Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da li neko zna kakva je naplata u drugoj zoni? Linije koje idu na Novi Beograd, Zvezdaru i Čukaricu prevoze gro zaposlenih, korisnika markica, belih kragni i ostalih dobrih platiša. Ali šta se dešava na 10X, 30X, 40X, 50X, 60X, 70X...? I da li u njih uopšte ulazi kontrola? Ja sam bio povremen korisnik 30X linija i bukvalno se ne sećam da je ikada jedna kontrola ušla.

Edited by beowl
Link to comment

Ne znam za drugu zonu ali evo recimo primera iz prve zone. Za četiri godine koliko svakodnevno koristim 26 kontrola nijednom nije ušla sem u bulevaru par puta. To je očekivano pošto je u pitanju opterećena linija sa nikad gorima krševima. To znači Ikarbusi i Japanci koji su prepušteni slobodnom padu nakon što je istekla obaveza da se imaju održavati. Tome treba dodati i dve umobolno duge rekonstrukcije ulice u Mar bari kao i osetno povećanje intervala poslednjih pola godine pa je moj zaključak da kontrola ne sme da uđe u 26 delovao tačan. 

 

Onda je došlo do neočekivane promene i od 1. januara na liniji 26 špartaju mali privatni busevi, koji iako ne baš komforni za gradsku vožnju idu na po pet minuta i jako brzo i elegantno piče kroz uska grla od Jerkovića do Dorćola. Štaviše, ima ih dovoljno da mogu da sedim, skoro uvek da komforno stojim. 

 

Ja još uvek nisam video kontrolu u njima. plaćanje je prepušteno našoj savesti. 

 

Ako ovo nije prilika da se relaksiranije uvedu malo frekventnije kontrole i time digne procenat -  ja stvarno ne znam šta je. 

Link to comment

Proslog leta, po onim najvecim vrucinama, zateko se u 011, ostavio auto u oko podne u garazi u Masarikovoj, aj da prvo skoknem do Slavije, kod Beogradjanke uskocim u hodu u trolu, bilo ih nekoliko, i - cap - pravo u ruke kontroli i komunalcima.

Posteno, kartu nemam, posteno kad sam uskakao racunao sam 1 stanica do Slavije, jebes kartu, posteno me ulovili, kazem nemam kartu, kazu daj dokumenta, kazem moze, ali da znate da na Slaviji silazim, nemam ja kad da vi piskarate, kako cemo to da sredimo, sve kulturno i na note, komunalci kazu OK, silazimo i mi, 2 buzdovana mogu konju rep da iscupaju.

Sidjemo, 150 stepeni temperatura, jedan od njih me uhvati za misicu i kaze ajmo da stanemo ovamo, nemoj nista da se plasis  :isuse: ...

Okrenem svoja 2 metra i 100 kila i odem, morao sam, umirao od smeha, oni za mnom nesto ovako, onako...

Link to comment

Pa sad imaju neku novu politiku kontrolisanja, miks tackaste i mobilne kontrole, sa naglaskom na prvu u sirem predelu grada i prelaskom na drugu sve blize centru. Redovan korisnik odredjenih linija otprilike zna gde ih ima, gde ih nema i gde ce ih verovatno biti.

Link to comment

Meni je to okej. Ja kad kažem da sistem ne šljaka mislim i na njegovu nemogućnost da naplati uslugu. 

 

Od ovih polemika u kojima se apeluje na narodnu svest mi se diže kosa na glavi. 

Link to comment

...

Sidjemo, 150 stepeni temperatura, jedan od njih me uhvati za misicu i kaze ajmo da stanemo ovamo, nemoj nista da se plasis  :isuse: ...

Okrenem svoja 2 metra i 100 kila i odem, morao sam, umirao od smeha, oni za mnom nesto ovako, onako...

 

sto puta sam video kako maltretiraju i zadržavaju ljude nalon izlaska iz vozila za šta nemaju nikakvo pravo.

kad izađemo iz vozila možemo da se pozdravimo, poželimo dobro zdravlje i rastanemo kud koji,

Link to comment

sto puta sam video kako maltretiraju i zadržavaju ljude nalon izlaska iz vozila za šta nemaju nikakvo pravo.

kad izađemo iz vozila možemo da se pozdravimo, poželimo dobro zdravlje i rastanemo kud koji,

+1

 

...poslato sa najbolje verzije tt....

Link to comment

sto puta sam video kako maltretiraju i zadržavaju ljude nalon izlaska iz vozila za šta nemaju nikakvo pravo.

kad izađemo iz vozila možemo da se pozdravimo, poželimo dobro zdravlje i rastanemo kud koji,

Ma znam jebiga, sto je najgore bio sam spreman da se povinujemtm, ono 'jeo sam govna, sta sad da se pravim pametan', taj rad, ali njihov nastup, hvatanje za ruku, 'nemoj nista da se plasis', doslovno, popizdeo sam, to pelcovanje na vlast i vaznost da ti se zgadi, mogu da zamislim na sta bi licilo kad se to krdo ovlasti i osili jos vise.

Link to comment

Platim nekada markicu. neka tri udarna meseca mozda godisnje, jer putujem dugo i daleko,cesto od okretnice do okretnice, pa me mrzi da ustajem. Ostatak samo ustanem kad ih vidim i stanem na vrata izadjem na sledecoj. Ako procenim , izadjem pa udjem na druga u isti bus. Zaobilaze me maks 

Link to comment

Kad su postavili tackastu kontrolu na petlovom brdu, na ibarskoj,poslednja stanica pre orlovace, gde ih ne mozes izbeci, isao na 511 do kraja pa peske kroz lipovacku i ibarsku nazad do svog naselja. Manje vise mali i bus plus mogu samo da mastaju o mojih 1200 studentskih kinti. Jednom se zajebao i dao im mesecnu. pa me izveli tu na stanici, i hteli da mi uzmu istu jer je uplacena samo prva zona, tu su ispali jako ljubazni i vratili mi je posle kraceg ubedjivanja samnom i drugarom sa treninga, komunalna se tu samo okrenula i vratila u onaj autic.
Posle slusam ovde price da su to ljudi koji naplacuju kazne i progone  :lolol:

Link to comment

I, šta je sve potrebno da se poklopi i pogodi pa da im daš tih 1200 kinti? Ili nema nikakve šanse?

Bez zadnje namere: imaj u vidu da je 1,200 kinti poprilicno velika para u zemlji Srbiji, realno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...