Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da prodje mesec dana a da bus koji polazi na 30 min radnim danom, a na 50 min vikendom, dodje po svom rasporedu. Ostale sitnice poput nemanja posla, perspektive, nemanja 250 dinara u dzepu sada ni za kondome, ili za bolesnog psa ,bednih autobusa, cesto neispravnih ,nitkovluka vlasti, prinicpa i ostalo, sve cu to da pregrmim samo da se ne smrzavam cekajuci godoa. 

Link to comment

Sve je tu koktelisano, svega ima, ukljucujuci i poprilicnu kolicinu uobicajene forumske tvrdoglavosti u zagovaranju zauzetih stavova: sustina je da para nema i da je odvojiti se od cifara koje se pominju (nisam u Bg, ali imam poprilican uvid) u svakoj varijanti i za oooogromnu vecinu onih koji se voze javnim prevozom poprilicno bolno, za dosta njih - da se ne lazemo - i nemoguce

Pred tom cinjenicom pada sve ostalo, a svoditi na moral je pogresno: ljudi, velika, ogromna vecina, ne bi pravili pitanje od troska prevoza u iole normalnim okolnostima - uostalom, Beograd nikada nije imao ovoliko akutno izrazen problem neplacanja, obaska potenciranje i manipulisanje istim od strane vlasti iz najrazlicitijih razloga.

Link to comment

Da prodje mesec dana a da bus koji polazi na 30 min radnim danom, a na 50 min vikendom, dodje po svom rasporedu. Ostale sitnice poput nemanja posla, perspektive, nemanja 250 dinara u dzepu sada ni za kondome, ili za bolesnog psa ,bednih autobusa, cesto neispravnih ,nitkovluka vlasti, prinicpa i ostalo, sve cu to da pregrmim samo da se ne smrzavam cekajuci godoa. 

 

OK, fair enough.

Link to comment

I platicu. U suprotnom ,super je i sto samo ne platim i izadjem kulturno, a ne pravim probleme kontrolorima(vecina jesu obicni sljakeri i slepci, kao i ja), ili ne sacekam sincica bezobrazne kvazi duhovite seljacine od sofera gsp, koji misli da je kul biti prost prema starijim zenama  koje pitaju gde je do sada, ne kapirajuci da su one mozda majke nekoga ko zna u koju im osnovnu ide dete, jer se  zanosim(sve manje i manje) da imam ikakvu buducnost i da postoji neki moral ili pravo u ovoj zemlji

Link to comment

Sta onda treba da se radi?

Besplatan prevoz?

Cijena karte koja odgovara svakom plitkom dzepu?

Prekinuti kontrole i vjerovati ljudima da ce savjesno placati karte?

Kakav je po vama odrziv javni prevoz?

 

Koliki je postotak svercovanja u Bg? Vidim da su se barem na ocom topicu skoro pa svi svercovali (pa samo jedna stanica, pa student pa ovo pa ono). U Parizu i regiji, svercovanje je oko 15℅ sto je ogromna cifra.

Link to comment

Jbg, mene to jeste nesto sto isteruje iz takta, jer ja svoj zivot orjentisem prema tom busu. Dolaske, odlaske, zivot izmedju, sve se vrti oko toga i pojelo mi do sada vrv deset posto zivota. I onda oni odluce da promene raspored , da budu cesci polasci, a znaju da to ne mogu sa tri autobusa na liniji od 20 km u jednom pravcu. I onda tvoj zivot postaje lutrija nerviranja i cekanja i izgubljenog vremena, koje tvoj i ovako ponizen i bedan zivotu, u odnosu na srecnike koji zive cak npr na vidikovcu, cini jos bednijim i sivljim

Link to comment

Sta onda treba da se radi?

Besplatan prevoz?

Cijena karte koja odgovara svakom plitkom dzepu?

Prekinuti kontrole i vjerovati ljudima da ce savjesno placati karte?

Kakav je po vama odrziv javni prevoz?

 

Koliki je postotak svercovanja u Bg? Vidim da su se barem na ocom topicu skoro pa svi svercovali (pa samo jedna stanica, pa student pa ovo pa ono). U Parizu i regiji, svercovanje je oko 15℅ sto je ogromna cifra.

 

Meni je stvarno neobicno da se Pariz uopste uvodi u istu pricu sa prestonicom najsiromasnije zemlje u Evropi, sa jednom cetvrtinom ljudi koji zive ispod granice siromastva.

Link to comment

inace, sta je resenje: ma nema bre resenja. sve su sjebali sto su mogli, bukvalno sve je otislo u pizdu materinu. neka puste ljude da  se snalaze kako znaju, neka se svercuju, neka prodaju stvari sa kartona, benzin u dvolitrama, neka svercuju iz Madjarske i Bosne. smesne su mi price o gradjanskom redu u ovoj agoniji.

Link to comment

 sve su sjebali sto su mogli, bukvalno sve je otislo u pizdu materinu. neka puste ljude da  se snalaze kako znaju, neka se svercuju, neka prodaju stvari sa kartona, benzin u dvolitrama, neka svercuju iz Madjarske i Bosne. smesne su mi price o gradjanskom redu u ovoj agoniji.

 

 

eto, ovo je lepo opisano kako je to radio milošević

Link to comment

Najviše volim to 'mora da se plaća', u situacijama kada platiš i ispadaš budala što si platio. A da neka od svih tih lopovskih gradskih službi možda proba da pruži uslugu građaninu adekvatnu onom što je platio?

 

Evo, na primer, mog tužnog primera sa gradskim toplanama: ne radi mi grejanje čitav januar, zovi, moli, svađaj se, ništa ne pomaže, jebe im se. A plaćam čitave godine po 5600 dinara mesečno (lepe pare) i na kraju nemam nikakvo grejanje.

 

Ne dobijam nikakvu garanciju kvaliteta time što plaćam grejanje, GSP i ostalo, ko zna gde te pare zaista odlaze, znam da je ljudima koji žive u normalnim evropskim gradovima to malo nejasno, ali je na žalost tako.

Edited by Anonymous
Link to comment

Meni je stvarno neobicno da se Pariz uopste uvodi u istu pricu sa prestonicom najsiromasnije zemlje u Evropi, sa jednom cetvrtinom ljudi koji zive ispod granice siromastva.

 

Ja mislim da nije neobično ako pogledaš koliko procentualno treba odvojiti za prevoz ako si na nekom minimalcu. Ja sam u Londri sa gospojom skrljao nekih 80 funti u Oyster za sedam dana, kompletno nisam mogao da verujem kojom brzinom se akumulira taj trošak. Za mesec dana bismo upucali solidnu srpsku platu. Još nisam čuo da je neko tamo nazvao londonski prevoz jeftinim (bilo u apsolutnim ciframa bilo u procentu primanja koji moraš da odvojiš ako ga svakodnevno koristiš). Ovako odokativno rekao bih da barem petina Londonera ima solidan motiv da se nekako prošvercuje u prevozu. Avaj, na metrou i železnici barijere, u autobus se ulazi samo na prednja vrata. I gomila njih bi htela da iskali bes na vozaču ili makar vozilu ali opet ne ide - celo vozilo i ceo grad pokriveni CCTV sistemima a vozač sedi iza pleksiglasa koji bi i udar zolje izdržao.

 

Ovde kod mene bar 5M ljudi radi za minimalac koji u Turskoj iznosi 1000 lira i sa kojim manje-više možeš da se ubiješ, pogotovo u Istanbulu. Ali, ljudi plaćaju i nisu čak ni nadrndani - doduše zato što prevoz u Istanbulu jeste jeftin za razliku od zapadnoevropskih prestonica. Ali svako je ponešto uradio. Vlast nam kopa metro linije za bolesne pare i pušta nas unutra za 50 dinara po vožnji. Mi se zauzvrat ne ljutimo kada nam u špicu treba po 20 minuta da se uguramo na prednja vrata autobusa. Zakrpi se malo ovim, malo onim, i funkcioniše.

Link to comment

 Ali svako je ponešto uradio. Vlast nam kopa metro linije za bolesne pare i pušta nas unutra za 50 dinara po vožnji. Mi se zauzvrat ne ljutimo kada nam u špicu treba po 20 minuta da se uguramo na prednja vrata autobusa. Zakrpi se malo ovim, malo onim, i funkcioniše.

 

Pa o tome i pričam sve vreme. Neka načine bar neki gest da veća naplata nije sama sebi cilj.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...