Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

3774-H.jpgJohn CaleWHEN PAST & FUTURE COLLIDEJohn Cale + Band + Orchestra Victoria perform Paris 1919 Live

Atmosfera pre koncertaimg0986i.jpgGospodin u sredini slike (poluokrenut) stanoviti Mick Harvey:)

Koncert je imao 2 razlicita dela: u prvom je bio Cale za el. klavirom (kurzweil) u pratnji gudackog orkestra potpomognutog sa duvackom sekcijom i troclanim pratecim rock bandom (bubnjevi, bas i el. gitara). Program je bio skoro doslovno Paris 1919 album (sa nesto izmenenim redosledom) i sa aranzmanom veoma bliskim originalu. Bilo je skoro kao slusati pomenuti album sa nekog zaista nadnaravno dobrog hi-fi-a;) Drugi deo je bio neformalniji, indicirano i time sto je Cale ostavio svoj sako u garderobi (bio je sa kravatom, ali kosuljom izvucenom iz pantalona... zene iz publike su mu dobacivale da je "sexy", a muski su cutali, a da su imali petlje rekli bi isto; vraski dobro izgleda, kao sto je i uvek). Pocetak tog drugog dela (pauza za pivo i smekovanje zanimljive publike, koja najvecim delom izgleda kao ex-clanovi alternativnih bendova, ali od pre 30-40 godina) bio je i bez orkestra, samo rok trio u pratnji Calea sa akusticnom gitarom. Svirao je vecinom "nove stvari" (tako je sam rekao, na brojne povike iz publike koji su trazili njegove ili Velvet stare hitove). Potom dosta iznenadno kao kraj, medjutim ubrzo se vracaju na prvi bis, ovaj put je Cale sa Stratocasterom i izvode Picasso-a u necemu sto mi u pocetku lici na Grinderman stil, da bi potrajalo i pretvorilo se u nesto nalik Cream-u (nasta je povuklo verovatno jer mladi gitarista iz prateceg Banda ima pomalo Slowhand-ov zvuk i stil). Potom sledi jos jedan kao odlazak i novi bis, sada je Cale sa akusticnom gitarom svira majestetski Chorale:Hold me down, hold me downTo the light in you room hold me downWhere the windows are broken aroundAnd erosion of living is doneIf your life is all broken and emptyLike the streets of New York in the darkAnd you need just a friend to hold on toI'll be there in the corner just for youAnd the cold of the livingAnd the cold of the deadHand in hand from the beginning to the endAnd the cold of the livingAnd the cold of the deadHand in hand from the beginning to the endVrlo lep koncert, Cale je u formi i zeljno ocekujem buduca izdanja posto pomenute "nove stvari" zvuce u najmanju ruku zanimljivo. Neka njegova razmisljanja i dodatne informacije se mogu naci u ovom tekstu objavljenom pred koncert.

Link to comment

Hm, Stillness. Zbog njih bi se i vredelo cimati do NS-a.Koliko novaca?

Može makar pivo za nas zaludne koji smo RU pratili po inostranstvu? :P

Edited by Zgubidan
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...