Jump to content
IGNORED

Beogradski prevoz - GSP / Beovoz /... metro?


Recommended Posts

pa ako cemo pravo, ne znam otkud ljudima taj trip da je bugarska nesto inferiorno u odnosu na srbiju. valjda zaostalo iz socijalistickog perioda kada je bugarska bila deo sovjetske imperije ali se zaboravlja da su onda srblji ziveli u jugoslaviji koja se uspesno kurvala namigujuci malo amerima a malo sovjetima i za to kurvinsko namigivanje cak i kintu dobijala, u 19 i 20 veku do recimo 1914 srbija i bugarska su poprilicno izjednacene sto se tice svega, a kako je krenulo ma koliko im je jos uvek drzava krsh ako se poredi sa nemackom bice da je u ipak boljem stanju nego srbija sada

Edited by Pontijak
Link to comment

ovaj, ne preterujte, bugarska je ko rumunija, samo jos gore.

 

pa bice da je rumunija u boljem stanju nego srbija danas, nema vec vise od cetvrt veka causeskove rumunije

Link to comment

ja kad sam bio posl put, a tome ima par godina, sve van strogog centra bukuresta je delovalo ko iz kustinih filmova sa letecim ciganima.

plus u celoj zemlji imaju oko 140km autoputa.

sad, dal stoje bolje nego mi, verovatno, al ipak smo mi to neko dno kace.

Link to comment

ja kad sam bio posl put, a tome ima par godina, sve van strogog centra bukuresta je delovalo ko iz kustinih filmova sa letecim ciganima.

plus u celoj zemlji imaju oko 140km autoputa.

sad, dal stoje bolje nego mi, verovatno, al ipak smo mi to neko dno kace.

 

a beograd je kao drugaciji kada se izadje van centra? mada, ove zime beograd izgleda strokavije nego ikad, taman sa scenografiju kusturicinih filmova

Edited by Pontijak
Link to comment

jesi bio u bukurestu i gde?

pricam o predelima kao na karaburmi, tamo gde su nekad bile fabrike i stovarista, uz reku.

mozda ja nisam imao srece pa su me bas tuda vozali, ali toga je tamo puno vise, kolko sam imao prilike videti.

 

 

bice pre da je sve to jedno te isto govno, samo se mi palimo. mislim, roblje istog gospodara  <_<

to svakako.

Edited by ToniAdams
Link to comment

jesi bio u bukurestu i gde?

 

u bukurestu nisam bio i ti si ga uveo u pricu, ja sam govorio o svom cudjenju nad podcenjivanjem bugara iz pozicija neke srpske superiornosti™ a bugarsku recimo ponesto i poznajem jer sam ziveo tamo, istina dosta davno ali sam kasnije povremeno svracao u taj grad

 

kako bilo, za bugartsku i rumuniju postoji opravdana pretpostavka da ce se polako i pomalo kilavo razvijati a za srbiju ne znam gde moze da se nadje neka pozitivna pretpostavka kako je krenulo

Link to comment

cekaj, nisi bio i tvrdis da je tamo bolje i sad sam ja kriv jer sam ga, kao neko ko je bio, a u cilju poredjenja, uveo u pricu?

ok :)

 

ne, ne tvrdim da je tamo bolje vec samo kazem da nismo superiorni™ u odnosu na bugarsku, priznajem omasku sto sam bezveze nastavio polemiku posle tvog uvodjenja rumunije u pricu jer eto u bukurestu nisam bio

Link to comment

ovaj, ne preterujte, bugarska je ko rumunija, samo jos gore.

 

Ja sma bila u Sofiji pre više od deset godina, dobro je izgledalo, sad može samo još bolje jer su u međuvremenu ipak ušli u EU i imali bar neku prosperitetniju godinu.

Bukurešt nisam videla.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...