Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Da li u Istanbulu klanjaju kad prolaze pored džamija?

:ziga:

 

Oduvek sam to hteo, a nisam smeo da pitam. Koja je fora sa prekrstom kad se prolazi pored crkava?

Link to comment

ako je cilj kvalitetan prevoz, a ne naplata sama po sebi, ne vidim da bi je rešilo ubacivanje konduktera u svako vozilo. 

 

Govorimo o hipotetičkoj mogućnosti da je GSP zaista zainteresovan za poboljšanje kvaliteta prevoza. Tako da bi skok naplate sa 30% na 90% svakako povoljno uticao na to.

Link to comment

Ja sam u Kumodražu 2, odmah posle Stepe. Poslednja stanica dvajspetice je dve stanice od mene, ima još i 25P koja ide malo dalje, ali ne drastično. Trebalo bi da se pojavi makar jedna od njih na svakih 3-5 minuta, po redu vožnje, a dešava se da prođu po 3-4 zaredom, pa dve prazne, pa ih nema po 20 minuta. Verovatno je tako i u Stambolu, zakrčeni putevi po jebenim predgrađima, stvori se saobraćajna gužva čim se krene sa terminusa, je l tako.

Isto je i sa suprotnog kraja

 

Sutradan kod stare okretnice na Karaburmi čekam 25icu više od pola sata, a interval za nedelju je 17 minuta, i pri tome nijedna nije prošla u suprotnom smeru nego je to vozilo stajalo na polaznoj stanici duplo duže od predviđenog intervala.

Link to comment

inace vec smo valjda  apsolvirali da podaci o naplati variraju.

ide i do 90 posto kada je vreme da se hvalimo gradskim prevozom, a magicno se smanjuje u periodima hajki na svercere.

 

neko bi cak mozda rekao da su to izmastani podaci.

Edited by Аврам Гојић
Link to comment

Ja sam u Kumodražu 2, odmah posle Stepe. Poslednja stanica dvajspetice je dve stanice od mene, ima još i 25P koja ide malo dalje, ali ne drastično. Trebalo bi da se pojavi makar jedna od njih na svakih 3-5 minuta, po redu vožnje, a dešava se da prođu po 3-4 zaredom, pa dve prazne, pa ih nema po 20 minuta. Verovatno je tako i u Stambolu, zakrčeni putevi po jebenim predgrađima, stvori se saobraćajna gužva čim se krene sa terminusa, je l tako.

 

Zapravo, da. Kada krene saobraćajni špic tu više nema bilo kakvih pravila. Jedino što dispečeri mogu da urade je da prate vozila i pokušaju da ih sa terminusa šalju u ravnomernim intervalima. Ali šta će da se desi kad ovaj krene da manevriše po mahali u 5 popodne, to ni dobri Allah nema u svojim rukama. Tu je linijski taksi od ogromnog značaja.

 

Istanbul je grad takve veličine da u vreme špiceva autobusi na glavnim linijama uredno idu na dva minuta (metrobus na minut) i za ta dva minuta se sakupi po 200 ljudi na stanici. I da, viđao sam scene u kojima pun autobus dođe, otvori prednja vrata, skoro niko na stanici ne uspe da uđe, i ostanu da čekaju sledeći (delom i zato što je turski mentalitet u nekim detaljima sličan našem i svi najbolje obožavaju da se u javnom prevozu strateški pozicioniraju u zoni vrata). Ponekad moraju da propuste po 3-4 autobusa, sve to ide u rok službe odnosno cenu koju plaćaš za život u metropoli. Ako dobiješ nervni slom od svega toga, preseliš se u Bursu, Kocaeli ili tako neki grad koji još uvek ima ispod 5M stanovnika, i doživljavaš manje traume po prevozu i u saobraćaju uopšte.

Link to comment

Govorimo o hipotetičkoj mogućnosti da je GSP zaista zainteresovan za poboljšanje kvaliteta prevoza. Tako da bi skok naplate sa 30% na 90% svakako povoljno uticao na to.

 

da je tako, onda bi postojeće resurse već usmerili na poštovanje planiranih polazaka. već to bi bilo dovoljno da unapredi prevoz za ceo jedan nivo.

Link to comment

Zapravo, da. Kada krene saobraćajni špic tu više nema bilo kakvih pravila.

 

Ne znam o kakvom špicu se može govoriti u debelom predgrađu, tj industrijskoj zoni, par stanica od početne. Da prolazi 5x više vozila nego sad, opet ne bi bilo gužve.

Link to comment

e da, nisam spomenuo, poslednja vozila koje je gsp nabavio su vucicevi "mercedesi" :)

Da li su stigli i koliko ih uopšte ima pa da se računaju kao nabavka vozila a ne PR budalaština? Poslednja ozbiljna nabavka su bili Solarisovi busevi i to se valjda još uvek čeka da svi stignu.

Link to comment

ne znam jbg, mrzi me da trazim. 10ak recimo

poenta je da i kad se nadje nesto para, oni kupe nesto sto nije odgovarajuce za potrebe grada, pa posle budze

ono lepljenje znaka mercedesa na sasiju je vec jedan drugi nivo ludila

Link to comment

Mesčini da su baš tih 10 oni sa nalepljenim znakom Mercedesa. U svakom slučaju 10 autobusa je smejurija a ne nabavka. Ako pričamo o ozbiljnim nabavkama onda pričamo o 200 Solarisovih autobusa od pre 2-3 godine.

Link to comment

 

Istanbul je grad takve veličine da u vreme špiceva autobusi na glavnim linijama uredno idu na dva minuta (metrobus na minut) i za ta dva minuta se sakupi po 200 ljudi na stanici. I da, viđao sam scene u kojima pun autobus dođe, otvori prednja vrata, skoro niko na stanici ne uspe da uđe, i ostanu da čekaju sledeći (delom i zato što je turski mentalitet u nekim detaljima sličan našem i svi najbolje obožavaju da se u javnom prevozu strateški pozicioniraju u zoni vrata). Ponekad moraju da propuste po 3-4 autobusa, sve to ide u rok službe odnosno cenu koju plaćaš za život u metropoli. Ako dobiješ nervni slom od svega toga, preseliš se u Bursu, Kocaeli ili tako neki grad koji još uvek ima ispod 5M stanovnika, i doživljavaš manje traume po prevozu i u saobraćaju uopšte.

 

U Beogradu će možda drugi autobus doći za 2-3 minuta i biti poluprazan, pa ćeš moći da uđeš. Možda će opet biti pun, pa nećeš moći. A možda dođe za 20 minuta, pa svakako nećeš moći. Uvek je lutrija i vrlo je zabavno. Pogotovo je zabavno kad ga dočekaš i ispostavi se da je to ona turska kanta koja se napuni kad uđu tri babe sa cegerima, ekstremno prilagođeno gradskom saobraćaju u špicu.

Ali dobro, kome se ne sviđa, neka ide u Paraćin. 

Link to comment

:ziga:

 

Oduvek sam to hteo, a nisam smeo da pitam. Koja je fora sa prekrstom kad se prolazi pored crkava?

Jos jedno narodno sujeverije, samo nastalo u moderno doba i spc gleda negativno na njega

 

 

Послато са GT-P7500 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...