisu u prve tri ?
pa jeste, neslusan je neopisivo. sigurno nije u prvih 10 u beogradu - kakav paradox za gradsku stanicu. mogu da pogledam tacan plasman u poslednjem istrazivanju, ali je sokantno koji sve odroni od stanica dahcu za vrat B92, razni JAT-ovi, naxiji i slicno. mnogo je veliko seljastvo ovde na delu, bojim se.sa druge strane, oni su nekakav javni servis i niko ih ne pita za slusanost sem marketinga pa im je verovatno bitnije da imaju par briljantnih emisija tipa kultura s predumisljajem koju kapiram slusa jednocifren broj slusalaca ili cecine DJ sate nego da se jure sa S-om u broju pustanja sergeja cetkovica i vlade georgijeva (i petra grasa).
Mislim, znam da verovatno nije korektno da objavis te rezultate, ali moram da pitam, jako me zanima, da li bi bio u mogucnosti da bar ponesto dojavis i ovde?
nije mi poznato da su ti rezultati neka posebna tajna, prvi put sam ih sa nevericom procitao u blicovom nedeljnom radio/tv dodatku tako da ne vidim u cemu bi bio problem da se nesto od tih opstih stvari tipa rang liste najsulsanijih prenese i ovde. mislim da to ni na koji nacin ne ugrozava SMMRI.
Link to comment
u sustini, najveci problem tog benda je sto je mnogo veliki za dosadnu i staracku muziku koju peva. sad vidim i da je Midnight to napisala. stvarno prevelik. misim, pravi hipster bi trebalo da uziva u mladalackoj muzici koju moze da singalonguje (u sobi da bi to cinio i) na koncertu koji nece biti privatan al ni prevelik, taman da se decak oseti medju svojima kad gleda u oci frontmena i peva decacke pesme s devojcicama i decacima s kojima se nece upoznati. to je mera 1 pravog druzenja na koncertu. a ne hiljade mladih konfmormista koji pevaju nesnlove pesme.
ma jok, najveci problem ovog a i bilo kog drugog benda (sa slicnim problemom :lol: ) je hipsteraj koja pise ovakve proseravateljske postove. mislim, biti preveliki za dosadnu i staracku muziku, kakav je to sad argument. pa pola istorijske americke muzike, od boba dylana preko the band, CSNY, tima buckleya, greateful dead do little feat ne bi nikada postojalo da je to bilo bitno. realno, niste zasluzili nista bolje od MGMT, i to jedva drugog albuma - niposto oracular.... :P
Link to comment
ma jok, najveci problem ovog a i bilo kog drugog benda (sa slicnim problemom :lol: ) je hipsteraj koja pise ovakve proseravateljske postove. mislim, biti preveliki za dosadnu i staracku muziku, kakav je to sad argument. pa pola istorijske americke muzike, od boba dylana preko the band, CSNY, tima buckleya, greateful dead do little feat ne bi nikada postojalo da je to bilo bitno. realno, niste zasluzili nista bolje od MGMT, i to jedva drugog albuma - niposto oracular.... :P
preveliki su u hipsterskom svetu. pricam o svom dvoristu. kad kazem preveliki, misim da su preveliki u hipsterskom svetu. to misim. kad vec histerska muzika nije ambiciozna ne mora da bude staracka.ako cemo o istoriji pop muzike - veliki albumi se stvaraju na vrhuncu autorske zrelosti. ona traje do 30. godine autora u pop muzici, autorska zrelost. to je moja pozicija i to je takva muzika, pop muzika. nesnl su neke su potroseni ljudi iz srednje klase u krizi srednjih godina koji pevaju takvu muziku za takve ljude. i ja neam nista protiv, nit imam ista s tim, kad matori ljudi koji nisu prerasli pop muziku i presli na neke serioznije forme slusaju tu muziku. al mi smeta, plasi me, kad 3000 deca napamet zna vanderlyle crybaby geeks.(doduse masa od 3000 ljudi me plasi i bez nesnla). to uzdrmava moju drustveni identitet i plasi me.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...