Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Ognjenka nije kul
Uf! Eto ti gotovo ime za beogracki alternativa bend!!!Clanovi Figuracije, Uzzbibuzza i Kolotecine na svom novom projektu. Hrcak nikad odlicniji! Scena nikad novija i srpskija!!
Link to comment
zato sto su joj uzasne pesme.inace je i ona kul :)ma svi su kul.
ona je kul, super-kul, kewl, cool i to sve dok ne krene da peva, a izgleda da mnogo voli da peva.
Link to comment

niko da pomene the national u zg, a videh baš dosta ljudi odavde. skroz sam konfuzan glede svega što se dešavalo u tih sat i pedeset u nedelju na ponedeljak u boćarskom domu zrinjevac. prvo, držim sebe zajebanim fanom, bio na prethodnom njihovom certu pre tri godine u zg, za koji su sami tokom preksinoćne svirke priznali da im je jedan od tri najbolja nastupa od kada postoje. a ljudi sviraju li sviraju...legenda kaže da su zagrebu skinuli nevinost 2004, kad ih je gledalo 68-oro s kupljenom kartom. tri godine kasnije publike je 15-20 puta više, bend je na vrhuncu s boxerom, atmosfera je potpuno van kontrole, na njihovu i našu sreću (meni je taj cert jedan od najdražih ikad). kako se priča, u ovaj deo evrope ne zalaze više, jer su postali (pre)veliki. navodno, došli su u ozbiljan problem s tour menagerom kome nikako nisu uspevali da objasne emotivni značaj zg certa.i tu dolazimo do boćarskog doma, haletine u kojoj komotno može da se piči basket. dok se s lokalnim domaćinima približavam lokaciji nailazimo na bar 200 metara dugačak red mahom mlađahne (mahom hipsterske) publike :mellow: ocena upućenih je da je bar 3.000 ljudi pazarilo tiket, što ne znam na koju silu može da se desi u bg (eno, tfc ako su prodali tisuću, da pevaju i oni i inkal).bend je kasnio jer su ih mađarski carinici drkali četiri čuke, pa im još naplatili 3.000 ojra za neku budalaštinu. umesto šest, oni i (vrlo solidni) phosphorescent imaju dva sata za nameštanje i tonsku. na vratima umalo izbegnut masakr, publika nervozna. mnogi su propustili predgrupu, jer nisu uspeli da se umuvaju na vreme.koliko god da sam bio vozbuđen što gledam omiljeni bend (doduše, high violet nikako da mi legne, a trudim se), nešto ne štima. kontam da sam preblizu, da je zvuk priličan krš, da je previše napaljenih (i prelepih!) žena oko mene, koje me samo dekoncentrišu. odlazim na sam kraj dvorane, ali utisak se ne popravlja. upinjem se, nalivam (preskupim) ožujskim, prisećam pauka od pre tri godine... jalov posao.za to vreme, boćarski dom iz pesme u pesmu pomera nivo decibela. reći da je masa u delirijumu i da svi znaju apsolutno sve textove isuviše je suv opis onog što se dešava. mene dotiču tek s vremena na vreme (squalor victoria, apartment story, abel, start a war, mr. november, terrible love). da nešto nije u redu (sa mnom ili s njima, i dalje ne mogu da provalim) svedoči i potpuna ravnodušnost prilikom izvedbi omiljenih mi mistaken for strangers, bloodbuzz ohio (koju najavljuju rečima da u zg te večeri imaju više fanova nego u celom jebenom rodnom ohaju), fake empire...za kraj, emotivno najzajebaniji momenat. isključuju se iz svih pojačala i kreću da bez mikrofona pevaju vanderlyle crybaby geeks. publika posle 20 sec preuzima pevanje i horski dovršava pesmu koja nije singl i koja zatvara poslednji album. toliko o vođenju ljubavi zagrepčana s the national.nije da kopiram dragaša, ali mi je zaista tokom certa x puta palo na pamet da ova grupa ozbiljno hoda stazama koje je r.e.m. jednom davno utabao. na onom linku gore možete videti da su im skoro svi koncerti rasprodati i da više ne sviraju manje dvorane. kažu i da su u americi postali baš baš veliki.sve u svemu, ne verujem da ću više šipčiti van bgda da ih pogledam. takođe ne verujem da postoji ikakav promil šanse da zasviraju ovde. postaju preveliki, kolju se već s arcade fire, pa i interpolom. dakle, ako se grad (piši propalo) ili exit ne otvore, ništa od njih. što bi bila šteta, uprkos mojoj džangrizavosti.u prilog tome evo najspektakularnijeg tjuba verovatno najveće pesme koju su napisali. mesto zločina je, naravno, zagreb, 14. studenog 2010:http://www.youtube.com/watch?v=d6SqsN1SJvI

Edited by stejsi
Link to comment

trenutno nemam veci prilog za dokaz o sopstvenoj retardaciji sem toga sto sam 29 septembra bio u gradu u kome su the national svirali, nista nisam radio to vece i nisam otisao na koncert. zasto? zato sto sam zaboravio.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...