Jump to content
IGNORED

koncerti


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Isti dan, u Beogradu, ovo:DIRTY TACTICS(USA) + BANGERS(UK) + SHOPLIFTERS(NS)Start Time:Friday, 25 June 2010 at 21:00End Time:Saturday, 26 June 2010 at 02:00Location:KC GradStreet:Braće Krsmanović 4Town/City:Belgrade, Serbia View mapDescriptionFiladelfijski Dirty Tactics su zahvaljujući catchy melodijama i pevljivim refrenima, kombinujući pop senzibilitet sa energičnošću punk rocka, za kratko vreme pobrali simpatije indie/punk publike. Bend je definitivno zadržao punk rock etiku i pristup, ali ne prestaje da evoluira i stvara sopstveni zvuk prošaran raznolikim uticajima.Sa njima u Beograd dolaze i sjajni Bangers, energični pop punk trio iz Cornwoll-a u Engleskoj, sa kojima su već svirali na brojnim festivalima poput čuvenog The Fest u Gainsville-u.Na ovoj evropskoj turneji promovišu split album izdat za Flix Records iz Beča.Novosadski Shoplifters su verovatno najpotcenjeniji bend na ovim prostorima. Nosioci punk rock spomenica, prekaljeni u bendovima kao što su Red Union, Blitzkrieg, Mitesers i Bonebreaker u najnovijoj postavi čine ubitačnu četvorku koja osim talenta, sviračkog umeća i posvećenosti, deli i ljubav prema The Replacements, Husker Du i Dag Nasty. http://www.myspace.com/dirtytacticshttp://www.punknews.org/article/38206http://www.myspace.com/bangersbangershttp://bangersbangers.bandcamp.com/http://www.myspace.com/shopliftersiCENA KARTE: 300 dinara

Link to comment
We Love Music Fest u osijeku, 17, 18 i 19. junanastupa gomila bendova iz hrvatske i okoline, i neki didžejevi al u to se ne razumem.između ostalih sviraće pasi, dubioza, fakofbolan...ovde je spisak svih za sada potvrđenih izvođača.biće veselo :)
Elem, da se oglasim povodom ovoga jerbo ovde za razliku od onih četničkih pank foruma ima pametnih ljudi koji će me razumeti i podržati.Kao prvo, da se zna da sam išao najviše zbog Pasa, FOB-a i Dubioze, barem muzike što se tiče. Znači:Organizacija katastrofa. Prvi dan, četvrtak, tek čujem Dubioza neće svirati "zbog nedostatka minimalnih tehničkih uslova da se koncert održi". Lost Propeleros takođe ne dolaze zbog, kako jedni kažu, smrtnog slučaja u porodici nekog iz benda, drugi kažu nešto sasvim drugo, treći nešto deseto. Ali jebeš to, makar da čujem Skapadu koja treba da počne u 9. Jes kita, počeli u 11:45 (jedanajsičetrespetjeboteživot, a početak najavljen u 8, znači sa kašnjenjem 10...). Užas. Pritom bine zamenjene, pa tamo gde je trebalo rok bina da bude bila elektro i obrnuto. Nijedna bina nije pokrivena. Jebena narukvica za sva tri dana koja me je grebala cele prve noći dok se nisam navikao. Pivo 15 kuna, nema nigde česme a flaširana voda 15 kuna. Exit škola. Plus ja pivo u principu ne pijem ali sam morao, jer nikakve rakije nisu imali osim neke vodke koju se nisam usuđivao probati. Ja uzmem pivo, dajem pare, lik kao "ne, moraš da kupiš žeton pa da platiš". "Gde da kupim žeton?". "Evo ovde" - i pokazuje na lika metar levo od njega... U međuvremenu čujem da je Dubioza bila, da su jeli i pili, videli binu i rekli "nama ovo ne odgovara , mi nećemo da sviramo". I otišli. A iste večeri svirao Antenat, bend koji ima 9 članova, duvačka sekcija, sve ful uvežbano, i zvučali sasvim pristojno. Pa kakve uslove ovi MTV šupci očekuju? Razglas optočen dijamantima i činele od 14karatnog zlata? Što nisu rekli "e, ne sviđa nam se oprema ali sviraćemo zbog ljudi koji su došli da nas čuju", a takvih je bilo podosta. Jeste organizacija bila loša, oprema je mogla biti bolja ali ako drugim bendovima nije smetalo ne vidim šta oni izvoljevaju. Elem, unutra smo mi članovi srbijanske delegacije u sastavu Pančevo-Pančevo-Svilajnac proveli skupa 10 minuta i otišli na spavanje. Stan je na 200 metara tako da sam Antenat savršeno dobro čuo kroz otvoren prozor te mogu da napomenem da se skroz fino čulo. Pritom na lošoj opremi...Ocena -2 za organizaciju -4 za DK. Edited by Zgubidan
Link to comment

Drugi dan, priča je da će FOB svirati treći, znači čujem njih i onda kad su OPO idem na spavanje. Lepo.Došao sam dok su svirali No More idols, hardkor pank oj! bend iz Zagreba. Ja ne volim hardkor, ali u tom trenutku su svirali neku pesmu sa skroz kul i originalnim refrenom "skinhed skinhed!" te im stoga, a i zbog činjenice da su mi delovali pristojno uvežbani, dajem ocenu 3+. Inače, ekipa benda je mešovita, te je gitarista skinhed u Addicts majici i harington jaši, pevač/gitarista je neki emo lik u Madness majici, drugi gitarista totalno nju skul hardkor a bubnjar drugar iz škole koji koji fino čuka a eto, i voli pank pomalo. :)SSK standardno pičkasti i isto tako uvežbani, neću da ih pljujem jer je Bakandža bio dovoljno ljubomoran da donese vodu iz bekstejdža (mada su tu umnogome pomogle pretnje da će biti banovan sa izvesnog foruma ako je ne donese). Nemam pojma ko je dalje i šta svirao, uglavnom ispostavilo se da će FOB svirati na kraju, tako da sam bio prisiljen da odslušam i Oružjem Protivu Otmičara. Malo pre nego li sam zaspao kroz glavu mi je proletelo da sam ja njih pre 15-ak godina slušao. I voleo. I bio na par koncerata. Sad su mi bili ultra dosadni, bez obzira što znam pesme i što tu donekle ima energije i kajaznam. Da ne dužim (više), dočekao sam Fakofbolan u 4, pijan, neispavan, umoran, nikakav, ali sam izdržao da ih čujem konačno i mogu reći da je meni njihov nastup bio druga najbolja stvar na festu. Od dve dobre stvari. U jednom trenutku je masa zapretila da će srušiti improvizovanu ogradicu pa su drugovi iz obezbeđenja zamalo reagirali i objasnili tim divljacima pankerima da normalni ljudi na normalnim koncertima to ne rade... Sreća pa je vokalni solista ansambla zamolio publiku da đuskaju lagano u mestu da se gorile ne bi ljutile. A ima ih 5-6 plus snajperista na krovu, za slučaj da počne šutka. I tako u 5 oni završili, snajperista otišao da spakuje alat a mi pobegli na spavanje. Fakofbolan 5, ostali bendovi đuture 3, organizacija pala na -3 a sekjuriti -4.Neznanje je moćRopstvo je slobodaRat je mir :wub:Treći dan, poslednji ekser na sanduku festivala.Prvi su bili Bajoneti, mlade nade novosacke oj!pank scene. "napisi da su sjajno zvucali sto znaci da je ozvucenje bilo dobro uprkos onome sto serenda dubioza". Eto, sjajno su zvučali, što znači da je ozvučenje bilo dobro uprkos onome što serenda Dubioza :) 4+Eichmann Family, neki punkabilly, punk'n'roll, sa sve kontrabasistom koji svoj instrument vrti oko malog prsta, bukvalno. Bio sam jako pijan i bili su mi super, ocena 5.The welcomin' committee in flames, sa naglaskom na "o" u "komiti" :), neki garažni pank rok, bubnjar svira stojeći u najboljoj rokabili tradiciji, gitarista koji kida i Japanka koja peva. I dalje sam bio pijan, i dalje mi je bilo super, gitarista me u nekoliko navrata podsetio na Džo Stramera zbog pokreta levom nogom. Bubnjar se valjao po podu, rušio doboš, pevaljka skakala po njemu, gomila mesa, ludilo. Ocena 4-.Loš Primjer, anarho pank bend, solidno, 4.PASI! :Hail: Počeli žestoko, kako drugačije, atmosfera sjajna, masa u transu, Iz kuta kruga, pa Debeo gde se ja skidam u siledžijku i vičem "Oi! Oi!", tu me neki lik grli i traži od pevača Doda da se skine, I might get laid, fuck yeah, uglavnom, za vreme 5-e pesme dignu jednog momka, stejdž dajving, za one koji ne znaju to se na pank koncertima radi 30 godina, i jedan gorila preko ograde, šamar dečku, drugi vadi palicu, njih pet ulaze u masu kreću da ga iznose, ja ne verujem šta vidim. Dodo prekida koncert, "ako se dečko ne vrati, mi nećemo da nastavimo da sviramo, izvinjavamo se ljudima koji su došli da nas čuju ali ovo nema smisla". Gromoglasni aplauz, neki pokušavaju da objasne šabanima iz obezbeđenja da je idiotski to što su uradili, džaba, ono, izjave tipa "ako je tebi to normalno ti nisi normalna", "on je mogao sve vas da povredi", "psovao je i opirao nam se" i slično. Što je najgore, Kud Idijoti se opušteno penju na binu i nameštaju se da sviraju. E moji pankeri! :frust: I oni i Debeli Precjednik i Gužva u 16ercu su svoje odsvirali, nadam se da ljudi nisu suviše glasno tapšali između pesama, ja sam u izuzetno finom društvu napustio prostor i otišao u birc na pivo. Video sam da je dosta ljudi učinilo isto i drago mi je zbog toga. Pasi su pokazali da imaju stav koji se ne razlikuje od onoga o čemu pevaju, što me vraća na DK i njihove socijalno angažovane pesme i ponašanje kao u Britni Spirs, i svaka im čast. Domaći zadatak iz oblasti ponašanja pank bendova na pank koncertima. Mrzi me više da kucam, da zaključim, PASI ocena 10 na skali od 1 do 5, organizator ("nisi ti video šta je on pre toga radio") -5, obezbeđenje -7.

Edited by Zgubidan
Link to comment

U subotu 26. juna na beogradskom Hipodromu, sa početkom od 17 časova, održaće se, deveti po redu festival "Blues stock: open air blues".Ulaznice za Blues Stock Festival možete nabaviti na Blagajni Doma omladine, u klubovima Vox i Kuglaš po pretprodajnoj ceni od 1.000 dinara, ili na ulazu na sam dan festivala po ceni od 1.200 dinara.Festival organizuje Udruženje ljubitelja bluesa "Blues Stock". PROGRAM:17.00 OTVARANJE VRATA18.00 ROCK AND ROLL STREET (Srbija/Mađarska)19.00 ŠINOBUSI (Srbija)20.00 BILLY & THE KIDS (Hrvatska)21.15 RIPOFF RASKOLNIKOV ALL STARS (Mađarska/Austrija)22.30 THORBJORN RISAGER BAND (Danska)24.00 BLUES SUMMIT (Srbija)

Link to comment

I da najavim nešto jako odlično:http://c1.ac-images.myspacecdn.com/images02/149/l_8073bdf4943f48ea980d69ee94d2cd60.jpg

Edited by Zgubidan
Link to comment

Bolje te našo prijatelju stari!Nego reci ti meni, je l' me podržavaš ili ne?I bi li išao u Sloveniju? Da se ušikamo i pravimo haos!

Link to comment

a jel ima neko neku osnovanu pretpostavku kada ce stvarno poceti koncert, ne mogu stici pre 9 - 9:30 pa ne znam da li kretati ll ne

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...