Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

U ovo malo gradova sa pravoslavnom većinom što sam bio, samo u Bg sam primetio tu naviku. Jel to neki ekskluzivni Bg fazon kao i "ortak" ili šta je?

Link to comment

U Beogradu će možda drugi autobus doći za 2-3 minuta i biti poluprazan, pa ćeš moći da uđeš. Možda će opet biti pun, pa nećeš moći. A možda dođe za 20 minuta, pa svakako nećeš moći. Uvek je lutrija i vrlo je zabavno. Pogotovo je zabavno kad ga dočekaš i ispostavi se da je to ona turska kanta koja se napuni kad uđu tri babe sa cegerima, ekstremno prilagođeno gradskom saobraćaju u špicu.

Ali dobro, kome se ne sviđa, neka ide u Paraćin. 

 

Ne kome se ne sviđa, nego ko dobije nervni slom zbog toga što je na stanici sto ljudi, što se čeka nepredviđeno dugo i što bus nije došao poluprazan. Mislim, ne mora ni tada da ide bilo gde iz Beograda, samo ne vidim poentu narušavanja sopstvenog zdravlja zbog haotičnog javnog prevoza.

Link to comment

U ovo malo gradova sa pravoslavnom većinom što sam bio, samo u Bg sam primetio tu naviku. Jel to neki ekskluzivni Bg fazon kao i "ortak" ili šta je?

 

ako prođeš pored crkve a ne prekrstiš se sa tri prsta, sledi ti 7 godina nesreće...

Link to comment

U ovo malo gradova sa pravoslavnom većinom što sam bio, samo u Bg sam primetio tu naviku. Jel to neki ekskluzivni Bg fazon kao i "ortak" ili šta je?

U Atini se krste ko sumanuti kad naidje crkva. Kod nas su to ipak izolovani pojedinci, a tamo sinhronizovano 80% putnika.
Link to comment

U Atini se krste ko sumanuti kad naidje crkva. Kod nas su to ipak izolovani pojedinci, a tamo sinhronizovano 80% putnika.

 

dokle ćemo se ugledati na gore od nas :fantom:

Link to comment

Ne znam nista vise o poreklu ili nastanku samog obicaja, mada je zanimljiv, nastao je u novije vreme vrv. Znam da zvanicna spc gleda na njega kao na nesto lose, jer on ne znaci nista, pravi vernik treba da udje u crkvu i da se prekrsti i pomoli, a da pored nje prolazi normalno, kao obican svet(objasnjenje koje sam dobio).

 

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Treba uvesti pravilo da bus svaki put stane pored hrama bozjeg, pa ko je vernik da ode caskom da se pomoli, a onda polako dalje. Kome tako nesto zasmeta nek se seli u neko manje mesto

Link to comment

onda, zasto ne mogu da kupim dnevnu kartu, trodnevnu, nedeljnu? zasto mesecna karta vazi od 1. do 1, a ne od trenutka kad sam je kupio pa narednih mesec dana? ovako ako kupim mesecnu kartu i taj mesec odem na odmor, bacio sam pare. a ako ne kupim moram ostatak meseca da kupujem pojedinacne karte sto se uopste ne isplati.

Ima jedno pola godine kako postoje dnevne, trodnevne, petodnevne, petnaestodnevne (od 1. do 15. i od 16. do kraja meseca) i godišnje karte (mesec dana dž)...

Link to comment

Ima jedno pola godine kako postoje dnevne, trodnevne, petodnevne, petnaestodnevne (od 1. do 15. i od 16. do kraja meseca) i godišnje karte (mesec dana dž)...

stavrno? nisam imao pojma. i kako se to kupuje? na kiosku kazem hocu petodnevnu kartu?

Link to comment

stavrno? nisam imao pojma. i kako se to kupuje? na kiosku kazem hocu petodnevnu kartu?

komplikovano se kupuje, papirne su karte, chesto nemaju, dnevna startuje od kad je kupish a ne kad ti krenesh da se vozish i tako redom... prilichno su to uveli preko organa, uz nikakav marketing <_<

Edited by gospa buba
Link to comment

Ima jedno pola godine kako postoje dnevne, trodnevne, petodnevne, petnaestodnevne (od 1. do 15. i od 16. do kraja meseca) i godišnje karte (mesec dana dž)...

 

Plus što jedna "karta" traje 90 minuta tokom kojih možeš da menjaš neograničen broj prevoza. 

Naravno, uvek postoji prostor za poboljšanje i uvođenje većeg broja opcija, ali sve ovo jeste značajan napredak u odnosu na ranije.

 

S druge strane, trenutni sistem naplate sa sve blokiranjem validatora pri ulasku kontrolora i nemogućnošću kupovine karte na licu mesta podrazumeva postojanje kazne za švercovanje, a to je sasvim fantomski koncept. Niti hoće da ti naplate kaznu niti to mogu (pominjani sukob nadležnosti), u 90% slučajeva se sve završi time što autobus napusti prva malerozna sredovečna gospođa koju uhvate dok drugi svi odahnu. 

Niti se naplata podstiče time što i oni koji budu zateknuti bez karte dobiju priliku da je kupe niti se putnici odbijaju od švercovanja mogućnošću nekakve realne kazne, sve je u nekakvom limbu i stvara se začarani krug koji traje i traje. 

Link to comment

komplikovano se kupuje, papirne su karte, chesto nemaju, dnevna startuje od kad je kupish a ne kad ti krenesh da se vozish i tako redom... prilichno su to uveli preko organa, uz nikakav marketing <_<

 

ne moze na plastiku da se stavi neka od tih karata?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...