Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Na toj hrpi besmisla busplus je najveće i najsmrdljivije govno. Kad bi se podvukla crta kladim se da je i skuplji od platiti 5000 balvana koji bi radili posao efikasnije.

Link to comment

bus plus kao sistem je OK. to što postoji averzija prema njemu, druga je priča. da je taj način naplate deo GSPa sve bi funkcionisalo. zbog čaga je u posao uvedena firma koja sprovodi i profitira iz bus plusa, pitajmo bivšu vlast™.

 

juče samu lazarevcu sačekao goste koji su došli "lastrom". kažu mi da vozač nikome nije naplaćivao karte a da je za neuspela očitavanja okrivio neispravan validator. 

 

da im ne dajem ideju, pokrivam: neka daju vozačima razliku između pripejd i u autobusu naplaćene karte ipovećaće prihod.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Stvar je vrlo jednostavna - nenormalno je optuživati ljude sa najmanjim platama u Evropi za neredovno plaćanje prevoza, u državi koja decenijama šalje signale da se poštenje ne isplati i na svom primeru pokazuje građanima kako se pliva kroz život. Ako tako gledamo, komunalci imaju puno pravo da drkaju babe sa cvećem ili dede sa gaćama. Zakupi tezgu na buvljaku, onoliko praznih lokala po gradu, pa prodaj svoje stvari.

Link to comment

Kakav narod takva i država, ne znam što očekuješ da demokratski izabrana vlast bude bolja ili gora.

 

Fair enough, pod uslovom da i sebe ubrajaš u taj narod koji je zaslužan za ovakvu državu.

Link to comment

Ja izgleda ne razumem tu demokratiju skroz. Ide se na izbore i onda nakon njih krivimo nekakav narod da nije sredio komunalne stvari. Zar to nije otprilike definicija onoga sto te izabrane vlasti treba da rade na najbazicnijem nivou? Zar ne bi oni trebalo da uvedu nesto sto ce se postovati i sto ce raditi u realnosti a ne na papiru? 

Link to comment

Zar to nije otprilike definicija onoga sto te izabrane vlasti treba da rade na najbazicnijem nivou? Zar ne bi oni trebalo da uvedu nesto sto ce se postovati i sto ce raditi u realnosti a ne na papiru? 

 

+1

 

Nikakvo vrzino koloTM ne postoji između uprave gradskih tela za saobraćaj i neodgovornog stanovništva. Prvi imaju vlast, drugi nemaju. 

 

U pitanju je klasična disfunkcija sistema koji se nije menjao godinama i koga su vreme i potrebe jednostavno pregazili. Postojanje neodgovornog stanovništva je izgovor za nesposobnost uprave. Odgovornost je 100% na gradu i jako se pribojavam trenutka u kome će žaba privatizacije javnog prevoza biti skuvana i servirana. 

 

@geprat

 

Pitanje zašto neko vandalizuje autobuse treba postaviti onima koji vandalizuju autobuse kao i onima koji se bave onima koji vandalizuju autobuse. Mislim da na forumu slabo pišu i jedni i drugi.

Edited by McCabe
Link to comment

Ja sam možda bezobrazan ali najjednostavnija i najtačnija poruka u vezi javnog prevoza je ona koju London na sva zvona pošalje korisnicima svaki put kad se povede neka javna debata na temu da li Londoneri treba da plaćaju najskuplji javni prevoz na svetu:

 

Vi slobodno nemojte da plaćate prevoz, pa ćete videti kakav će da bude i na šta će da liči.

 

I to je to. Nećeš da platiš iz bilo kog razloga (objektivnog ili neobjektivnog)? Nema frke, nemoj da platiš, ionako je cela zemlja lopovska, kud svi Turci tu i mali Mujo, sve je to super i divno - samo budi ljubazan i sve kritike na račun javnog prevoza zadrži za sebe. Ako ga koristiš besplatno onda ti je i jedan autobus na 4-5 sati više nego dovoljan.

 

Inače, taj stav: "Prvo da zemlja prestane da bude lopovska i da moja prava budu 100% ispoštovana, pa ću onda ja da razmislim o poštovanju svojih obaveza" je jedan od razloga zašto je Srbija ovako epski fejlovala kao društvo i upala u vrzino kolo u kojoj država i gradjani nonstop gledaju kako da prevare i izrade jedni druge, i dobiju nešto za ništa.

 

Koliki procenat od plate ide na prevoz u Londonu?#

Primecujem opet zamenu teza, slicnu kao onu kada se prica o natalitetu. I tu je popularno optuzivati ljude da su razmazeni, da se ima "za kola, a ne za dete", pominju se razni primeri, pominje se da je u Evropi tako i tako i odbacuje se teza o siromastvu kao uzroku odredjenog ponasanja.

Da li neko stvarno misli da u ovoj drzavi pare od nalate karata direktno idu na plate vozaca (vozaci bi se prvi trudili da se naplata poveca) ili na broj autobusa?

Pa odakle pare za finansiranje FK Crvena zvezda, od prodaje karata sa Marakane?

Odakle pare za razne gluposti? 

 

Ni motka ni batina. Jedan balvan po vratima. Tačnije, onako kako je funkcionisao privatni bg prevoz 2002. Al tad se čekao državni da se švercujemo ko ljudi jel.

 

Bonus nivo - obući balvana u lepo odelo, naučiti ga da se smeška, eventualno kaže "dobar dan" ljudima koji ulaze na prednja vrata, "hvala" onima koji pokažu kartu, "doviđenja prijatno" onima što izlaze na druga vrata itd itd. 

 

Sve pet, kad neko podnese izvestaj koliko trosi na ovo, a koliko na ono, i zasto je cena karte veca nego na drugim mestima.

Inace, ako cemo tako, sta ce nam vlast? Placas harac, ali barem ne moras gledati Vesica i Malog kako se debljaju.

Link to comment

@geprat

 

Pitanje zašto neko vandalizuje autobuse treba postaviti onima koji vandalizuju autobuse kao i onima koji se bave onima koji vandalizuju autobuse. Mislim da na forumu slabo pišu i jedni i drugi.

mislio sam da neko od nas forumdžija ima ideju zašto se to čini. bes, frustracija, iživljavanje, dokazivanje, glupost, .............možda bi neko imao neko opravdanje/razumevanje/obrazloženje zbog čega neko cepa tapacirung ili piše flomasterom

Link to comment

mislio sam da neko od nas forumdžija ima ideju zašto se to čini. bes, frustracija, iživljavanje, dokazivanje, glupost, .............možda bi neko imao neko opravdanje/razumevanje/obrazloženje zbog čega neko cepa tapacirung ili piše flomasterom

Pa nemam pojma, ja sam takve stvari radio kad sam bio klinac. Sad da me pitas za motive, mogao bih samo da ponavljam neke kasnije naucene rezone, istina je da nisam imao pojma ni da sam toliko pun besa a ni otkud mi (mada naknadnom analizom mogu doci do tih odgovora). Kad nemas ventil u nekom pozitivnom smeru, a besan si zbog raznih objektivnih okolnosti (a verovatno i je deo bivanja tinejdzerom skoro pa dovoljan), onda pravis sranja. Da su takve stvari bile dozvoljene, verovatno bih radio neke druge koje nisu. Vidim da i moji vrsnjaci polako zaboravljaju kako je tada bilo i malo farbaju tu proslost u roze (ovo uglavnom koincidira s vremenom za sopstvenu decu), pa verujem da je nekome preko 60 jos teze da se uzivi u to.

Drugim recima, klinci prave sranja. Ovo ce tesko da se promeni i ne vidim ni jednu urbanu sredinu u kojoj se to ne desava. Ono sto vidim je da neki gradovi umeju s tim da se nose na bolji nacin i mislim da je to ono na sta valja trositi kolektivnu energiju jednog drustva. Takodje, valja imati na umu da ti ovde pricas o sitnim nestaslucima, a da ne uzimas u obzir da mini-huligani koji ne dobiju priliku da nesto urade od svog zivota uglavnom postanu daleko veci problem za okolinu. Situacija koja se videla u Parizu i Londonu, a i to je tek zagrevanje. Jednostavno ne moze neki veliki procenat ljudi biti ocajan a da ostali to ne osete.

Link to comment

mislio sam da neko od nas forumdžija ima ideju zašto se to čini. bes, frustracija, iživljavanje, dokazivanje, glupost, .............možda bi neko imao neko opravdanje/razumevanje/obrazloženje zbog čega neko cepa tapacirung ili piše flomasterom

 

Slicno kao kada pojedini dripci misle da je zanimljivo pogoditi autobus grudvom.

To je problem huliganizma, narocito kod "decice" starosti od 15-25 godina. Isti ti koji vandalizuju autobuse rade slicne stvari i na drugim mestima.

I tu im nije opravdanje siromastvo, jer postoje i siromasni, ali pristojni tinejdzeri. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...