Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

Sofija je superdosadna. I sve lopov do lopova među ugostiteljima. Svaki put sam izašao sa manje para u novčaniku nego što bi bilo normalno da se plati. Uvek je bio neki fazon da se uračuna ovo, doda ono, pa naručili ste dva umesto jedan. Svaki jebeni put tokom nedelju dana. 

 

Bukurešt mi je bio mnogo zanimljiviji. Vidi se sirotinja, ali mi tada (2005-2006) nije delovalo da je ima više nego u Beogradu, niti da je grad generalno više zapušten od Beograda.

Link to comment

Sofija je superdosadna. I sve lopov do lopova među ugostiteljima. Svaki put sam izašao sa manje para u novčaniku nego što bi bilo normalno da se plati. Uvek je bio neki fazon da se uračuna ovo, doda ono, pa naručili ste dva umesto jedan. Svaki jebeni put tokom nedelju dana. 

 

Bukurešt mi je bio mnogo zanimljiviji. Vidi se sirotinja, ali mi tada (2005-2006) nije delovalo da je ima više nego u Beogradu, niti da je grad generalno više zapušten od Beograda.

 

Pravo da ti kažem, tad kad sam ja bila u Sofiji verovatno sam jela iz marketa. Flaša vode u ruku i šetaj ceo dan. Ali zato linija :lolol:

Link to comment

pređoh rumuniju i bugarsku uzduž i popreko, rumunija je car u odnosu na bugarsku, a da ima bede u obe ove europske države, ima, previše

 

doduše, jedino sa na kružnom oko bukurešta teo par puta da izvršim ritualno samospaljivanje

Link to comment

posmatram iz nekog drugog ugla, mene ne interesuju tusristička mesta i restorani, čini mi se da je rumunija na putu da postane najsređenija, mada su poprilično proizvodno ruinirani u procesu evropeizacije, mana su ogromne razlike između provincije i bukurešta po pitanju zarada, za nas mislim da smo još uvek ispred bugara, a da oni ne rade mnogo da nas prestignu, nego mi radimo da odemo ispod

Edited by Braća Strugacki
Link to comment

Pa koji im je sad moj opet? Koliko sam primetio, narod je zastrasen doveden u red, sve vise gradjana i gradjanki otkucava nepersonalizovane karte. Kako je krenulo, imacemo rat svakakvih poreskih uprava, gradskih prevoza, elektromreza i ostalih telekomunikacionih kompanija oko toga ko ce prvi da ga utera dug gradjanima i gradjankama. Svi oni naprosto ne mogu.

Link to comment

o cemu ti to?

 

Pa jebigasad jel problem što uopšte pokušavaju da naplate neke karte, ili način na koji to rade?

 

 

 

Izgleda da ce ponovo pokusati sa onom budalastinom sa ulaskom samo na prednja vrata.

 

 

Link to comment

o cemu ti to?

Pa koji im je sad moj opet? Koliko sam primetio, narod je zastrasen doveden u red, sve vise gradjana i gradjanki otkucava nepersonalizovane karte. Kako je krenulo, imacemo rat svakakvih poreskih uprava, gradskih prevoza, elektromreza i ostalih telekomunikacionih kompanija oko toga ko ce prvi da ga utera dug gradjanima i gradjankama. Svi oni naprosto ne mogu.

Link to comment

Izgleda da ce ponovo pokusati sa onom budalastinom sa ulaskom samo na prednja vrata.

Cilj je da svaki putnik koji uđe u vozilo učita svoju kartu pred vozačem i kontrolorom koji bi bio zadužen samo za praćenje overe Busplus kartica.

No, međutim:

- Još pre Nove godine spominjala se ta mogućnost, ali ne verujem da će to da zaživi u skorijem periodu - kažu u Sindikatu Nezavisnost GSP-a.

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Imam pitanje. Ajde da otpišemo Novi Sad kao bilo kakav argument. Da li neko može da mi obrazloži zbog čega je Beograd tako specifična sredina da u njemu ne može da funkcioniše ulazak u javni autobus na prednja vrata?

 

Mislim, stvar glatko funkcioniše u 15x većim gradovima sa 30x većim saobraćajnim krkljancem, zašto u Beogradu ne može?

 

Osnovna ideja je svuda ista: da se prevoz plati pre nego što se u njega udje. Zato metro stanice imaju barijere (često ih i tramvajske stanice imaju), zato se ulazi na prednja vrata. Toliki gradovi i gradjani se tome naučiše, samo kod nas ne može da bude. Zašto?

 

Jedini argument koji ja vidim je onaj isti koji je korišćen i protiv BusPlusa: imam moralno pravo da lopovskoj bandi ne platim ništa jer je u pitanju lopovska banda (ili barem da ne platim ono gde neću snositi posledice) ali ću ipak da ipak iskoristim uslugu koja mi je potrebna.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...