Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da li postoji mesto u centru gde može da se kupi plastična nepersonalizovana busplus karta? Ja obišao dobar deo centra, imaju na trafikama samo one dnevne, trodnevne i petodnevne...

Juce popodne sam uzeo u trafici na uglu Beogradske i Njegoševe.

 

edit: ona trafika u zgradi.

Edited by smorenko
Link to comment

juse sam inace u par sati imao priliku da se sretnem sa dve potpuno razlicite grupe kontrolora

prva je kod ade, njih dvoje, usli poslednji u bus, nisu sakrili ona sokocala zastali prilikom ulaska, pa su ovi bez karte imali priliku da istrce napolje, onda kad su usli nisu odmah ocitali svoje karte, nego opet sacekali par trenutaka da putnici koji su "zaboravili" ucitaju karte. proverili nekoliko putnika, ljubazni bili i to je to

 

a onda u povratku kuci, namerno sam izasao na onoj stanici koju sam pominjao, gde kontrola i komunalna zajedno deluju.

svakako sam morao promeniti bus, bilo je pitanje samo da i cu izaci na toj stanici, stanicu pre ili kasnije.

nemam reci da opisem ono. tamo ce neko poginuti.

naravno poslali su one najgore majmune na takvu lokaciju, to su oni sto su dva koraka daleko od pandura "prasinara". nisu prosli u kamenici, nije za njih bilo mesta ni u komunalnoj, ali eto ukazala se mogucnost da bar kao ridzovani ostvare deo svojih decackih snova i postanu u svojim ocima nesto bitno, da dobiju mogucnost da drndaju narod i komunalnoj braci se obracaju sa "kolega".

bahati su, nepristojni, ulecu u buseve kao antiteroristicke jedinice koje hvataju osumnjicenog za visestruka ubistva. u svakom putniku vide neprijatelja, putnici nervozni, ovi sto imaju kartu zato sto busevi dugo stoje i sto se ovi ponasaju kako se ponasaju, ovi sto nemaju zato sto nemaju mogucnost da nastave put dalje.

bas gadna i mucna atmosfera, cini mi se da je pitanje dana kad ce se tu desiti neko vece sranje

Link to comment

Da li si imao prilike da se voziš osamnaesticom 1993. godine? Stanica posle Mostara (kod Hitne Pomoći ) im je bila lokacija gde su napadali u jatima od 10+ jedinki. 

Link to comment

Bilo u to doba riđovana, ne baš redovno nego povremeno u čoporima oko prvog u mesecu, pogotovu u periodu nakon što je Čovara smestio Grudenovoj, pa se nasadio kao vd gradonačelnik.

Edited by J-♣
Link to comment

a koja je poenta uopste podsecanja na 93tu?  pitanje je pre svega za bigvladu. nisam razumeo

nisam tad ziveo ni blizu beograda, ali posto je u pitanju 1993 mogu naslutiti kako je tada izgledao beogradski javni prevoz

 

 

a ovaj ljakse umesto da cuti, on se jos hvali kako je u periodu dok su braca krvarila sirom bivse drzave jebavao po bezanijskoj kosi.

kako te nije sramota? najmanje sto si mogao uciniti za nas narod je da apstiniras u tom periodu

Link to comment

ovako:

danas sam otišao trolom do muzeja pa se spustio nizbrdo ka Stanici. u toj nizbrdnoj ulici ima stajalište autobusa, onaj koji ide iz rakovice spušta se do stanice, lep, novi,crven, ne zglobni. dole, na okretnici, dovoljno okrugloj za zglobni bio je i minibus, broj 34 čini mi se(onaj veliki je 36 ili sam obrnuo). elem. kombi vozi na relaciji prokop - slavija. tako piše na redu vožnje.

pitanje: da li je to taj novi kružni ili ide samo do slavije i nazad. ako je ovo drugo, glupo je jer čovek sa slavije očas siđe do stanice na autokomandi. ako je prvo, onda su valjda uveli oba smera. 

sišao sam dole, priišlo mi se u ćenifu, ima putokaz ka njoj ali, na vratima je tabla da je van upotrebe. ćuti i trpi. pogledam info tablu, piše da za batajnicu vozi sa 3. koloseka. siđem dole u prolaz, treći kolosek je potpuno na drugoj strani, jedno 100 metara prolaza. gore, puca pogled na porodilište radovi u toku sve je otvoreno, vetar duva. kako je bilo pre nešto dana ili kako će da bude, videćemo. zimi je kapa poželjna. voz je stigao na vreme no, peron je duplo duži od samog voza pa su neki morali i da potrče. ja sam iskusno  slučajno, čekao blizu otpravnika.

 

voz je bio dobro popunjen, bilo je poneko prazno sedište ali, yebi ga, ista ona sumorna atmosfera koju sam opisao pre neki dan kada sam se vozio 67icom. zbog čega 80% sijalica ne radi? samo treba da se zamene. ona muralizovana stakla, gotovo neprovidna još pogoršavaju stvar. voz je zapušten, ćenifa je tučana čučava, u vagonu je nešto škripalo s poda no, koliko para toliko muzike kontrole nije bilo.

 

vozu je trebalo 22 minuta do batajnice. minut sam čekao i 4 minuta se vozio busom do centra. mislim da je ovo odlična varijanta. za pola sata i neki minut glatko se stiže od batajnice do vuka.

 
eto, to je moje prvo iskustvo posle "krečenja". 
Edited by djordje geprat
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...