Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

ne moze na plastiku da se stavi neka od tih karata?

ne. na plastiku idu pojedinachne i mesechne. odlichno reshenje -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Dnevne se kupuju as is, papirne su i važe od momenta kupovine. Na personalizovanu plastiku polumesečne, mesečne i godišnja, a na nepersonalizovanu sipaš keš i teraš po 89 kinti za 90 min.

Link to comment

pa stalno se podvlaci teza da je 1 jaka naplata preduslov  za kvalitetan prevoz, a vec godinama se zaobilazi cinjenica da su mnogi problemi GSP-a potpuno nevezani za naplatu, kao npr jebeni INTERVALI.

 

INTERVALI se regulisu sa vecim brojem vozila na jednoj liniji (i ako je moguce posebnim trakama za autobuse). Veci broj vozila se mora nabaviti ili kupiti. Pare se dobijaju preko subvenicija i prodajom karata. Ovo sto si napisao je glupost (potpuno nevezani za naplatu, kao npr jebeni INTERVALI.).

 

Da GSP ima problema (politickih, tehnickih, ljudskih) to stoji.

 

90% naplate imas valjda samo u sjeverno evropskim zemljama (nemam nikakve podatke samo price ljudi, RATP na primjer nema 90% naplate na svojoj mrezi).

 

Inace kada ostavis mogucnost ljudima da sami odluce da li da kucaju kartu ili ne, vecina nece otkucati (neka prevoz bude i najbolji na svijetu). U Lyonu su morali da naknadno postave ulazna vrata na sve stanice nove metro linije kada su vidjeli postotak naplate. Vjerovali ljudi da ce putnici biti zadovoljni intervalima i cistocom ali se zahebali. 

Edited by borris_
Link to comment

INTERVALI se regulisu sa vecim brojem vozila na jednoj liniji (i ako je moguce posebnim trakama za autobuse). 

 

Ili, alternativno, nastojanjem da se koliko je moguće poštuje red vožnje u okviru postojećeg broja vozila.

Apsolutno nema razloga da tri busa kampuju na početnoj stanici po pola sata, pa onda krenu jedan za drugim u razmaku od 2 minuta. Osim što im se tako očito može.

Edited by Halvard
Link to comment

Mogu te vremenske (dnevne, trodnevne, petodnevne) i na plastiku bez problema. Npr, ima se 280 ili više dinara na kartici, izabere se na validatoru dnevna karta i prinese se kartica. Uredno skine 280 dinara i važi 24h od tada (bez noćnog prevoza). Tj. nikad nisam imao potrebu da probam, pa da tvrdim sa sigurnošću, ali definitivno postoje te opcije na displeju.

Link to comment

Mogu te vremenske (dnevne, trodnevne, petodnevne) i na plastiku bez problema. Npr, ima se 280 ili više dinara na kartici, izabere se na validatoru dnevna karta i prinese se kartica. Uredno skine 280 dinara i važi 24h od tada (bez noćnog prevoza). Tj. nikad nisam imao potrebu da probam, pa da tvrdim sa sigurnošću, ali definitivno postoje te opcije na displeju.

teorijski mozda. u praksi kad pitash na trafici, daju ti papir.

Edited by gospa buba
Link to comment

Ne. Za početak je potrebno poštovati red vožnje na polasku sa terminusa. Kada se taj uslov ispuni, onda možemo da pričamo koliko treba novih vozila.

1+ prosto imbecili naprave red voznje koga ne mogu da se drze, i zabole ih, u slucaju linije koju ja koristi,,sa tim brojem autobusa. U 21 veku ne mogu ili nece da se drze reda voznje koji sami naprave

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ne. Za početak je potrebno poštovati red vožnje na polasku sa terminusa. Kada se taj uslov ispuni, onda možemo da pričamo koliko treba novih vozila.

 

Ako nemas dovoljno vozila (i naravno da ta cifra ne bude zategnuta) da postujes taj red, neces moci nista postovati.

 

U GSP ima mnogih problema (izmedju ostalog glup red voznje koji ne mogu da ispostuju) ali misliti da ce ti problemi biti rijeseni sa 30% naplate nije realno.

Edited by borris_
Link to comment

Ako nemas dovoljno vozila (i naravno da ta cifra ne bude zategnuta) da postujes taj red, neces moci nista postovati.

 

U GSP ima mnogih problema ali misliti da ce ti problemi biti rijeseni sa 30% naplate nije realno.

 

Moći ćeš sa sigurnošću da znaš da će sa početne krenuti u toliko i toliko sati, i da će red vožnje biti ispoštovan (makar na prvih nekoliko stanica), osim u nepredviđenim slučajevima.

Link to comment

Ako nemas dovoljno vozila (i naravno da ta cifra ne bude zategnuta) da postujes taj red, neces moci nista postovati.

 

 

 

Ja sam na dve stanice od okretnice i u jednom periodu se vrlo lako dalo uočiti da se "red vožnje" sastoji u tome da jedan bus stoji na okretnici i čeka da dođe drugi da bi on krenuo, naravno, pošto prvo malo proćaska sa kolegom. I to je moglo da traje 5, 10, 15, 30 minuta. Ta praksa i dalje nije sasvim iskorenjena, i ne vidim da ima veze samo sa nedovoljnim brojem vozila. 

Link to comment

Ama ko kaže da je naplata 30%?

 

Ja ne vidim da 70 posto putnika beži ka vratima kad uđe kontrola. Zabatrga se pet-šest ljudi, ostali mirno pripremaju kartice.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Ama ko kaže da je naplata 30%?

 

Ja ne vidim da 70 posto putnika beži ka vratima kad uđe kontrola. Zabatrga se pet-šest ljudi, ostali mirno pripremaju kartice.

 

Upravo sam zato i postavio pitanje na koje je drug furunas muslin opareno poskocio. I pri ulasku, i na pocetnoj stanici i inace, mi se cini da dosta vise ljudi otkucava nepersonalizovane nego ranije, posebno kad u jednom periodu gotovo da nije ni bilo kontrole, makar u juznom delu grada (sad da me ubijes ne bih mogao da se setim kada je to bilo, ali se secam da jeste). Apsolutno sam ubedjen da im je ovo palo na pamet bas zato sto je naplata skocila, pa zinulo dupe razbojnicko za pare.

 

Mozda nisam ispratio, ali pominje li se kod ovih novih-starih mera mogucnost smanjenja cene karte? Jer ako se dobro secam, gospodin direktor GSP-a je svojevremeno izjavio da je realna cena karte mnogo manja, ali eto govna lopovska ne placaju, svercuju se, neradnici cu i mrze premijera zato sto je uspesniji od njih, pa razmislja li se mozda o realnoj ceni karte i mnogo vecoj naplati?

 

Moj stav na temu je sledeci: placam redovno, gotovo u 90% slucajeva - onaj ostatak je dok jos nemam uplacenu markicu ili je ne ponesem kad krenem negde na nekoliko stanica - iz prostog razloga sto mi treba do posla ili do grada ili tako negde. Placam zato sto mi firma daje novac, a i zato sto realno moram. Da nemam, ne bih placao. Da ne moram - pa, mozda ni tada ne bih platio, da budem potpuno iskren. I realno mi se jebe kako to kome zvuci. Pokradu me svi kolektivno na mnogo vise od tih jebenih 3.000 dinara i puca mi ona stvar da se nocu budim u znoju sa pitanjem: kako mogu pred boga sa grehom sverca u prevozu? Ja nemam mogucnost da menjam ovaj nas srbijanski mikrosvet, oni imaju. Kad oni pokazu zelju da uspostave nesto reda u ovom sve vecem haosu, tad mozemo da raspravljamo o etickoj dilemi placanja i neplacanja.

 

Znate li vi koliko ima firmi, cak i po Beogradu, koje svojim zaposlenima ne isplacuju redovno platu i/ili u okviru nje naknadu za prevoz? I sta sad, neko treba da pesaci do posla ili vozi biciklo i slomi ruku? Ili ne treba da plati? Ili treba da hrani neka usta sa platom od 22.000, od koje treba da 15% da za prevoz ljudima koji priznaju da je realna cena karte dvaput ili triput manja, al jebiga? Onima koji misle da ce ispasti mnogo pametni tako sto salju neke jednako ocajne kerbere i parazite (da, parazite, jebe mi se i kako to zvuci) da otimaju od svojih sugradjana, umesto da pronadju neki normalniji nacin, prihvatljiv svim stranama?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...